abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:44 | IT novinky

    Přední technologické společnosti (Adobe, Cadence, Capital One, Cisco, Cloudera, Cloudflare, Cognition, CrowdStrike, Databricks, Dell Technologies, DoorDash, Elastic, HPE, Hugging Face, IBM, LangChain, Linux Foundation, Microsoft, NAVER, NetApp, Nous Research, NVIDIA, OpenClaw, Palantir, Palo Alto Networks, Red Hat, Reflection AI, Salesforce, SAP, ServiceNow, Siemens, SK Telecom, Snowflake, SpacexAI, Synopsys, Thinking

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 18:11 | Zajímavý projekt

    Krabix.cz je online 3D konfigurátor krabiček pro 3D tisk s exportem do STL. Běží přímo v prohlížeči. Nic se neposílá na server.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:00 | Komunita

    Nadace Open Home Foundation spustila veřejnou preview verzi komunitní databáze zařízení pro Home Assistant. Má fungovat jako „Wikipedie pro chytrá zařízení".

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:22 | Komunita

    Na stránce nového panelu Firefoxu přibudou nové widgety. Například denně aktualizována interaktivní křížovka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:11 | Zajímavý projekt

    PGSimCity (GitHub) je webová 3D vizualizace vnitřního fungování databázového systému PostgreSQL v podobě města. Vytvořena pomocí umělé inteligence.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 03:33 | Nová verze

    UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch 24.04-2.0 a 24.04-1.4. Nová verze 24.04-2.0 již počítá s výřezy pro fotoaparát (notch) a zaoblenými rohy displeje. Webový prohlížeče Morph přešel z Chromia 87 na Chromium 134. Do shellu Lomiri byl přidán editor snímků obrazovky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.7. 14:22 | Bezpečnostní upozornění

    Byly zveřejněny informace o kritické zranitelnosti CVE-2026-64600 pojmenované RefluXFS (technické detaily) v XFS. Je tam již od verze Linuxu 4.11, tj. rok 2017. Jedná se o lokální eskalaci práv. Neprivilegovaný uživatel může editovat libovolný soubor, například klidně zrušit rootovské heslo v /etc/passwd. Videoukázka na Vimeo. V upstreamu je zranitelnost opravena.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    25.7. 13:46 | IT novinky

    OpenAI / ChatGPT má dnes výpadky (OpenAI Status, DownDetector).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.7. 13:00 | Komunita

    Poskytovatel hostingu svobodných/open-source projektů Codeberg po hlasování na valné hromadě vydal stanovisko k využívání LLM. Kvůli vytěžování infrastruktury a rostoucím cenám hardwaru, ale také hrozbám pro spolupráci v komunitě se k LLM staví kriticky. Nebude poskytovat hosting projektů vytvářených LLM agenty.

    |🇵🇸 | Komentářů: 2
    24.7. 14:22 | Zajímavý projekt

    Jack Dorsey představil (𝕏) open source týmovou komunikační platformu Buzz (GitHub) s cílem snížit závislost na Slacku a GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 21
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (18%)
     (30%)
     (5%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (24%)
    Celkem 2257 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: DRI, Debian, S3 Savage (Twister)

    6.4.2006 15:25 Petr Sourek
    DRI, Debian, S3 Savage (Twister)
    Přečteno: 255×
    Ahoj,
    
    mam mensi problemek. Uz druhy den se snazim rozjet S3 Savage DRI drivery a nejak se mi to nedari. Mno nedari. Me se to dari, vsechno jede naprosto suprove alespon podle logu. Ale kdyz zapnu glxgears nebo jakoukoliv aplikaci ktera vyzaduje openGL, tak se vsechno .... jak s hnojem a ja uz fakt nevim cim to muze byt. Strycek google taky nepomaha ;(
    
    O co jde, pred par dny jsem si rozjel dri tak ze jsem do debiana prihral special utilitky, ktery jsem na sel na dri.freedesktop.org, ale jak uz to chodi dalsi den sem dal update a prestalo to fungovat tehdy jsem v glxgears mel 270fps ted uz jen 98fps. Tak jsem zacal patrat. Pomalu ale jiste jsem objevil ze debiani balicky v sobe ty drivery maji, jen to neni ve standartni xlibmesa ale libgl1, tak jsem odinstaloval mesu a nainstaloval toto a nic.
    
    nevim jestli zde ma cenu psat vsechny logy cele, rekl bych ze to nema smysl, tak snad jen to zakladni co se tyka dri.
    
    Pocitac: Acer Aspire 1302XC (amd 1600+, 256 MB Ram)
    
    uname -r
    2.6.16-1-k7-smp
    
    lspci | grep -i savage
    0000:01:00.0 VGA compatible  controller: S3 Inc. VT8636A [ProSavage KN133] AGP4x VGA Controller (TwisterK) (rev 01)
    
    A dal uz jen to podstatnejsi 
    glxinfo | grep render
    direct rendering: Yes
    OpenGL renderer string: Mesa DRI Twister 20050829 AGP 4x
    
    kdyz pouziji export LIBGL_DEBUG=verbose, tak to jeste prida k vypisu teda ne k grep render ale standard:
    libGL: XF86DRIGetClientDriverName: 2.0.2 savage (screen 0)
    libGL: OpenDriver: trying /usr/lib/dri/savage_dri.so
    drmOpenByBusid: Searching for BusID pci:0000:01:00.0
    drmOpenDevice: node name is /dev/dri/card0
    drmOpenDevice: open result is 4, (OK)
    drmOpenByBusid: drmOpenMinor returns 4
    drmOpenByBusid: drmGetBusid reports pci:0000:01:00.0
    libGL error:
    Can't open configuration file /etc/drirc: No such file or directory
    
    ale o tomdle jsem cetl, ze pry kdyz ho nenajde veme si defaultni hodnoty co ma prednastaveny v sobe, takze opet nic ceho bych se mohl chytit :(
    
    dmesg | grep drm
    [drm] Initialized drm 1.0.1 20051102
    [drm] Initialized savage 2.4.1 20050313 on minor 0
    
    dmesg | grep agp
    agpgart: Detected VIA Twister-K/KT133x/KM133 chipset
    agpgart: AGP aperture is 64M @ 0xa0000000
    agpgart: Found an AGP 2.0 compilant device at 0000:00:00.0
    agpgart: Putting AGP V2 device at 0000:00:00.0 into 0x mode
    agpgart: Putting AGP V2 device at 0000:01:00.0 into 0x mode
    
    grep DRI /var/log/Xort.0.log
    (II) Loading extension XFree86-DRI
    (II) SAVAGE(0): [drm] Enabling ShadowStatus for DRI.
    (**) SAVAGE(0): DRI is enabled
    (II) SAVAGE(0): [DRI] installation complete
    
    Poradi mi nekdo pls? Dekuji predem
    

    Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.