Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
když zadám příkaz mkisofs -udf -v /cesta/obrazy > obraz.iso, tak po prohlédnutí nového, spojeného souboru obraz.iso (přes loop) se objeví v jeho struktuře názvy obou původních iso obrazů, nikoliv klasická struktura DVD (video_ts atd.) Tohle bych asi nevypálil.No tak zaprve to asi neni mysleno na filmy (DVD nejsou jen filmy;) a pak je tam jeste parametrNevím, zda něco dělám špatně - prosím o radu. Díky
-dvd-video
- podrobneji viz ten odkaz u navodu a pak taky man mkisofs
. Vic nez spojovat dva soubory jsem tim nezkousel, taky v tom navodu neni o "filmu" rec.
Vic nez spojovat dva soubory jsem tim nezkouselTedy dat dva ISO obrazy vedle sebe tak, aby se daly vypalit spolu jako jedno ISO na DVD.
mplayer -dumpstream -dumpfile t1.mpeg2 dvd://1
) pro extrakci jednotlivých titulů a pak dvdauthor nebo nějaká jeho nadstavba pro vytvoření výsledného DVD z takto získaných souborů. Přijde mi to přímočařejší než přes dvd9to5.
xine dvd:/home/ds/video
. Funguje to?
Zkus jinou (novější?) verzi mkisofs (jakou máš verzi?).
Ještě mozná uveď parametry pro dvdbackup, které jsi použil pro vytvoření kopie. A také parametry pro mkisofs a přesnou chybovou hlášku, kterou ti vypíše - zkus jí také zadat do Google (tedy pokud jsi to ještě neudělal) - třeba něco najdeš.
The pad was 506 for file VIDEO_TS.BUP The pad was 1018 for file VIDEO_TS.IFO The pad was 6496 for file VIDEO_TS.VOB mkisofs: Implementation botch. Video pad for file VTS_01_0.BUP is -1933155 mkisofs: Either the *.IFO file is bad or you found a mkisofs bug.Na googlu jsem nic smysluplného pro mé potřeby nenašel .. Zkusil jsem jiné DVD+RW a stejný problém - u DVD+R je tvorba iso obrazu v pořádku a velikost taky.
...jak nahrat dva ISO soubory na DVD...No tohle by asi byl ten správný nadpis.
$ cat VOB1.VOB VOB2.VOB VOB3.VOB >výstupní_vob.vobNyní můžeš staré VOBy smazat. Vytvoř si adresář "výstup" a programem dvdauthor proveď dvd authoring:
$ dvdauthor -o ./výstup -c 0,05:00,10:00,15:00,20:00,25:00 výstupní_vob.vob $ dvdauthor -T -o ./výstupNásledně vytvoř ISO:
$ mkisofs -dvd-video -o film.iso ./výstupTento postup je uplatnitelný pouze, pokud jsou obě videa ve STEJNÉM formátu - stejná rozlišení, bitrate, obě PAL nebo NTSC. Jak videa překódovat najdeš třeba v mém článku zde. Pro authoring můžeš ještě použít QDVDAuthor (Qt) nebo DVDStyler (GTK).
Tiskni
Sdílej: