V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
wget
x minut stahoval a y minut odpočíval a pak zase pokračoval x minut ve stahování až do stažení souboru.
Částečně jsem se inspiroval v
této diskuzi a sepsal následující skript. Pokusně tam mám krátkých 10s.
#!/bin/bash
while true
do
wget -c ftp://adresa.cz/nejakysoubor.pripona & sleep 10s
killall -INT wget
echo Preruseni
sleep 5s
done
Smyslem je, aby se společně se stahováním spustilo odpočítávání času a to zabilo wget, pak se počkalo 5s a začal další cyklus.
Přesto mně tento skript dělá psí kusy. Kdyby někdo věděl, jak na to, budu vděčný za radu. Děkuju. mrw
killall wget
, protože si tak odstřelíš všechny wget
y, ale po wget -c &
si uložil hodnotu proměnné $!
a zabíjel konkrétní proces. Dále se obecně nemůžeš spolehnout na to, že se ti proces po SIGINT ukončí, takže musíš testovat jeho existenci (potencionální race condition).
No a také postrádám podmínku pro ukončení cyklu, po dotažení souboru.
BTW: nebylo by lepší použít --limit-rate
? Imho se snažíš obejít nějaký omezovač připojení.
#!/bin/bash if [[ -z $1 ]]; then echo "Parametr by mel byt adresa ke stazeni." exit 1 fi function exitX { kill -9 $PID exit 1 } trap exitX SIGINT while true; do wget -c "$1" & PID=$! # 5 vterin stahuje echo "Downloading... ($PID)" sleep 5 # posle SIGSTOP kill -19 $PID if [ $? -ne 0 ]; then kill -9 $PID fi # 5 vterin ceka echo "Waiting..." sleep 5 done
#!/usr/bin/env python import urllib2, time, sys, os delay = 2 burst_time = 12 url = sys.argv[1] filename = os.path.basename(url) response = urllib2.urlopen(url) fw = open(filename, 'w') stamp = time.time() downloaded = 0 while True: data = response.read(65536) if not data: break fw.write(data) downloaded += len(data) print '%d bytes downloaded' %downloaded if time.time() - stamp > burst_time: print 'Waiting ...' time.sleep(delay) stamp = time.time() print 'Done.'Skriptík zvládá ftp i http a stahuje po 64kb blocích (velikost lze upravit). Občas, asi tak po dvanácti sekundách, se mezi jednotlivými bloky na dvě sekundy trochu prospí. Ten poměr jsem převzal od toho člověka v minulé diskusi, co 30 minut stahoval a 5 minut čekal. V tom programu sice nemám časování naprosto přesné, ale je to schválně - přece nebudu čekat, když mi zrovna teče paket, když zapisuju do souboru nebo tak něco.
Tiskni
Sdílej: