Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
Po roce a půl od představení DALL·E 2 představila společnost OpenAI novou verzi DALL·E 3 svého AI systému pro generování "realisticky vypadajících obrázků nebo uměleckých děl" na základě popisu v přirozeném jazyce, viz příklad "kosmonaut na koni fotorealisticky". Jednou z novinek je integrace s ChatGPT.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 133 (pdf) a HackSpace 70 (pdf).
Po půl roce vývoje od vydání verze 44 bylo vydáno GNOME 45 s kódovým názvem Rīga. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Krátké představení na YouTube. Jednou z nejviditelnějších změn je odstranění tlačítka Činnosti (Activities) v levém horním rohu. Nově je tam indikátor ploch. Výchozím prohlížečem obrázků je nově Loupe, nahradil Eye of GNOME (eog). Novou aplikací pro práci s webovou kamerou je Snapshot, nahradil Cheese. Rozšíření GNOME Shellu fungující v předchozích verzích nejsou s verzí 45 kompatibilní.
Linux Foundation představila a zaštítila svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Ten vznikl pod původním názvem OpenTF jako reakce na přelicencování Terraformu na BSL (Business Source License) společností HashiCorp.
Google oznámil (en), že konverzační AI Bard (Wikipedie) může nyní komunikovat s aplikacemi a službami Google: "Díky nejnovějšímu rozšíření služby může Bard najít a zobrazit relevantní informace z nástrojů společnosti Google, které používáte každý den, jako je například Gmail, Dokumenty, Disk, Mapy, YouTube a Letenky Google, a to i když jsou potřebné informace v různých aplikacích a službách."
Apache Pinot (GitHub, Wikipedie) dospěl do verze 1.0. Jedná se o realtimeový distribuovaný OLAP datastore navržený tak, aby na OLAP dotazy odpovídal s nízkou latencí.
Byla vydána Java 21 / JDK 21. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 15. Jedná se o LTS verzi. Nová Java / JDK vychází každých 6 měsíců.
Byla vydána betaverze Fedora Linuxu 39, tj. poslední zastávka před vydáním finální verze, která je naplánována na úterý 17. října. Nový Fedora Linux přinese GNOME 45, LibreOffice 7.6, GCC 13.2, …
Už jsem to jednou řešil a nevyřešil, jelikož jsem zkoušel moduly a zbytek mít na odlišném místě. Čili doufám, že příště mi to projde .
Doporučuji přečíst README s /usr/src/linux ...
To configure and build the kernel use: cd /usr/src/linux-2.6.N make O=/home/name/build/kernel menuconfig make O=/home/name/build/kernel sudo make O=/home/name/build/kernel modules_install install Please note: If the 'O=output/dir' option is used then it must be used for all invocations of make.čili pak tu cestu přetáhnout do /lib/modules/verze jádra. Případně to psát bez cest, když ve vlastním systému to jádro (verzi) ještě nemáte a pak přetáhnout opět komplet (u mne) /usr/src/linux-2.6.16 a /lib/modules/2.6.16, a do grubu mi přibyl řádek
title Debian GNU/Linux, kernel 2.6.16 kernel (hd0,0)/vmlinuz-2.6.16 root=/dev/hda6 ro nomce ramdisk_size=100000 lang=us apm=power-off vga=791 initrd (hd0,0)/initrd-2.6.16.img(Takhle jsem použil zkompilované jádro pro MDV i pro Quantiana na disku, jen jsem dokopíroval ty dva adresáře a upravil grub = u vás by to mělo makat stejně, pokud přizpůsobíte jádro konfiguraci.)
Pokud chces kompilovat jen jadro, myslim ze by to bezproblemu slo i na tom slabsim (tak do ctyr, sesti hodin). Osobne jsem si na pentium 166 56 mB ram zkompiloval cely system i s firefoxem, wesnothem a takovymi silenostmi (ale to uz je na tydny).
Ale pokud tam budes neco kompilovat casteji, tak se to rozhodne hodi. Ja jen ze kdyby to bylo jen jadro, tak by cas hranim si s timhle nemusel byt umerny vysledku (neboli nez to rozjedes, jadro mas skompilovane :)).
make
) a soubor arch/i386/boot/bzImage přesuneš na ten slabší pc do /boot a nastavíš loader (grub/lilo).
Když tam budou muset být i moduly, tak ty také nějak zkopírovat do /lib/modules/neco. Nevím přesně odkud, nechte se inspirovat ostatními příspěvky. A hlavně nesnažit se všude hledat problém
Tiskni
Sdílej: