abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 22:55 | Nová verze

    Byla vydána únorová aktualizace aneb nová verze 1.110 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.110 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 18:11 | IT novinky

    Apple představil 13palcový MacBook Neo s čipem A18 Pro. V základní konfiguraci za 16 990 Kč.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 29
    včera 12:22 | Komunita

    Kalifornský zákon AB 1043 platný od 1. ledna 2027 vyžaduje, aby operační systémy požadovaly po uživatelích věk nebo datum narození a skrze API poskytovaly aplikacím informaci, zda je uživatel mladší 13 let, má 13 až 16 let, má 16 až 18 let nebo má alespoň 18 let. Vývojáři linuxových distribucí řeší, co s tím (Ubuntu, Fedora, …).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 63
    včera 11:44 | Pozvánky

    Konference LinuxDays 2026 proběhne o víkendu 3. a 4. října v Praze v areálu ČVUT v Dejvicích na FIT. Čekají vás desítky přednášek, workshopy, stánky a setkání se spoustou chytrých lidí.

    Petr Krčmář | Komentářů: 0
    včera 00:44 | Humor

    Nové verze webových prohlížečů Chrome a Firefox jsou vydávány každé 4 týdny. Aktuální verze Chrome je 145. Aktuální verze Firefoxu je 148. Od září přejde Chrome na dvoutýdenní cyklus vydávání. V kterém týdnu bude mít Chrome větší číslo verze než Firefox? 😀

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    3.3. 21:55 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    3.3. 13:44 | Komunita

    Bylo spuštěno hlasování o přednáškách a workshopech pro letošní Installfest, jenž proběhne o víkendu 28. a 29. března v Praze na Karlově náměstí 13.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    3.3. 04:33 | Nová verze

    Byla vydána (Mastodon, 𝕏) třetí RC verze GIMPu 3.2. Přehled novinek v oznámení o vydání. Podrobně v souboru NEWS na GitLabu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.3. 21:44 | IT novinky

    Apple představil iPhone 17e a iPad Air s čipem M4.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    2.3. 21:11 | Zajímavý software

    Byla vydána verze 1.0 editoru kódů Gram. Jedná se o fork editoru Zed bez telemetrie a umělé inteligence.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (17%)
     (6%)
     (0%)
     (11%)
     (28%)
     (2%)
     (5%)
     (1%)
     (13%)
     (25%)
    Celkem 1012 hlasů
     Komentářů: 25, poslední 3.2. 19:50
    Rozcestník

    Dotaz: Nepouzivejte prozatim FC5 s KDE

    27.3.2006 21:36 ..... Izak ..... | skóre: 14
    Nepouzivejte prozatim FC5 s KDE
    Přečteno: 111×
    Tak jsem testoval FC5 i na jinem pocitaci, a zase KDE problem, tentokrat dokonce nejdou poustet KDE aplikace.

    Pritom to nekolik dni jelo, jen pod userem ... a najednou se zmrsilo menu (no nic smazu uzivatelske nastaveni) a pak uz nic nenajelo do KDE. Vytvorim noveho uzivatele a zase nic ani se neprihlasi do KDE.

    Vymazu /tmp /var/tmp a zase nic. Jede gnome tak jsem tam nechal to.

    U me doma mi KDE jede, jen nejde pustit xsane ... nejdrive jsem myslel ze mam vadnou pamet, ale na dalsim pocitaci sice jede xsane, ale zase nejede KDE i kdyz predtim jelo. Zase se zacali obevovat kcore + ktrace padani programu.

    Takze zustante u FC4+ updates ta je bezproblemova. S FC5 jsem ujel, u FC4 jsem 2 mesice cekal a vyplatilo se (nekde jsem dokonce zustal u FC3 a jinde u CentOS 4.x), cekam ze FC5 bude mit zase 2GB updatu a pak bude OK. Serverove veci prozatim v FC5 chodi, takze v textu no problem.

    Odpovědi

    27.3.2006 21:43 brumla
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nepouzivejte prozatim FC5 s KDE
    nějak tu chybí odkaz do bugzilly nebo ještě lépe patch který to řeší (pokud teda nejde o PEBKAC)...
    28.3.2006 14:09 ..... Izak ..... | skóre: 14
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nepouzivejte prozatim FC5 s KDE
    Tak to XSane jsem vyresil, neumi delat ze starou konfiguraci.

    KDE doma mi funguje a nepovedlo se mi to znova nasimulovat, na desktopu pro naseho obchodnika to nefunguje a ani nenabehne, teda nabehne pokud tam ma jiz vytvoreny konfig, ale ma zmrsene menu, pak stci odklepnout jeden error.

    Dale jsem zjistil, ze mi nefunguje XV akcelerace videa, doma ne, v parci ano ... doma mam Ati Radeon s TV-OUT v praci mam starou Ati R128.

    Bugtrack to nema, protoze ani po instalaci dbug to nic chytrho nerekne, zato kdyz jsem provadel update tak to padalo stejne ... cele KDE je v FC5 nachylne a potrebuje bud predelat, nebo jinak prelozit.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.