Na Epic Games Storu lze do 15. června získat zdarma počítačovou hru PAYDAY 2 (ProtonDB, Wikipedie). Linuxový port přestal být ve čtvrtek 8. června podporován.
Ezoterický programovací jazyk Brainfuck (Wikipedie) slaví 30 let. Urban Müller nahrál první implementaci tohoto jazyka na Aminet 9. června 1993.
Společnost Apple na konferenci WWDC23 představila Game Porting Toolkit. Společnost CodeWeavers informuje, tento toolkit vychází ze zdrojových kódů jejího CrossOveru, tj. komerčního Wine.
Byla vydána květnová aktualizace aneb nová verze 1.79 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.79 vyšlo také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Jak to bude s podporou rastrového grafického formátu JPEG XL ve webových prohlížečích? Google ji nedávno z Chrome a Chromia odstranil (#1178058#c84). Jednou z novinek beta verze Safari 17 je ale právě podpora JPEG XL. Vráti se JPEG XL do Chrome a Chromia (#1451807)? Dění kolem JPEG XL lze sledovat například na r/jpegxl.
Byla vydána nová stabilní verze 6.1 (aktuálně 6.1.3035.51) webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 114. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Nový Vivaldi se pro Bing tváří jako Microsoft Edge (upravený User-Agent) a díky tomu v něm funguje Bing Chat. Vylepšeny byly Pracovní prostory (Workspaces). Podrobný přehled v Changelogu.
Linuxová distribuce ArchLabs Linux po šesti letech vývoje končí. Dobbie to zabalil.
David Tschumperlé v obšírném článku se spoustou náhledů shrnuje vývoj multiplatformního svobodného frameworku pro zpracování obrazu G'MIC (GREYC's Magic for Image Computing, Wikipedie) za poslední rok a půl.
Vývojáři postmarketOS vydali verzi 23.06 tohoto před šesti lety představeného operačního systému pro chytré telefony vycházejícího z optimalizovaného a nakonfigurovaného Alpine Linuxu s vlastními balíčky. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Na výběr jsou 4 uživatelská rozhraní: GNOME Shell, Phosh, Plasma a Sxmo. Aktuálně podporovaných zařízení je 30.
Byla vydána distribuce openSUSE Leap verze 15.5 (poznámky k vydání). Jde o konzervativní distribuci odpovídající komerčnímu SUSE Linux Enterprise 15, nyní Service Pack 5. Mělo jít o poslední aktualizaci Leap v současné podobě před přechodem na Adaptable Linux Platform s „neměnným“ základem, ale padlo rozhodnutí, že v roce 2024 ještě vyjde Leap 15.6 s podporou do konce roku 2025.
/etc/group
, jestli ho tam mas...
crwxrw---- 1 root audio 14, 3 2006-05-13 18:54 /dev/dspkdyz jsem tyto prava zmenil, pridal jsem rw i zbytku (tedy rwxrw-rw-), pak uz to chybu nevyhazuje, XMMS dela ze prehrava, ale zvuk slyset neni... Ale kazdopadne zpusob se zmenou prav je asi dost nekorektni... Diky z dalsi napady
chmod 622 /dev/dsp chmod 666 /dev/mixer
alsaconf
treba to pomuze...
aumix
...
Ok, zkuste napsat v terminálu lsmod | grep ac97
Já tam třeba mam ...
# lsmod | grep ac97 snd_ac97_codec 93984 1 snd_atiixp snd_ac97_bus 2176 1 snd_ac97_codec
Jste si jist, že máte hlasitost v mixéru nastavenou dobře?
Když zkusíte přehrávat v terminálu (třeba mpg123 soubor.mp3), co se stane? Zkuste případně i /etc.init.d/alsa force-reload
= restartovat alsu.
Poznámka: když jsem poprvý spustil live Quantiana, tak mi taky tvrdil, že zvukovku našel a přehrává a při tom nic, pomohlo v alsaconfu znova vybrat zvukovku, potvrdit a pak to teprv makalo. Čili nejsem si jist, co přesně se to stalo, zda nějakej byl bug, ale tohle je podle mne docela nečekaný řešení.
Osobně mam blbou zkušenost s hraním si se zvukovkou - nebo třeba s televizní kartou, pokud vše maká, já se rozhodnu pokoušet si hrát s druhou zvukovkou (nebo tou televizí), tak pak si i rozházim nastavení "všude ve zvuku".
Prosím, zkuste buď hledat ... třeba, případně si počíst o mixu zvuku (nic lepšího jsem teď nenašel) nebo v ještě lepším případě pokračovat dalším, novým vláknem.
Jak že se dělá smajlík se zdviženym palcem?
Tiskni
Sdílej: