Byli vyhlášeni vítězové ocenění Steam Awards 2025. Hrou roku a současně nejlepší hrou, která vám nejde, je Hollow Knight: Silksong.
Byla vydána nová verze 26.0 linuxové distribuce Manjaro (Wikipedie). Její kódové jméno je Anh-Linh. Ke stažení je v edicích GNOME, KDE PLASMA a XFCE.
Jednotný seznam blokovaných internetových stránek vedený Českým telekomunikační úřadem obsahoval také Český telekomunikační úřad.
Byl představen webový prohlížeč Brow6el, běžící v terminálu. Pro prohlížení webu je využit Chromium Embedded Framework, vyrendrovaná webová stránka je následně zobrazena v terminálu převodem na sixely pomocí knihovny libsixel. Brow6el se ovládá modálním klávesnicovým rozhraním, inspirovaném populárním textovým editorem Vim. Demonstrační video s ukázkou používání.
Společnost Pebble představila (YouTube) chytré hodinky Pebble Round 2. S kulatým e-paper displejem, s open source PebbleOS a vydrží baterie přibližně dva týdny. Předobjednat je lze za 199 dolarů s plánovaným dodáním v květnu.
Na novoroční inauguraci starosty New Yorku Zohrana Mamdaniho bylo zakázáno si s sebou přinést Raspberry Pi anebo Flipper Zero. Raspberry Pi i Flipper Zero jsou explicitně uvedeny v seznamu zakázaných věcí jak na na veřejné pozvánce, tak i na oficiálních stránkách města.
OpenTTD (Wikipedie), tj. open source klon počítačové hry Transport Tycoon Deluxe, byl vydán v nové stabilní verzi 15.0. Přehled novinek v seznamu změn a také na YouTube. OpenTTD lze instalovat také ze Steamu.
Správce oken IceWM byl vydán ve verzi 4.0.0, která např. vylepšuje navigaci v přepínání velkého množství otevřených oken.
Od 1. ledna 2026 jsou všechny publikace ACM (Association for Computing Machinery) a související materiály přístupné v její digitální knihovně. V rámci této změny je nyní digitální knihovna ACM nabízena ve dvou verzích: v základní verzi zdarma, která poskytuje otevřený přístup ke všem publikovaným výzkumům ACM, a v prémiové zpoplatněné verzi, která nabízí další služby a nástroje 'určené pro hlubší analýzu, objevování a organizační využití'.
find /var/spool/hylafax/recvq/ -amin -5je toto dobre? :) mě to nejak nefunguje, respektive, ... nachazi mi to soubory vsechny bez ohledu na datum...
voip-cz:/home/fax# ls -lh /var/spool/hylafax/recvq/ total 136K -rw------- 1 root staff 21K Apr 3 17:05 fax000000854.tif -rw------- 1 root staff 101K Apr 3 17:05 fax000000855.tif -rw------- 1 uucp uucp 3 Apr 3 14:26 seqf__ Soubory maji datum 17:05 ____
voip-cz:/home/fax# date Mon Apr 3 17:24:45 CEST 2006__ Ted je 17:26 ___ __ hledam tedy vsechno starsi 100 minut, nic ale starsi 100 min. tam neni___
voip-cz:/home/fax# find /var/spool/hylafax/recvq/ -amin -100 /var/spool/hylafax/recvq/ /var/spool/hylafax/recvq/fax000000854.tif /var/spool/hylafax/recvq/fax000000855.tifproc to tedy oba faxy naslo?
-amin n
File was last accessed n minutes ago.
...
-cmin n
File's status was last changed n minutes ago.
...
-mmin n
File's data was last modified n minutes ago.
ls (které vzpisuje mtime) použijte příkaz stat, jestli find-u nevěříte...
BTW: soubory "starší" než 100 minut najdete pomocí find -amin +100 (teda find -amin -100 najde "novější" než sto minut)
Tiskni
Sdílej: