abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 01:22 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:55 | Zajímavý projekt

    PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.

    vlk | Komentářů: 0
    včera 19:44 | Nová verze

    Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:33 | Nová verze

    Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:33 | Komunita

    Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    včera 03:55 | Komunita

    sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.5. 22:11 | Nasazení Linuxu

    Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    6.5. 13:22 | IT novinky

    Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    6.5. 04:55 | Nová verze

    Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    6.5. 00:33 | Komunita

    Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 34
    Jaký filesystém primárně používáte?
     (57%)
     (1%)
     (8%)
     (22%)
     (4%)
     (2%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 551 hlasů
     Komentářů: 26, poslední dnes 09:58
    Rozcestník

    Dotaz: AwStat - rozbehani

    12.5.2006 21:58 Vlada
    AwStat - rozbehani
    Přečteno: 381050×
    Zdravim, muze mi prosim nekdo poradit s rozbehanim log analyzeru AwStat? Provedl jsem vsechno podle dokumentace, mam nastaveny config soubor, mam nastavenou cetu na logy, soubor awstats.pl mam ve stejnem adresari jako awstats.website.conf. Pri snaze o vygenerovani statistics database pomoci prikazu awstats.pl -config=mysite -update se nezacnou analyzovat logy (cesta v config je spravna), ale vypise se povidani:

    ----- awstats 6.5 (build 1.857) (c) 2000-2005 Laurent Destailleur ----- AWStats is a free web server logfile analyzer to show you advanced web statistics. AWStats comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY. It's a free software distributed with a GNU General Public License (See LICENSE file for details).

    Syntax: awstats.pl -config=virtualhostname [options]

    atd......... (nebudu to sem cele kopirovat).

    Neni tam proste nikde ani zminka co by mohlo byt spatne.

    Diky za kazdou radu Vlada

    Odpovědi

    12.5.2006 23:12 Michal Čihař | skóre: 61 | blog: Bláboly | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: AwStat - rozbehani
    website = mysite, nebo opravdu pokaždé máte něco jiného?
    13.5.2006 00:24 kosamui
    Rozbalit Rozbalit vše Re: AwStat - rozbehani
    Mam tam samozrejme pokazde to same, asi jsem to sem spatne jen napsal. Vlada
    15.5.2006 14:22 Michal Čihař | skóre: 61 | blog: Bláboly | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: AwStat - rozbehani
    Podle mě tam bude napsaná nějaká chyba, ale fakt nedokážu odhadnout co by to mohlo být.
    15.5.2006 15:10 Libor Klepac | skóre: 45 | Mýto
    Rozbalit Rozbalit vše Re: AwStat - rozbehani
    a tu konfiguraci mate v nejakem nahodnem adresari nebo v jednom z tech vypsanych?
          if ($configdir && $ENV{"AWSTATS_ENABLE_CONFIG_DIR"}) { @PossibleConfigDir=("$configdir"); }
            else { @PossibleConfigDir=("$DIR","/etc/awstats","/usr/local/etc/awstats","/etc","/etc/opt/awstats"); }
    
    (zrejme jde i specifikovat cestu)
    Urine should only be green if you're Mr. Spock.
    14.9.2006 22:01 Radek
    Rozbalit Rozbalit vše AwStat
    Dobrý večer kdo mi dokáže poradi s rozhozením Awstatsu,mám vytvořenou domenu 3.řádu s názvem statistika.domena.tld po najetí na tu to doménu se mi vypíše obsah souboru awstats.pl a nevím čím to je moc děkuji za radu.
    4.3.2008 16:01 Ivanhoej | skóre: 26 | blog: ss2_Debian | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: AwStat
    cgi pre perl treba nastavit v httpd(apache, lighttpd)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.