Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Už jsem to jednou řešil a nevyřešil, jelikož jsem zkoušel moduly a zbytek mít na odlišném místě. Čili doufám, že příště mi to projde .
Doporučuji přečíst README s /usr/src/linux ...
To configure and build the kernel use: cd /usr/src/linux-2.6.N make O=/home/name/build/kernel menuconfig make O=/home/name/build/kernel sudo make O=/home/name/build/kernel modules_install install Please note: If the 'O=output/dir' option is used then it must be used for all invocations of make.čili pak tu cestu přetáhnout do /lib/modules/verze jádra. Případně to psát bez cest, když ve vlastním systému to jádro (verzi) ještě nemáte a pak přetáhnout opět komplet (u mne) /usr/src/linux-2.6.16 a /lib/modules/2.6.16, a do grubu mi přibyl řádek
title Debian GNU/Linux, kernel 2.6.16 kernel (hd0,0)/vmlinuz-2.6.16 root=/dev/hda6 ro nomce ramdisk_size=100000 lang=us apm=power-off vga=791 initrd (hd0,0)/initrd-2.6.16.img(Takhle jsem použil zkompilované jádro pro MDV i pro Quantiana na disku, jen jsem dokopíroval ty dva adresáře a upravil grub = u vás by to mělo makat stejně, pokud přizpůsobíte jádro konfiguraci.)
Pokud chces kompilovat jen jadro, myslim ze by to bezproblemu slo i na tom slabsim (tak do ctyr, sesti hodin). Osobne jsem si na pentium 166 56 mB ram zkompiloval cely system i s firefoxem, wesnothem a takovymi silenostmi (ale to uz je na tydny).
Ale pokud tam budes neco kompilovat casteji, tak se to rozhodne hodi. Ja jen ze kdyby to bylo jen jadro, tak by cas hranim si s timhle nemusel byt umerny vysledku (neboli nez to rozjedes, jadro mas skompilovane :)).
make
) a soubor arch/i386/boot/bzImage přesuneš na ten slabší pc do /boot a nastavíš loader (grub/lilo).
Když tam budou muset být i moduly, tak ty také nějak zkopírovat do /lib/modules/neco. Nevím přesně odkud, nechte se inspirovat ostatními příspěvky. A hlavně nesnažit se všude hledat problém
Tiskni
Sdílej: