abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:44 | Nová verze

    Byla vydána beta verze Linux Mintu 22.2 s kódovým jménem Zara. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Vypíchnout lze novou XApp aplikaci Fingwit pro autentizaci pomocí otisků prstů nebo vlastní fork knihovny libAdwaita s názvem libAdapta podporující grafická témata. Linux Mint 22.2 bude podporován do roku 2029.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:00 | IT novinky

    Provozovatel internetové encyklopedie Wikipedie prohrál v Británii soudní spor týkající se některých částí nového zákona o on-line bezpečnosti. Soud ale varoval britského regulátora Ofcom i odpovědné ministerstvo před zaváděním přílišných omezení. Legislativa zpřísňuje požadavky na on-line platformy, ale zároveň čelí kritice za možné omezování svobody slova. Společnost Wikimedia Foundation, která je zodpovědná za fungování

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 12:55 | Nová verze

    Byla vydána verze 2.0.0 nástroje pro synchronizaci dat mezi vícero počítači bez centrálního serveru Syncthing (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 12:33 | IT novinky

    Americký prezident Donald Trump se v pondělí osobně setkal s generálním ředitelem firmy na výrobu čipů Intel Lip-Bu Tanem. Šéfa podniku označil za úspěšného, informují agentury. Ještě před týdnem ho přitom ostře kritizoval a požadoval jeho okamžitý odchod. Akcie Intelu v reakci na schůzku po oficiálním uzavření trhu zpevnily asi o tři procenta.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    včera 04:55 | Nová verze

    Byl vydán Debian GNU/Hurd 2025. Jedná se o port Debianu s jádrem Hurd místo obvyklého Linuxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 02:44 | Komunita

    V sobotu 9. srpna uplynulo přesně 20 let od oznámení projektu openSUSE na konferenci LinuxWorld v San Franciscu. Pokuď máte archivní nebo nějakým způsobem zajímavé fotky s openSUSE, můžete se o ně s námi podělit.

    lkocman | Komentářů: 5
    9.8. 21:11 | Nová verze

    Byl vydán Debian 13 s kódovým názvem Trixie. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    9.8. 15:55 | Zajímavý software

    WLED je open-source firmware pro ESP8266/ESP32, který umožňuje Wi-Fi ovládání adresovatelných LED pásků se stovkami efektů, synchronizací, audioreaktivním módem a Home-Assistant integrací. Je založen na Arduino frameworku.

    Indiánský lotr | Komentářů: 0
    8.8. 15:33 | Nová verze

    Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.8.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    8.8. 14:22 | IT novinky

    Herní studio Hangar 13 vydalo novou Mafii. Mafia: Domovina je zasazena do krutého sicilského podsvětí na začátku 20. století. Na ProtonDB je zatím bez záznamu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Kolik tabů máte standardně otevřeno ve web prohlížeči?
     (47%)
     (21%)
     (4%)
     (5%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (18%)
    Celkem 340 hlasů
     Komentářů: 23, poslední 4.8. 13:01
    Rozcestník

    Dotaz: Nezobrazuje kurzor myši

    30.3.2006 00:53 sombon
    Nezobrazuje kurzor myši
    Přečteno: 982×
    nainštaloval som FC5 (MB Microstar K8NGM2-FID - NV C51PV (GeForce6150) + NV MCP51 (MCP430), CPU AMD A64 3000+, DUAL DDR DIMM Kingston Hyper 400MHz (2x512MB), SATA HDD, ATAPI DVD-ROM). Prvý krát mi zamrzla inštalácia tesne pred koncom, keď som sa "neuvážene" rozhodol stlačiť tlačítko - Zobraziť informácie o zmenách. Alebo také niečo.

    Detekcia HW prebehla OK. Systém správne identifikoval grafku aj SATA, LAN atd. Po opakovanej inštalácii mi systém pravidelne zastal na LAN (používam DHCP). Tam ostal stáť. Pokiaľ kábel v LAN nebol pripojený, systém pokračoval v štarte. Rozlíšenie nebolo problém nastaviť (používam na CRT 1280x960). Systém mrzol aj pri použití USB myši Logitech (RX300). Napodiv pomocou metódy pokus-omyl (stále mi to pripadalo ako problém s uspatím) som zistil, že v Setupe stačí vypnúť ACPI, všetko je OK ?!. Jeden problém pretrváva. Nezobrazuje kurzor myši (GNOME). Myš pracuje tak ako má, ale kurzor je neviditeľný. Stalo sa vám niečo podobné ?

    Odpovědi

    Prcek avatar 30.3.2006 01:21 Prcek | skóre: 43 | Jindřichův Hradec / Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nezobrazuje kurzor myši
    S tim kurzorem mysi - zkousel jste nastavit v Gnome nejake tema kurzoru mysi? (Gnome nemam, ale v KDE se to dela pres Control Center -> Peripherals -> Mouse -> Cursor Theme)
    Člověk je takový, jak vypadá... A já vypadám jako pravá, nefalšovaná děvka!!!
    29.6.2006 16:47 frto
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nezobrazuje kurzor myši
    Zrdavim ta! mam ten isty problem...Mam ten isty procesor aj maticnu a tiez mi nezobrazuje kurzor mysi - creative 5000. To iste aj pri tej instalacii mi to zamrzlo prvykrat a ten kuzor som skusal menit a nepomaha...Chcem sa ta spytat ako sa ti podarilo rozbehat sietovku a zvukovku lebo tie mi tiez nesli...
    30.6.2006 10:09 Peter Golis | skóre: 65 | blog: Bežné záležitosti | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nezobrazuje kurzor myši
    takmer vsetky moderne graficke karty maju moznost pouzivat HW akceleraciu pre zobrazovanie kurzora. Obcas to zblbne (najme pri niektorych modeloch a niektorych verziach ovladacov), ale toto sa da prepnut vecsinou pomocou prepinaca option swcursor true (popripade podobne). nakolko som si nevsimol informaciu aky je pouzity graficky ovladac, tak nemozem posluzit.
    30.6.2006 12:43 pingwin | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nezobrazuje kurzor myši
    Option "HWCursor" "off"

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.