abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 03:33 | Bezpečnostní upozornění

    V dokumentově orientované databázi MongoDB byla nalezena a v upstreamu již opravena kritická bezpečností chyba CVE-2025-14847 aneb MongoBleed.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 23:11 | IT novinky

    Při úklidu na Utažské univerzitě se ve skladovacích prostorách náhodou podařilo nalézt magnetickou pásku s kopií Unixu V4. Páska byla zaslána do počítačového muzea, kde se z pásky úspěšně podařilo extrahovat data a Unix spustit. Je to patrně jediný známý dochovaný exemplář tohoto 52 let starého Unixu, prvního vůbec programovaného v jazyce C.

    🇨🇽 | Komentářů: 0
    včera 15:55 | Komunita

    FFmpeg nechal kvůli porušení autorských práv odstranit z GitHubu jeden z repozitářů patřících čínské technologické firmě Rockchip. Důvodem bylo porušení LGPL ze strany Rockchipu. Rockchip byl FFmpegem na porušování LGPL upozorněn již téměř před dvěma roky.

    🇨🇽 | Komentářů: 6
    včera 15:44 | Zajímavý software

    K dispozici je nový CLI nástroj witr sloužící k analýze běžících procesů. Název je zkratkou slov why-is-this-running, 'proč tohle běží'. Klade si za cíl v 'jediném, lidsky čitelném, výstupu vysvětlit odkud daný spuštěný proces pochází, jak byl spuštěn a jaký řetězec systémů je zodpovědný za to, že tento proces právě teď běží'. Witr je napsán v jazyce Go.

    🇨🇽 | Komentářů: 1
    včera 15:33 | Zajímavý software

    Yazi je správce souborů běžící v terminálu. Napsán je v programovacím jazyce Rust. Podporuje asynchronní I/O operace. Vydán byl v nové verzi 25.12.29. Instalovat jej lze také ze Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.12. 18:44 | Komunita

    Od soboty do úterý probíhá v Hamburku konference 39C3 (Chaos Communication Congress) věnovaná také počítačové bezpečnosti nebo hardwaru. Program (jiná verze) slibuje řadu zajímavých přednášek. Streamy a záznamy budou k dispozici na media.ccc.de.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.12. 13:22 | Zajímavý software

    Byl představen nový Xserver Phoenix, kompletně od nuly vyvíjený v programovacím jazyce Zig. Projekt Phoenix si klade za cíl být moderní alternativou k X.Org serveru.

    🇨🇽 | Komentářů: 7
    26.12. 13:11 | Nová verze

    XLibre Xserver byl 21. prosince vydán ve verzi 25.1.0, 'winter solstice release'. Od založení tohoto forku X.Org serveru se jedná o vůbec první novou minor verzi (inkrementovalo se to druhé číslo v číselném kódu verze).

    🇨🇽 | Komentářů: 0
    26.12. 03:33 | Nová verze

    Wayback byl vydán ve verzi 0.3. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.12. 14:44 | Nová verze

    Byla vydána verze 4.0.0 programovacího jazyka Ruby (Wikipedie). S Ruby Box a ZJIT. Ruby lze vyzkoušet na webové stránce TryRuby. U příležitosti 30. narozenin, první veřejná verze Ruby 0.95 byla oznámena 21. prosince 1995, proběhl redesign webových stránek.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Kdo vám letos nadělí dárek?
     (34%)
     (1%)
     (22%)
     (1%)
     (1%)
     (1%)
     (11%)
     (12%)
     (16%)
    Celkem 178 hlasů
     Komentářů: 18, poslední 24.12. 15:29
    Rozcestník

    Dotaz: CACTI a pocitanie dat cez interface

    23.3.2006 15:24 beginner
    CACTI a pocitanie dat cez interface
    Přečteno: 601×
    Poradi mi niekto, ako mam v CACTI nastavit pocitanie dat cez eth0? Debian linux, rozbehnute CACTI aj SNMP. Pomohol by mi nejaky prakticky priklad.

    Odpovědi

    23.3.2006 15:47 LC | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: CACTI a pocitanie dat cez interface
    myslis up/down?
    Chance favors the prepared mind.
    23.3.2006 16:11 LC | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: CACTI a pocitanie dat cez interface
    nejdriv musis ke kazdemu device priradit sablonu podle ktrere se bude graf vykreslovat

    Na zalozce Console se prepni do devices, nasledne si vyber zarizeni kteremu chces nejakou sablonu priradit. Ve spodni casti najdes 2 rozeviraci seznamy vyber odpovidajici sablony a klikni na save.

    Opet si klikni na devices a vleve horni casti budes mit odkaz "create new graf" nebo tak nejak, klikni na nej dale musis jednotlive grafy povolit - zaskrtnes checkbox a potvrdis.

    to by melo byt vse. bohuzel to nemam pred sebou takze to co jsem napsal bude si trochu nepresne.

    Pokud chces podrobnejsi ststistiky nainstaluj asi jeste ntop, nezapomen si take ntop pridat jako modul do cacti

    Cely postup najdes zde:

    http://www.cacti.net/downloads/docs/html/graph_howto.html

    Co se tyka modulu tak treba zde:

    http://cactiusers.org/

    Uff..... Doufam, ze to bude stacit :)
    Chance favors the prepared mind.
    24.3.2006 09:40 beginner
    Rozbalit Rozbalit vše Re: CACTI a pocitanie dat cez interface
    Dakujem za reakciu. Ked som instaloval cacti, tak som si myslel, ze to bude mat nejake sablony pre blbych ako som ja, ktore naklikam a pobezia.

    Podarilo sa mi natiahnut prednastavene Unix sablony, ktore zobrazuju zatazenie procesora, vyuzitie pamate a disku, procesy.

    Ale nejdu mi SNMP sablony. Skusal som rozbehat data query SNMP Get Processor Information a vypisuje mi to, ze nema ziadne data. Debug mi vypisuje toto:

    + Running data query [9].

    + Found type = '6 '[script query].

    + Found data query XML file at '/usr/share/cacti/resource/script_server/host_cpu.xml' + XML file parsed ok.

    + Executing script for list of indexes '/usr/bin/php -q /var/www/cacti/scripts/ss_host_cpu.php 127.0.0.1 1 1:161:500:public:::MD5::[None] index'

    + Executing script query '/usr/bin/php -q /var/www/cacti/scripts/ss_host_cpu.php 127.0.0.1 1 1:161:500:public:::MD5::[None] query index'

    + Found data query XML file at '/usr/share/cacti/resource/script_server/host_cpu.xml'

    + Found data query XML file at '/usr/share/cacti/resource/script_server/host_cpu.xml'

    + Found data query XML file at '/usr/share/cacti/resource/script_server/host_cpu.xml'

    Podobne som skusal aj SNMP - Interface statistics. Nieje mi jasne, kde sa nastavuje, ktory interface sa ma sledovat. SNMP mi pritom na masine urcite bezi, lebo ak kliknem na devices - localhost - edit, tak sa mi vypisu info z SMTP - OS, uptime, hostname ...

    Dalsia vec: Mam k dispozicii 33 sablon pre grafy. Medzi nimi su aj sablony pre traffic. Ak vsak kliknem na New Graphs, tak na roletke Create (Graph Templates) pri zariadeni mi ponuka iba 16 sablon. Podobne je to aj s data sablonami.

    Moznoze miesam hrusky s jablkami. Localhost mam zadefinovany ako local linux machine. Ale nech ho zadefinujem akokolvek, stale mam v roletke iba 16 poloziek. Ak si dam editovat sablony pre hosts, tak mi ponuka na vyber vsetky sablony pre grafy.

    Skusal som aj zadefinovanie Local Linux Machine s WAN aj LAN IPckou. S rovnakym vysledkom.
    23.3.2006 16:20 LC | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: CACTI a pocitanie dat cez interface
    jo hledej sablonu traffic :)
    Chance favors the prepared mind.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.