Linux na 4bitovém mikroprocesoru Intel 4004 z roku 1971? Ale jistě: Linux/4004 (YouTube).
Google Chrome 129 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 129.0.6668.58 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů (YouTube). Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 9 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube: DevTools Chrome 127-129).
Byly nalezeny a opraveny bezpečnostní chyby CVE-2024-38812 a CVE-2024-38813 s CVSS 9.8 a 7.5 ve VMware vCenter Server. Jedná se o vzdálené spouštění příkazů (RCE) a eskalaci oprávnění.
MojeID rozdává bezpečnostní klíče (tokeny) GoTrust Idem Key pro přístup k online službám veřejné správy (NIA). Ti, kteří již mají, mohou získat tablet ve slosování.
Společnosti Nintendo a Pokémon žalují společnost Pocketpair. Její hra Palworld prý porušuje patenty Nintendo a Pokémon.
RabbitMQ (Wikipedie) byl vydán v nové major verzi 4.0. RabbitMQ je open source messaging a streaming broker napsaný v programovacím jazyce Erlang. Implementuje protokoly AMQP 0-9-1, AMQP 1.0, RabbitMQ Streams, MQTT a STOMP a v HTTP a WebSockets Web STOMP plugin, Web MQTT plugin a management plugin.
Po půl roce vývoje od vydání verze 46 bylo vydáno GNOME 47 s kódovým názvem Denver. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Krátké představení na YouTube.
Svobodná webová platforma pro sdílení a přehrávání videí PeerTube (Wikipedie) byla vydána v nové verzi 6.3. Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení a na GitHubu.
Uživatele Windows a Microsoft 365 Business a Enterprise mohou oficiálně používat Python v Excelu. Spolu s knihovnami jako pandas, Matplotlib a NLTK. Jedná se o spolupráci s Anacondou. Microsoft si tento "vynález integrace tabulkových procesorů s externími prostředími" patentoval: US12026560B2. Už před podáním patentu ale mohli uživatelé pro Python v Excelu používat například PyXLL. LibreOffice / OpenOffice.org měl PyUNO.
Provoz Mozilla.social, tj. instance Mastodonu provozované Mozillou, bude 17. prosince 2024 ukončen.
A co máte za myš? Do PS/2?
A vy instalujete Gentoo nějakým klikacím šmejdem? :)
Jinak já mám krysu Genius NetScroll Optical v PS/2 a v /etc/X11/xorg.conf
mám tohle:
Section "InputDevice" Identifier "Mouse0" Driver "mouse" Option "Protocol" "auto" Option "Device" "/dev/input/mice" Option "ZAxisMapping" "4 5 6 7" EndSection
cat /dev/input/mouse | hexdump
cat /dev/input/mouse | hexdump
gzcat /proc/config.gz | grep MOUSE_PS2
CONFIG_MOUSE_PS2=m
nebo CONFIG_MOUSE_PS2=y
. Pokud ne, nemáš v jádře podporu pro PS2 myš. Pokud se objeví to s y, tak je myš v jádře, pokud to s m, tak bych se podíval jestli je modul nahraný.lsmod | grep psmouse
/etc/init.d/gpm start
/var/log/Xorg.0.log
Section "InputDevice" Identifier "PS/2 Mouse" Driver "mouse" Option "CorePointer" Option "Protocol" "IMPS/2" Option "Device" "/dev/psaux" Option "ZAxisMapping" "4 5" EndSectiontak nefunguje to ani s protocolem "auto" ani bez "corepointer" cat /dev/input/mouse ; cat /dev/input/mouse0 ; cat /dev/mouse to vse= no such file or directory cat /dev/input/mice a /dev/psaux se nic i pri hybani s mysi nedeje
zatim diky za rady ozvu se pripadne zitra , uz skoro spim:)
Tiskni Sdílej: