abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×

    včera 17:44 | Nová verze

    Linuxová distribuce OpenMandriva byla vydána ve verzi ROME 23.03. Název ROME říká, že se jedná se o průběžně aktualizovanou (rolling) edici. Stabilní edice nese název Rock, aktuálně OpenMandriva Lx 4.3 Dysprosium.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 17:33 | Pozvánky

    Tento pátek od 14:00 proběhne v Brně na FI MUNI konference DevConf Mini. Na programu je celá řada zajímavých přednášek od testování releasů Fedory, přes super počítače nebo Big Data, až po závody autonomních aut. Konferenci bude možné sledovat i na online streamu.

    joejoe | Komentářů: 0
    včera 15:00 | Zajímavý článek

    Minulý týden proběhla hackerská soutěž Pwn2Own Vancouver 2023. Adobe Reader, Microsoft SharePoint, Oracle VirtualBox, Tesla, Ubuntu Desktop, Windows 11, macOS, Microsoft Teams, VMWare Workstation. Vše hacknuto. Synacktiv získal 530 000 dolarů a Teslu Model 3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    včera 07:00 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 3.5 svobodného 3D softwaru Blender. Přehled novinek i s náhledy v oznámení o vydání a na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 06:00 | Nová verze

    Po 5 měsících vývoje od vydání verze 6.1 byla vydána nová verze 6.2 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Dolphy bylo vybráno na počest amerického jazzového altsaxofonisty, flétnisty a basklarinetisty Erica Dolphyho.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    29.3. 21:44 | IT novinky

    Josef Průša představil (YouTube) novou 3D tiskárnu Original Prusa MK4. Cena sestavené tiskárny je 27990 Kč. Cena stavebnice je 20990 Kč.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    29.3. 19:00 | Nová verze

    Turris OS, operační systém pro síťová zařízení Turris postavený na OpenWrt, byl vydán v nové verzi 6.3.0. Vývojáři upozorňují, že Netmetr byl nahrazen LibreSpeedem, viz příspěvek na blogu CZ.NIC.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    29.3. 17:33 | Bezpečnostní upozornění

    Byl vydán xorg-server 21.1.8 a xwayland 22.1.9 a 23.1.1. Řešena je zranitelnost CVE-2023-1393 využitelná k lokální eskalaci práv.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    29.3. 15:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 10 integrovaného vývojového prostředí (IDE) Qt Creator. Podrobný přehled novinek v cgitu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    28.3. 22:33 | Komunita

    Ubuntu Cinnamon bude od Ubuntu 23.04 oficiální odnoží Ubuntu (návrh, schválení).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Používáte WSL (Windows Subsystem for Linux)?
     (73%)
     (12%)
     (3%)
     (11%)
    Celkem 377 hlasů
     Komentářů: 7, poslední 28.3. 17:34
    Rozcestník


    Dotaz: ubuntu, apt-get

    13.3.2006 19:53 sepiriz
    ubuntu, apt-get
    Přečteno: 315×
    zdravim, mam takovej problemek, instalnul sem si ubuntu ver. 5.10 a krome jinych sem chtel stahnout instalacni baliky mc a krusaderu, pricemz pri apt-get install mi to ty baliky nenaslo, tak sem pridal do sourcelistu v /etc/apt/ vselijaky jiny linky ktery sem nasel a vysledek je vzdy stejny, kdyz upraveny source.list ulozim a pustim apt-get update, tak i kdyz se to stahne, tak mi to vypise dycky stejnej error typu:

    W: GPG error: ftp://debian.sh.cvut.cz testing Release: The following signatures couldn't be verified because the public key is not available: NO_PUBKEY 010908312D230C5F

    W: Duplicate sources.list entry http://us.archive.ubuntu.com hoary/main Packages (/var/lib/apt/lists/us.archive.ubuntu.com_ubuntu_dists_hoary_main_binary-i386_Packages)

    W: Duplicate sources.list entry http://us.archive.ubuntu.com hoary/restricted Packages (/var/lib/apt/lists/us.archive.ubuntu.com_ubuntu_dists_hoary_restricted_binary-i386_Packages)

    W: Pro nápravu těchto problémů můžete zkusit spustit apt-get update

    at delam co delam, tak ty baliky stahnout nemuzu, a na kazdej novej link kterej tam pridam/vymenim to vypise takovoudle chybu, nevite nekdo co s tim? predem thx

    Odpovědi

    buml avatar 13.3.2006 20:33 buml | skóre: 13
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ubuntu, apt-get
    Neni to na 100%, ale melo by to byt stejne s Debianem viz tato diskuse.
    To vite, doba ledova je doba ledova.
    13.3.2006 20:54 sepiriz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ubuntu, apt-get
    jj diky moc :) pomohla ta audentifikace klice ;)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.