Sovereign Tech Fund (Wikipedie), tj. program financování otevřeného softwaru německým ministerstvem hospodářství a ochrany klimatu, podpoří Sambu částkou 688 800 eur.
Společnost OpenAI představila novou řadu svých AI modelů OpenAI o1 navržených tak, aby "strávily více času přemýšlením, než zareagují". Videoukázky na 𝕏 nebo YouTube.
Sailathon 24, tj. hackathon mobilního operačního systému Sailfish OS, proběhne od 27. do 30. září v Praze na Strahově ve školícím centru Silicon Hill.
Bylo vydáno Ubuntu 22.04.5 LTS, tj. páté opravné vydání Ubuntu 22.04 LTS s kódovým názvem Jammy Jellyfish. Stejně tak Kubuntu 22.04.5 LTS, Ubuntu Budgie 22.04.5 LTS, Ubuntu MATE 22.04.5 LTS, Lubuntu 22.04.5 LTS, Ubuntu Kylin 22.04.5 LTS, Ubuntu Studio 22.04.5 LTS a Xubuntu 22.04.5 LTS.
Byla publikována veřejná Výroční zpráva Bezpečnostní informační služby za rok 2023 (pdf).
Byla vydána nová verze 8.7 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled oprav, vylepšení a novinek v oficiálním oznámení.
Společnost Juno Computers prodávající počítače s předinstalovaným Linuxem má nově v nabídce linuxový tablet Juno Tab 3. Na výběr je Mobian Phosh, Ubuntu 24.04 (GNOME) a Kubuntu 24.04 (KDE Plasma). Cena začíná na 699 dolarech.
VirtualBox, tj. multiplatformní virtualizační software, byl vydán v nové verzi 7.1. Přehled novinek v Changelogu. Přináší modernizovaný vzhled a ovládání. Přepínat se lze mezi základním a rozšířeným uživatelským rozhraním. NAT nově podporuje IPv6. Linuxový hostitel a host mohou sdílet schránku na Waylandu.
Organizátoři konference LinuxDays 2024 vydali program a zároveň otevřeli registrace. Akce se uskuteční 12. a 13. října na FIT ČVUT v pražských Dejvicích, kde vás čekají přednášky, workshopy, stánky a spousta chytrých lidí. Vstup na akci je zdarma.
Blíží se vydání FreeCADu 1.0. Vydána byla první RC verze tohoto svobodného multiplatformního parametrického 3D CADu. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání.
<?php
$ip = $_SERVER['REMOTE_ADDR'];
$mac = exec('arp -an|grep '.$ip.'|awk \'{print $4}\'');
?>
Uz se sitema hoooodne let zivim a jsem zcela presvedcen ze takto MAC adresu sitove karty klienta s zadanou IP adresou ziska.
Ještě jsem neviděl systém, kde by měl PHP skript v cestě adresář /sbin/
. Ten grep vám občas chytne i řádky, které jste tam vůbec nechtěl (hint: matchuje 11:22:33:44:55:66
regulární výraz 11.22.33.44
?). Stejná IP adresa se může v ARP tabulce vyskytovat víckrát - nebo tam, budete-li mít smůlu, nemusí být vůbec. Prostě je to celé hodně na vodě a stavět na něčem takovém autentizaci mi nepřipadá jako příliš dobrý nápad.
Samozrejme, ze pouze za podminek kdy je to mozne (stejna sit + stejna kolizni domena), ale snad neni nutne neustale psat dokoelcka ke kazdemu prizpevku.
Obávám se že to nutné je, protože tazatel se dosud ani slovem nezmínil o tom, že tato naprosto klíčová podmínka je splněna.
Spis by me zajimalo co popira koncepci TCP/IP?
Popírá to smysl oddělení jednotlivých vrstev. Aplikační vrstva se nemá co hrabat v hlavičkách linkové vrstvy, kdyby nic jiného, už proto, že nemůže vůbec tušit, jakou konkrétní implementací ten paket dorazil. Kdyby tomu tak nebylo, mohli bychom používat jeden protokol a žádný stack by vůbec nemusel existovat.
Ahoj, programuji v php aplikaci pro Internet.
Tiskni Sdílej: