Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
/dev/pts/0
i když jsem na tty5, takže to není přesně to, co potřebuju. Chtěl bych vytvořit takovej skript, že když jsem na tty5, tak mě hodí na tty6 a naopak.
tty
ti vypíše jméno aktuální konzole. V xkách to je vždycky /dev/pts
a v textový konzoli vždycky /dev/tty
. Zkus si to otestovat příkazem write
$ tty /dev/pts/17a na tty2
# tty /dev/tty2Nepouštíš
tty
ve screenu ?
tty
běží moje Xka s KDE a ne pts
... podobně jako to zjistím takto:
root 5319 2.5 3.3 77712 34140 tty5 SLs+ 13:47 11:10 /usr/bin/X -br -nolisten tcp :0 vt5 -auth /var/run/xauth/A:0-lxNcEI root 12173 0.1 2.9 63364 30272 tty6 SLs+ 18:27 0:13 /usr/bin/X -br -nolisten tcp :1 vt6 -auth /var/run/xauth/A:1-J0XuMsPotřebuju v tom skriptu zjistit, jestli jsem zrovna v Xkách na
tty5
, nebo tty6
lsof -p `pidof X` |awk '{ if (/tty/) print $NF}'
).
Nebo to nezjistovat vubec a vybrat konkretni virtualni konzoli na tvrdo v konfiguraku X serveru. Alespon Xorg implementace ma na to volbu vtNN, kde NN je cislo konzole (viz Xorg(1)).
lsof
to jde jen když běží jedny Xka, ale to bych si opravil, dal by se tam for
, nebo while read
, jenže tím nezjistím ze kterých jsem ten skript spustil... Potřebuju totiž - jak už jsem psal - přepnout když jsem na tty5
, tak na tty6
a naopak.
xprop -root XFree86_VT
wc
?
fgconsole
je nejlepší ...
$ fgconsole Couldnt get a file descriptor referring to the console $ sudo chmod +s $(which fgconsole) Password: $ fgconsole 7
/dev
).
Tiskni
Sdílej: