abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:55 | Zajímavý software

    Projekt D7VK dospěl do verze 1.0. Jedná se o fork DXVK implementující překlad volání Direct3D 7 na Vulkan. DXVK zvládá Direct3D 8, 9, 10 a 11.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2025.4 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:44 | IT novinky

    Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) zveřejnil Národní politiku koordinovaného zveřejňování zranitelností (pdf), jejímž cílem je nejen zvyšování bezpečnosti produktů informačních a komunikačních technologií (ICT), ale také ochrana objevitelů zranitelností před negativními právními dopady. Součástí je rovněž vytvoření „koordinátora pro účely CVD“, jímž je podle nového zákona o kybernetické … více »

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    včera 04:33 | Nová verze

    Vývojáři KDE oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 25.12. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 03:55 | Nová verze

    Společnost System76 vydala Pop!_OS 24.04 LTS s desktopovým prostředím COSMIC. Videoukázky na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 03:11 | Nová verze

    Byla vydána verze 1.92.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 01:33 | Komunita

    Free Software Foundation zveřejnila ocenění Free Software Awards za rok 2024. Oceněni byli Andy Wingo, jeden ze správců GNU Guile, Alx Sa za příspěvky do Gimpu a Govdirectory jako společensky prospěšný projekt.

    |🇵🇸 | Komentářů: 3
    11.12. 18:55 | Nová verze

    Bylo vydáno Eclipse IDE 2025-12 aneb Eclipse 4.38. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    11.12. 17:44 | Nová verze

    U příležitosti oslav osmi let prací na debianím balíčku vyšlo GPXSee 15.6. Nová verze přináší především podporu pro geotagované MP4 soubory, včetně GoPro videí. Kdo nechce čekat, až nová verze dorazí do jeho distribuce, nalezne zdrojové kódy na GitHubu.

    Martin Tůma | Komentářů: 15
    11.12. 09:22 | Nová verze

    Monado, tj. multiplatformní open source implementace standardu OpenXR specifikujícího přístup k platformám a zařízením pro XR, tj. platformám a zařízením pro virtuální realitu (VR) a rozšířenou realitu (AR), bylo vydáno ve verzi 25.1.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (34%)
     (48%)
     (19%)
     (17%)
     (23%)
     (15%)
     (24%)
     (15%)
     (17%)
    Celkem 460 hlasů
     Komentářů: 19, poslední 11.12. 20:04
    Rozcestník

    Dotaz: Identifikace e-mailu poslaná přes PHP

    30.5.2006 18:12 coRpTitan | skóre: 7 | Brno
    Identifikace e-mailu poslaná přes PHP
    Přečteno: 157×
    Zdravím, přišel jsem na vcelku zajímavý problém, mám mini webhosting (pár stovek lidí) Jede celkem dobře ale poslední dobou mám v kuse zahlcenej SMTP. Napřed jsem si myslel že si mě vybral nějakej spammer jako prostředníka na posílání spamu tak jsem nastavil aby SMTP program bral e-maily jen pro lidi který na serveru opravdu mám a ostatní dropoval. Ale problém neustal a pak jsem z pár odchycenejch mailů zjistil že v hlavičce mailu je text ve smyslu: email poslal Postfix X.X.X.X ( přijato od uživatele YYYY) . To X.X.X.X je IP webhosting serveru a YYYY je linuxový identifikační číslo uživatele pod kterým mi běží Apache. Tak odhaduju že někdo posílá maily přes PHP na Apachi. V mých silách není zjistit jaká je to doména protože jich je tam poněkud víc a nastavit limit do Postfixu na určitej počet odeslaných e-mailů za určitou dobu taky nemůžu protože by si stěžovali ostatní lidi, že jim to maily neposílá. Proto bych se chtěl zeptat jestli nevíte jestli existuje nastavení do php.ini co by bud logovalo kdo z jakýho scriptu e-mail poslal nebo že by to přidalo přímo do hlavičky e-mailu. Googloval jsem řešení ale nic co by pomohlo jsem nenašel :( Kdyby Vás něco napadlo tak prosím dejte vědět. BTW: Soft na serveru: Postfix 2.2.5 Apache 2.0.55-r1 PHP 5.1.2

    Moc dík.

    Odpovědi

    30.5.2006 18:51 Libor Klepac | skóre: 45 | Mýto
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Identifikace e-mailu poslaná přes PHP
    resenim by melo byt pridani php_admin_value sendmail_path do kazdeho vhostu, do hodnoty das cestu k sendmailu a pouzijes parametr -f ...viz. man sendmail
    Urine should only be green if you're Mr. Spock.
    30.5.2006 20:11 coRpTitan | skóre: 7 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Identifikace e-mailu poslaná přes PHP
    No trochu jsem se s tím popral -f je flag kterej nastaveuje Return-Path: hlavičku v e-mailu. Problém je že by se mi spíš hodilo vytvořit uplně novou hlavičku, a na to jsem v "man sendmail" nenašel žádnou možnost :/ Ale asi to vyřeším tím přepínačem -f ... . Dík moc za radu, topic markuju jako Vyřešeno.
    30.5.2006 20:18 Libor Klepac | skóre: 45 | Mýto
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Identifikace e-mailu poslaná přes PHP
    no hlavni je, ze to je pak v postfixu pekne videt ;)
    Urine should only be green if you're Mr. Spock.
    31.5.2006 10:17 coRpTitan | skóre: 7 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Identifikace e-mailu poslaná přes PHP
    Tak problém je vyřešen, spamer je chycen. Ale bylo zajímavý že to spamoval engin podobný tomu na http://e107.org/. A aktivovalo se to tím že se na ten web do guestbooku napsal příspěvek s velkým počtem odkazů a po odeslání příspěvku si PHP script stáhl ty stránky z odkazu a na nich našel adresy koho spamovat a čím... Takže ještě jednou děkuju za pomoc.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.