abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:33 | Nová verze

    Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 168 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:55 | Nová verze

    Open-source citační manažer Zotero (Wikipedie, GitHub) byl vydán v nové major verzi 10. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:44 | Nová verze

    Interaktivní editor binárních dat GNU poke byl vydán ve verzi 5.0 (seznam změn).

    |🇵🇸 | Komentářů: 8
    včera 18:55 | Nová verze

    Byla vydána verze 0.85 telnet a ssh klienta PuTTY (Wikipedie). Řešeno je 5 zranitelností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Zajímavý článek

    Byly publikovány novinky z vývoje GIMPu. Pracuje se na novém formátu souborů. Stávající binární XCF bude nahrazen "zazipovaným XML". XCF zůstane plně podporován pouze pro načítání starých souborů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    včera 12:33 | Zajímavý projekt

    Workshop o umělé inteligenci v Dartmouthu proběhl před 70 lety, od 18. června do 17. srpna 1956. Dvouměsíční soustředění 6–11 informatiků, iniciované Johnem McCarthym, položilo základy oboru umělé inteligence.

    |🇵🇸 | Komentářů: 4
    včera 03:00 | Nová verze

    Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 7.1 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 7.2. Podrobný přehled novinek a vylepšení na Linux Kernel Newbies nebo LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    16.8. 18:55 | Komunita

    Debian dnes slaví 33 let. Ian Murdock oznámil vydání "Debian Linux Release" 16. srpna 1993.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    16.8. 04:22 | Komunita

    Probíhá hlasování o používání LLM při vývoji Debianu. Vývojáři Debianu mají na výběr 9 možností (návrhy A až H a žádný z nich).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    16.8. 01:22 | Nová verze

    Omarchy je linuxová distribuce s dlaždicovým správcem oken Hyprland. Založena je na Arch Linuxu. Vydána byla v nové major verzi 4.0.0 - The Quattro Release. Videopředstavení na YouTube. Celý desktop shell byl přepsán do Quickshellu. Přidána byla podpora pluginů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (10%)
     (7%)
     (2%)
     (18%)
     (30%)
     (7%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (22%)
    Celkem 2416 hlasů
     Komentářů: 31, poslední 13.8. 00:27
    Rozcestník


    Dotaz: problem s gripem pod OpenSUSE

    24.4.2006 23:54 erchamion
    problem s gripem pod OpenSUSE
    Přečteno: 198×
    Zdravicko, narazil jsem ve svem OpenSUSE 10.0 na problem, se kterym si nevim rady a prosim o radu. Chtel jsem si ripnout CD, tak jsem nainstaloval grip (ze SUSE repository pres YAST), vlozil jsem CD do mechaniky, ovsem po spusteni mi grip zahlasil "unable to initialize /dev/dvdrecorder" a tvari se, ze disk vubec nevidi, jako by v mechanice nebyl. Pri naslednem zkoumani jsem zjistil nasledujici veci: 1. v adresari /dev neni zadny dvdrecorder (ani cdrom nebo neco podobneho) 2. datova CD a DVD jsou v pohode (muzu cist i vypalovat) 3. kdyz jsem v radce zkusil prikaz cdparanoia -B, CD se bez problemu ripnulo... 4. zkusil jsem na ripovani pouzit KAudioCreator, ovsem vysledek a chybova hlaska stejna jako u gripu Nevedel by prosim nekdo, kde muze byt zakopany pes? Dekuju zbesile za kazdou pomoc. erchamion

    Odpovědi

    24.4.2006 23:57 erchamion
    Rozbalit Rozbalit vše Re: problem s gripem pod OpenSUSE
    Ech, pardon, nejak jsem neuhlidal formatovani... Takhle to bude asi lepe citelne:

    Zdravicko,

    narazil jsem ve svem OpenSUSE 10.0 na problem, se kterym si nevim rady a prosim o radu. Chtel jsem si ripnout CD, tak jsem nainstaloval grip (ze SUSE repository pres YAST), vlozil jsem CD do mechaniky, ovsem po spusteni mi grip zahlasil "unable to initialize /dev/dvdrecorder" a tvari se, ze disk vubec nevidi, jako by v mechanice nebyl. Pri naslednem zkoumani jsem zjistil nasledujici veci:

    1. v adresari /dev neni zadny dvdrecorder (ani cdrom nebo neco podobneho)

    2. datova CD a DVD jsou v pohode (muzu cist i vypalovat)

    3. kdyz jsem v radce zkusil prikaz cdparanoia -B, CD se bez problemu ripnulo...

    4. zkusil jsem na ripovani pouzit KAudioCreator, ovsem vysledek a chybova hlaska stejna jako u gripu

    Nevedel by prosim nekdo, kde muze byt zakopany pes? Dekuju zbesile za kazdou pomoc.

    erchamion
    25.4.2006 00:17 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: problem s gripem pod OpenSUSE
    /dev/dvdrecorder by měl být symbolický link na skutečné zařízení podle toho, kde tu DVD vypalovačku máte, např. u mne je to link na /dev/hda. Buď si ho můžete vytvořit ručně, nebo pokud nevíte jak, můžete zkusit v YaSTu modul CD-ROM mechaniky, myslím, že ten by vám příslušné linky měl vytvořit.
    28.4.2006 01:17 erchamion
    Rozbalit Rozbalit vše Re: problem s gripem pod OpenSUSE
    Diky za pomoc, sice to nebylo uplne presne ono, ale navedlo me to spravnym smerem. Tradicne byl prpoblem mezi zidli a klavesnici - neuvedomil jsem si totiz ze v mezidobi od istalace jsem vyndal jeden z HDD a tim padem fstab neodpovidal skutecnosti. Stacilo ho upravit podle skutecneho stavu disku na ceskych tocich a uz to jede. Jeste jednou dik.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.