abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2002 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Fvwm: konfigurace - klavesove zkratky a tlacitka oken nefunguji

    20.3.2006 19:27 Lukas Lipavsky | skóre: 8
    Fvwm: konfigurace - klavesove zkratky a tlacitka oken nefunguji
    Přečteno: 357×

    Zacal jsem si hrat s fvwm podle navodu.

    Po spusteni vse funguje, ale po nejake dobe (cca 5 minut pouzivani) se objevi nasledujici problemy: - nefunguji tlacitka oken (min, max, close) - nefunguje mysi tlacitko 2 na titulku okna - ma zobrazit popup menu - Win+R nefunguje - ma zobrazit upraveny terminal jako run-dialog

    Pro opetovne obnoveni funkcnosti nestaci restartovat fvwm, ale je potreba se odhlasit a prihlasit znovu (tj tusim restart xsession)

    vse ostatni i nadale funguje (afaik) bez problemu (napr. presun oken pomoci mysi, menu na plose po mouse 1, ...)

    Pouzivam gentoo (2.6.15 vanilla sources), ale na tento problem jsem tez narazil na SuSE 10

    fvwm version is: 2.5.12 (zkousel jsem i 2.5.16 - stejny problem)

    Netusite nekdo, co delam spatne? Existuje nejaky zpusob, jak fvwm vysvetlit, aby zacal nekam ukladat nejake podrobnejsi logy? Zatim jsem nasel jen par hlasek v ~/.xsession-errors, ale ty se vsechny tykaji kodovani fontu - neco jako ze me fonty nepodporuji japonstinu, ... nic co by souviselo

    Predem diky

    Lukas

    #------- ~/.fvwm/config ------
    #based on http://fvwm.lair.be/viewtopic.php?t=188
    
    
    # where to search for images and icons
    # the '+' means add original value
    ImagePath /usr/share/pixmaps:+
    
    # Start Function - This function is run when fvwm is started or restarted
    DestroyFunc StartFunction
    
    AddToFunc StartFunction
    + I Exec exec fvwm-root --retain-pixmap $[FVWM_USERDIR]/wallpaper
    + I Module FvwmButtons FvwmButtons-Panel
    
    
    
    
    #
    # global styles here
    #
    
    SetEnv  PagerCSet               10
    SetEnv  PagerBalloonCSet        11
    SetEnv  PagerHiliteCSet         12
    SetEnv  PagerWindowCSet         13
    SetEnv  NormalCSet              0
    SetEnv  FocusCSet               1
    SetEnv  MenuCSet                14
    
    Style "*" MinOverlapPlacement
    Style "*" BorderWidth 2, HandleWidth 2  # default window borders
    Style "*" Colorset $[NormalCSet]
    Style "*" HilightColorset $[FocusCSet]
    Style "*" ClickToFocus
    
    EdgeResistance 300 5
    
    
    
    #
    # Colorsets
    #
    
    # The default one
    Colorset $[NormalCSet]           Foreground      black,          \
                                    Background      rgb:90/80/90,   \
                                    Hilight         rgb:c5/b9/c5,   \
                                    Shade           rgb:46/41/46
    
    # For focused windows
    Colorset $[FocusCSet]           Foreground      purple,   \
                                   Background      black,          \
                                   Hilight         rgb:c5/c5/b9,   \
                                   Shade           rgb:46/46/41
    
    Colorset $[PagerCSet]           fg purple,              \
                                   pixmap $[FVWM_USERDIR]/wallpaper,   \
                                   hi red,                 \
                                   sh gold
    Colorset $[PagerBalloonCSet]    fg purple,              \
                                   bg black,               \
                                   hi rgb:c5/b9/c5,        \
                                   sh rgb:46/41/46
    Colorset $[PagerHiliteCSet]     fg red, bg blue, hi gold, sh green
    Colorset $[PagerWindowCSet]     fg red, bg blue, hi gold, sh green
    Colorset $[MenuCSet]            Foreground      purple,         \
                                   Background      black,          \
                                   Hilight         rgb:c5/c5/b9,   \
                                   Shade           rgb:46/46/41
    
    # Win+R - run command
    Style fvwm-run-dialog FPGrabFocus, FPReleaseFocus
    Key R A 4 Exec exec $[FVWM_USERDIR]/scripts/run-dialog
    
    #
    # Windows buttons
    #
    Mouse 1 1 N Close
    Mouse 1 2 N Maximize
    Mouse 1 4 N Iconify
    
    #
    # Menu
    #
    MenuStyle * MenuColorset $[MenuCSet]
    
    DestroyMenu MenuFvwmRoot
    AddToMenu MenuFvwmRoot 'welcome to $[HOSTNAME]' Title
    + 'Shell'       InvokeTerminal
    + 'Web'         Exec exec firefox
    + 'Tools'       Popup ToolsMenu
    + 'FVWM'        Popup FvwmMenu
    + 'Quit'        Popup QuitMenu
    
    DestroyMenu ToolsMenu
    AddToMenu ToolsMenu 'Tool Box' Title
    + 'The &Gimp'   Exec exec gimp-2.0
    + 'Quod Libet'  Exec exec quodlibet
    + 'OOo'         Exec exec ooffice
    #+ '' Nop
    # + '&Doom III' InvokeDoom3
    #+ '&Fallout 2' Exec exec fallout2
    #+ '&Alpha Centauri' Exec exec smacpack
    #+ '&Deus Ex' Exec exec xdeus
    
    DestroyMenu FvwmMenu
    AddToMenu FvwmMenu 'FVWM' Title
    + '&Identify' Module FvwmIdent
    + '&Move' Move
    + '&Resize' Resize
    + 'R&aise' Raise
    + '&Lower' Lower
    + '(De)&Iconify' Iconify
    + '(Un)&Stick' Stick
    + '&Maximize' Maximize
    + '' Nop
    + '&Close' Close
    + '&Delete' Delete
    + '&Destroy' Destroy
    
    Mouse 2 T N Menu FvwmMenu
    
    DestroyMenu QuitMenu
    AddToMenu QuitMenu 'Quit Or Restart?' Title
    + '&Restart' Restart
    + '' Nop
    + '&Quit' Quit
    
    
    #
    # Pager settings (the pager itself is swallowed in buttons)
    #
    DesktopSize 2x2
    DestroyModuleConfig FvwmPager: *
    *FvwmPager: Colorset * $[PagerCSet]                     # background
    *FvwmPager: BalloonColorset * $[PagerBalloonCSet]       # tool tips
    *FvwmPager: HilightColorset * $[PagerHiliteCSet]
    *FvwmPager: HilightColorset * $[PagerWindowCSet]
    
    *FvwmPager: Font "none"         # no in-window labels
    *FvwmPager: SloppyFocus         # focus window under mouse pointer
    *FvwmPager: Balloons Pager      # tool-tip popups with the window title
    *FvwmPager: Separators        # turn on the lines separating desks
    *FvwmPager: NoDeskHilight       # stop the current desk being blotted out
    
    # Buttons
    # alias for our config is FvwmButtons-Panel - thus we can have
    # more config and specify which to delete, ...
    DestroyModuleConfig FvwmButtons-Panel: *
    
    style "FvwmButtons-Panel"       \
       NoTitle,                  \
       BorderWidth 0,          \
       handlewidth 0,          \
       sticky,                 \
       WindowListSkip,         \
       StaysOnTop
    
    *FvwmButtons-Panel: Colorset $[NormalCSet]
    *FvwmButtons-Panel: ActiveColorset $[FocusCSet]
    *FvwmButtons-Panel: Columns 1
    
    *FvwmButtons-Panel: (1x1 Icon 'terminals.png'     \
       Action(Mouse 1) 'Function InvokeTerminal',           \
       Action(Mouse 3) 'Function InvokeConsole'          \
    )
    
    *FvwmButtons-Panel: (1x1 Icon 'package_network.png', \
       Action(Mouse 1) 'Exec exec firefox'               \
    )
    
    *FvwmButtons-Panel: (1x1 Icon 'thunderbird.xpm', \
       Action(Mouse 1) 'Exec exec thunderbird'               \
    )
    
    
    *FvwmButtons-Panel: (1x1 Icon 'supertux.png'          \
       Action(Mouse 1) 'Module FvwmForm FvwmForm-QuitVerify',  \
       Action(Mouse 3) 'restart'                               \
    )
    
    *FvwmButtons-Panel: (Swallow "FvwmPager" "FvwmPager 0 0")
    
    # term invoke function (it's a bit complicated, so separate it here)
    DestroyFunc InvokeTerminal
    AddToFunc InvokeTerminal
    # tint white is required to make -sh 50 work
    + I Exec exec urxvt -tr -fg cyan -fn 8x16 +sb -sl 1000 -ls -sh 50 -tint white
    
    # Fvwm console invoke function
    DestroyFunc InvokeConsole
    AddToFunc InvokeConsole
    + I Module FvwmConsole -terminal urxvt -tr +sb -fg red -sh 40
    -geometry 180x12+0-1
    

    Odpovědi

    20.3.2006 19:34 Lukas Lipavsky | skóre: 8
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fvwm: konfigurace - klavesove zkratky a tlacitka oken nefunguji
    Odpovim si sam:

    RTFM carefully :)

    Lukas

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.