Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 128 (pdf) a HackSpace 65 (pdf).
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone a PinePhone Pro nebo notebooky Pinebook a Pinebook Pro publikovala na svém blogu březnový souhrn novinek (YouTube). Jednodeskový RISC-V počítač Star64 s SoC StarFive JH-7110 bude v prodeji od 4. dubna.
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 23.03. Přehled novinek v oznámení na webu a v CHANGELOGu na GitHubu.
Je tu opět apríl. Společnost Razer představila holící myš Razer Razer. Vědci z CERNu navrhují 25hodinový den. Společnost Elgato představila kolekci Elgato Home. Společnost Nothing Beer (5.1%). Další aprílové novinky například na April Fools' Day On The Web.
Před 25 lety byl uvolněn zdrojový kód balíku aplikací Netscape Communicator jako open source (např. dobová zpráva CNET), z čehož vzešel projekt Mozilla – ten si výročí nyní připomíná.
Na GOG.com běží Spring Sale. Při té příležitosti lze získat zdarma počítačovou hru Deep Sky Derelicts.
Sound Open Firmware, projekt Linux Foundation, open source audio DSP firmware a SDK, byl vydán ve verzi 2.5.0. Přináší podporu platformy Mediatek mt8188 nebo nový audio modul ARIA (Automatic Regressive Input Amplifier Module).
Byla vydána nová verze 5.8 programovacího jazyka Swift (Wikipedie). Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Ke stažení budou oficiální binární balíčky pro Ubuntu 18.04, Ubuntu 20.04, Ubuntu 22.04, CentOS 7, Amazon Linux 2 a Red Hat Universal Base Image 9.
Byla vydána nová verze 1.77 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.77 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.04 s kódovým názvem Lunar Lobster. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.04 mělo vyjít 20. dubna 2023.
k9copy
(1.0.4, Gentoo) se tento na ovládání jednoduchý a celkem intuitivní prográmek zasekne na přístupu k adresářům, které sám vytvoří.
Zadám coby "výstupní adresář" (evidentně pro načítané soubory z originálního DVD) oddíl /mnt/temp
a při pokusu o akci "kopírování" v něm k9copy vytvoří adresář dvd
(vlastník root
, práva drwx-rwx-rwx) a stihne ještě dva podadresáře audio_ts
a video_ts
(tatáž práva). Pak následuje hláška:
Nelze otevřít soubor/mnt/temp/dvd/VIDEO_TS/VTS_02_1.VOB
Pochopitelně tam žádný takový adresář VIDEO_TS
není, protože je tam video_ts
.
Ještě musím dodat, že dotyčný oddíl je formátován jako fat32
(záznam ve /etc/fstab
: /dev/hdc4 /mnt/temp vfat auto,iocharset=utf8,rw,users,umask=000 0 0
).
Protože jsem nikde nenarazil v souvislosti s k9copy na podobně popisovaný problém, mám podezření, že by mohl být zakopaný pes v tom "fat" oddílu. Bohužel se tento oddíl používá jako odkládací i z Windows, proto bych ho nejraději zachoval jako vfat
.
Případně by se mohlo jednat o bug v k9copy (verze 1.0.4 je označena v portage Gentoo jako beta, nicméně jsem zvolil ji, neboť opravuje dost podstatné závady předchozích verzí).
Máte někdo s něčím podobným zkušenosti? Případně nemám nějak špatně nastaven /etc/fstab
(k9copy moc nastavení nepřipouští)? Jaké byste mi navrhli řešení? Díky.
Zkopírovat si k9copy-1.0.4_beta3.ebuild do overlaye,Sorry, popisovana verze je
k9copy-1.0.4_beta3
(odmaskovano). Hlavne me mate, ze to evidentne jeste nikdo nepozoroval, zatim kazdy tvrdi, ze tahle verze mu funguje vyborne... Vyzkousim to na nejakem linuxovem oddilu, jen co si nekde urvu 9G mista...
ono by malo teoreticky stacit aby bol ten disk s vfat pripojeny case insensitive.Bohuzel pripojeni s parametry
/dev/hdc4 /mnt/temp vfat auto,iocharset=utf8,rw,users,umask=000,check=r 0 0
nema zadny efekt. Zkusim to na jinych fs, ovsem bude me to stat zhruba 9G mista.
Tiskni
Sdílej: