MKVToolNix, tj. sada nástrojů pro práci s formátem (medialnym kontajnerom) Matroska, byl vydán ve verzi 95.0. Podpora přehrávání formátu Matroska míří do Firefoxu [Bug 1422891, Technický popis]. Přehrávání lze již testovat ve Firefoxu Nightly.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 211. sraz, který proběhne v pátek 19. září od 18:00 ve Studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Na srazu proběhne přednáška Jiřího Eischmanna o nové verzi prostředí GNOME 49. Nemáte-li možnost se zúčastnit osobně, přednáškový blok bude opět streamován živě na server VHSky.cz a následně i zpřístupněn záznam.
Microsoft se vyhnul pokutě od Evropské komise za zneužívání svého dominantního postavení na trhu v souvislosti s aplikací Teams. S komisí se dohodl na závazcích, které slíbil splnit. Unijní exekutivě se nelíbilo, že firma svazuje svůj nástroj pro chatování a videohovory Teams se sadou kancelářských programů Office. Microsoft nyní slíbil jasné oddělení aplikace od kancelářských nástrojů, jako jsou Word, Excel a Outlook. Na Microsoft si
… více »Samba (Wikipedie), svobodná implementace SMB a Active Directory, byla vydána ve verzi 4.23.0. Počínaje verzí Samba 4.23 jsou unixová rozšíření SMB3 ve výchozím nastavení povolena. Přidána byla podpora SMB3 přes QUIC. Nová utilita smb_prometheus_endpoint exportuje metriky ve formátu Prometheus.
Správcovský tým repozitáře F-Droid pro Android sdílí doporučení, jak řešit žádosti o odstranění nelegálního obsahu. Základem je mít nastavené formální procesy, vyhrazenou e-mailovou adresu a být transparentní. Zdůrazňují také důležitost volby jurisdikce (F-Droid je v Nizozemsku).
Byly publikovány informace o další zranitelnosti v procesorech. Nejnovější zranitelnost byla pojmenována VMScape (CVE-2025-40300, GitHub) a v upstream Linuxech je již opravena. Jedná se o variantu Spectre. KVM host může číst data z uživatelského prostoru hypervizoru, např. QEMU.
V červenci loňského roku organizace Apache Software Foundation (ASF) oznámila, že se částečně přestane dopouštět kulturní apropriace a změní své logo. Dnes bylo nové logo představeno. "Indiánské pírko" bylo nahrazeno dubovým listem a text Apache Software Foundation zkratkou ASF. Slovo Apache se bude "zatím" dál používat. Oficiální název organizace zůstává Apache Software Foundation, stejně jako názvy projektů, například Apache HTTP Server.
Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.104 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.104 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Spotify spustilo přehrávání v bezztrátové kvalitě. V předplatném Spotify Premium.
Spoluzakladatel a předseda správní rady americké softwarové společnosti Oracle Larry Ellison vystřídal spoluzakladatele automobilky Tesla a dalších firem Elona Muska na postu nejbohatšího člověka světa. Hodnota Ellisonova majetku díky dnešnímu prudkému posílení ceny akcií Oraclu odpoledne vykazovala nárůst o více než 100 miliard dolarů a dosáhla 393 miliard USD (zhruba 8,2 bilionu Kč). Hodnota Muskova majetku činila zhruba 385 miliard dolarů.
Dobry den
Jak v Apachi zpristupnit promenou $SERVER['HTTP_REFERER'] pro PHP
diky
$_SERVER is an array containing information such as headers, paths, and script locations. The entries in this array are created by the webserver. There is no guarantee that every webserver will provide any of these; servers may omit some, or provide others not listed here.
Děkuji za pomoc, ale potřebuji zpřístupnit proměnou $SERVER['HTTP_REFERER']
, kterou mi neposila Apache v hlavičce. Řekl bych, že to bude spis někde v httpd.conf
$_SERVER['HTTP_REFERER']
(podtržítko za $). Jinak podle mě si to normální instalace php od apache vezme sama...
(btw, kam by jí měl v hlavičce posílat?)
Ve jmenu promene byla chyba: $_SERVER['HTTP_REFERER']
, nicmene jen zde v disklusi
Když použiji script na vypsani pole $SERVER[]
print_r($_SERVER);
dostanu takovyto vysledek:
Array ( [HTTP_HOST] => 192.168.161.23 [HTTP_USER_AGENT] => Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; cs; rv:1.8.0.4) Gecko/20060508 Firefox/1.5.0.4 [HTTP_ACCEPT] => text/xml,application/xml,application/xhtml+xml,text/html;q=0.9,text/plain;q=0.8,image/png,*/*;q=0.5 [HTTP_ACCEPT_LANGUAGE] => cs,en-us;q=0.7,en;q=0.3 [HTTP_ACCEPT_ENCODING] => gzip,deflate [HTTP_ACCEPT_CHARSET] => windows-1250,utf-8;q=0.7,*;q=0.7 [HTTP_KEEP_ALIVE] => 300 [HTTP_CONNECTION] => keep-alive [HTTP_CACHE_CONTROL] => max-age=0 [PATH] => /sbin:/usr/sbin:/bin:/usr/bin:/usr/X11R6/bin [SERVER_SIGNATURE] => Apache/2.0.54 (Fedora) Server at [SERVER_SOFTWARE] => Apache/2.0.54 (Fedora) [SERVER_NAME] => 192.168.161.23 [SERVER_ADDR] => 192.168.161.23 [SERVER_PORT] => 80 [REMOTE_ADDR] => 192.168.1.2 [DOCUMENT_ROOT] => /var/www/html [SERVER_ADMIN] => root@localhost [SCRIPT_FILENAME] => /var/www/html/test.php [REMOTE_PORT] => 2813 [GATEWAY_INTERFACE] => CGI/1.1 [SERVER_PROTOCOL] => HTTP/1.1 [REQUEST_METHOD] => GET [QUERY_STRING] => [REQUEST_URI] => /test.php [SCRIPT_NAME] => /test.php [PHP_SELF] => /test.php [argv] => Array ( ) [argc] => 0 )Chyby promena [HTTP_REFERER].
grep -Ri referer /etc/httpd/*
to jistě najde...
HTTP_REFERER
nebude v tom výpisu, pokud onen referer neexistuje. Určitě se na stránku /test.php dostaneš kliknutím na odkaz z jiné?
Ano, na stranku, která vypisuje $_SERVER['HTTP_REFERER'] se dostanu z jine stranky kliknutim na odkaz
V http.conf jsem zkousel hledat už dřív, avšak nic jsem nenašel.
Na jimen PC na localhostu mi to jde. Jeste me napadlo: Nemuze tuto hlavicku blokovat Firewall???
vyzkouším.
Na to proc mi Apache nevraci hlavicku HTTP_REFERER jsem neprisel
Pouzil jsem configuracni soubory Apache z jineho PC na kterem bezela stejna verze Apache, a upravil jsem par udaju, ktere se lisily.
Na problem jsem naprisel, nicmene reseni to bylo a nyni jiz od Serveru hlavicku REFERER mohu v PHP precist.
zdravim Tomas
Tiskni
Sdílej: