Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
A co přesně ti nefunguje? Jakej lirc používáš (z distribuce, ze zdrojáků)? To se pak radí dost těžko...
Vřele doporučuju nainstalovat lirc ze zdrojových kódů z lirc.org. V configure
scriptu je potřeba zvolit "Igor Ceskos variant", čož může bejt právě ten problém, že podporu pro tohle zapojení verze lircu z distribuce nemá (standartně není zapnutá). Jádro není potřeba kompilovat - lirc se překládá jako modul - je nicméně nutné mít jeho zdrojáky.
Co se týče dokumentace, tak zcela polopaticky je "překvapivě" instalace a konfigurace lirc popsána v dokumentaci na lirc.org.
configure
skriptu sem zvolil Igor Ceskos. Postupoval podle navodu. No divne je, ze to nechce chodit. Kazdopadne dnes vecer (az se vratim z prace), tak se do toho urcite pustim a snad uz uspesne ./setup.sh
, kde zvolim Home-brew (16x50 UART compatible serial port), COMx a Igor Cesko's variation. Save
configuration & run configure
make
a sudo make install
/etc/modules.conf
. Pridame radky alias char-major-61 lirc_serial sense=0
a options lirc_serial io=0x3f8 irq=4
(ten je snad pridan inst. skriptem automaticky).
ls /dev/lir*
. Bude to bude /dev/lirc
nebo /dev/lirc0
nebo /dev/lirc/0
nebo tak neco setserial /dev/ttyS0 uart none
modprobe lirc_serial
/etc/licd.conf
lircd /etc/lircd.conf --device /dev/lirc0
, device podle potreby
irw
by se mel po stisku tlacitka ovladace vypsat nazev tlacitka
irrecord
pouzijeme mode2
nebo xmode2
.
lircd --device /dev/lirc0
a pak ten mode2
.
Tiskni
Sdílej: