Byla vydána OpenMandriva Lx 6.0 s kódovým názvem Vanadium. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
CSIRT.CZ, český národní CERT provozovaný na základě veřejnoprávní správní smlouvy společností CZ.NIC, shrnuje patnáct let svého fungování pod tímto sdružením: CSIRT.CZ – 15 let ve sdružení CZ.NIC.
Commodore OS Vision (Wikipedie) byl vydán v nové verzi 3.0. Jedná se o linuxovou distribuci určenou pro fanoušky značky Commodore. Předinstalována je na počítačích Commodore 64x.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 208. brněnský sraz, který proběhne v pátek 25. dubna od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1.
Ve svém článku Getting Forked by Microsoft popisuje autor programu Spegel svoji nepříjemnou zkušenost s firmou Microsoft. Firma ho kontaktovala a zpočátku to vypadalo, že by mohlo jít o oboustranně prospěšnou spolupráci, autor tedy ochotně odpovídal na jejich otázky ohledně architektury programu a pomáhal jim ho zprovoznit. Následně komunikace ze strany Microsoftu utichla. Autor předpokládal, že zřejmě došlo ke změně priorit a firma
… více »Společnost Notion Labs stojící za softwarovou platformou pro spolupráci Notion (Wikipedia) oficiálně představila (YouTube) poštovního klienta Notion Mail. Aktuálně funguje pouze nad Gmailem.
Byla vydána nová verze 9.12 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Ubuntu 25.10 bude (𝕏) Questing Quokka (pátrající klokan quokka).
Ubisoft uvolnil zdrojové kódy softwaru Chroma pro simulaci barvosleposti pro vývojáře počítačových her. K dispozici jsou na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
Potřeboval bych naprogramovat MCU AT89C2051 a PIC16F84A. Když už si s MCU hraju, tak to jsou AT Mega (s těmi není problém), ale náhodou potřebuju v už vyvinutých zařízeních aktualizovat firmware a jsou v nich výše zmíněná MCU. Takže jiný typ prostě nepřichází v úvahu.
Je mi jasné, že k oběma budu potřebovat nějaký programátor, něco mám a případně vyrobím. Pokud se vejdu řádově do desítek až jednotek set Kč, tak to není problém. Ale mám podmínku, musí to fungovat s nějakým softem pro Linux, Wokenních programovacích aplikací jsou mraky ...
Jaký program a k němu příslušné zapojení programátoru mi doporučíte?
Pony Prog by nestačil ?
Z.H.
...je to sice ekvivalent PICe, ale není to PIC ...Cože?? Srovnáváš RISCový PIC s klasickou řadou procesorů Intel 51 a říkáš, že je to ekvivalent? No nic, jenom mě to zarazilo... Jinak Ti fandím, protože mně to kdysi taky zajímalo a začal jsem dokonce psát vlastní soft, ale skončilo to u přečtení signatury čipu (čili docela na začátku)...
Ano, Atmel vyrábí AT89C2051 jako náhradu za 8051. To že má uvnitř jinou architekturu je věc jiná, pokud se navenek chová stejně, nebo alespoň tak, že jím lze původní 8051 nahradit.
Single Cycle Core-AT89LP FamilyPotřeboval bych naprogramovat MCU AT89C2051V tom článku ale je napsané, jak ten procesor naprogramovat: Prostě připojíš ten MCU podle uvedené tabulky na LPT port počítače a pomocí uisp nebo avrdude nahraješ připravený program.
To je bohužel omyl. Z následujícícho textu to já chápu tak, že snadné programování se týká toho druhého dražšího čipu, který NENÍ AT89C2051. A já potřebuju pracovat (dočasně a jednorázově) právě s AT89C2051.
Za tu dvacku navíc však získáte obrovskou, opakuji OBROVSKOU výhodu - pro přeprogramování čipu nepotřebujete žádný zvláštní obvod (programátor), a navíc jej můžete přeprogramovat přímo za běhu. Nemusíte jej kvůli změně programu ani vytahovat z patice.AT90S2313 je totiž předchůdce čipů AVR AT Mega, které běžně používám. S tím problém není.
Tiskni
Sdílej: