Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Už jsem to jednou řešil a nevyřešil, jelikož jsem zkoušel moduly a zbytek mít na odlišném místě. Čili doufám, že příště mi to projde .
Doporučuji přečíst README s /usr/src/linux ...
To configure and build the kernel use: cd /usr/src/linux-2.6.N make O=/home/name/build/kernel menuconfig make O=/home/name/build/kernel sudo make O=/home/name/build/kernel modules_install install Please note: If the 'O=output/dir' option is used then it must be used for all invocations of make.čili pak tu cestu přetáhnout do /lib/modules/verze jádra. Případně to psát bez cest, když ve vlastním systému to jádro (verzi) ještě nemáte a pak přetáhnout opět komplet (u mne) /usr/src/linux-2.6.16 a /lib/modules/2.6.16, a do grubu mi přibyl řádek
title Debian GNU/Linux, kernel 2.6.16 kernel (hd0,0)/vmlinuz-2.6.16 root=/dev/hda6 ro nomce ramdisk_size=100000 lang=us apm=power-off vga=791 initrd (hd0,0)/initrd-2.6.16.img(Takhle jsem použil zkompilované jádro pro MDV i pro Quantiana na disku, jen jsem dokopíroval ty dva adresáře a upravil grub = u vás by to mělo makat stejně, pokud přizpůsobíte jádro konfiguraci.)
Pokud chces kompilovat jen jadro, myslim ze by to bezproblemu slo i na tom slabsim (tak do ctyr, sesti hodin). Osobne jsem si na pentium 166 56 mB ram zkompiloval cely system i s firefoxem, wesnothem a takovymi silenostmi (ale to uz je na tydny).
Ale pokud tam budes neco kompilovat casteji, tak se to rozhodne hodi. Ja jen ze kdyby to bylo jen jadro, tak by cas hranim si s timhle nemusel byt umerny vysledku (neboli nez to rozjedes, jadro mas skompilovane :)).
make
) a soubor arch/i386/boot/bzImage přesuneš na ten slabší pc do /boot a nastavíš loader (grub/lilo).
Když tam budou muset být i moduly, tak ty také nějak zkopírovat do /lib/modules/neco. Nevím přesně odkud, nechte se inspirovat ostatními příspěvky. A hlavně nesnažit se všude hledat problém
Tiskni
Sdílej: