abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×

    dnes 06:00 | Humor

    Programovací jazyk HTML.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 23:00 | Upozornění

    Podpora TORu v Debianu 11 Bullseye a 10 Buster byla ukončena. Doporučuje se přechod na Debian 12 Bookworm.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:33 | IT novinky

    Příkaz "opakuj donekonečna" je nově v rozporu s podmínkami používání ChatGPT. Příkaz vedl k prozrazení trénovacích dat [/.].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 21:55 | Nová verze

    GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 14.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS. Vypíchnout lze podporu NO_COLOR a Debugger Adapter Protocol (DAP).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:55 | Nová verze

    Byla vydána verze 5.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:44 | Nová verze

    TuxClocker je Qt GUI nástroj pro monitorování a nastavování (přetaktovávání) hardwaru na Linuxu. Aktuální verze je 1.4.0. Z novinek lze vypíchnout monitorování využití AMD a NVIDIA VRAM nebo sledování spotřeby energie procesorů AMD a Intel.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.12. 09:44 | Komunita

    O víkendu (15:00 až 23:00) probíhá EmacsConf 2023, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji lze na stránkách konference. Záznamy jsou k dispozici přímo z programu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    2.12. 17:44 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    1.12. 21:55 | Nová verze

    Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 20 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    1.12. 17:22 | Nová verze

    Desktopové prostředí Cinnamon, vyvíjené primárně pro distribuci Linux Mint, dospělo do verze 6.0. Seznam změn obsahuje především menší opravy a v říjnovém přehledu novinek v Mintu avizovanou experimentální podporu Waylandu.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 10
     (43%)
     (11%)
     (46%)
    Celkem 54 hlasů
     Komentářů: 1, poslední včera 22:13
    Rozcestník

    Dotaz: Obnova tabulky oddilu 4i obnova NTFS oddilu

    18.6.2006 11:01 Durbatuluk
    Obnova tabulky oddilu 4i obnova NTFS oddilu
    Přečteno: 1561×
    Dobry den vsichni. Mam tu velmi delikatni problem a doufam ze mi ho nekdo pomuzete vyresit. Chtel jsem si k windowsum nainstalovat Linux - to co nejde ve win pujde v Linuxu. Ale potreboval jsem vytvorit dalsi oddil protoze mam jen NTFS pro win a tak jsem ho chtel zmensit a nastavit tento kus pro Linux pres program partition magic, ale co se nestalo... Behem vytvareni oddilu programem PM nam vypadl proud a pocitac se vypnul. Tedy nebyla dokoncena operace a tabulka oddilu na disku je pryc. Zkousel jsem nejake zpusoby pres Live CD linuxu protoze mi win vubec nenabehnou nastartuje to jen so stavu tam jak se vybira bootovani. Proto se ptam. Jak pres Linux Live CD (Knoppix 5.0.1) obnovit tabulku oddilu ci jak obnovit zalohu kterou si urcite udelal program Partition magic? Dekuji za odpoved a specha to prosim. Dekuji.

    PS: Kdyz bych chtel znovu instalovat winy napise mi to oddil neznamy a zdali chci znovu preformatovat. Tak se ptam, zdali to nejde nejak obnovit aby to windows poznal ze je to jeho oddil NTFS dekuji.

    Odpovědi

    18.6.2006 11:09 Milan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Obnova tabulky oddilu 4i obnova NTFS oddilu
    Ahoj, pokud to spadlo v pulce presouvani pod PqMagicem, tak je velice mala sance to dat dohromady. Doporucuji obnovit disk ze zalohy. Pokud zalohu nemate, pouzijte program ala Easy Recovery Pro pro zachranu dat z poskozene NTFS partition, naformatujte a zacnete instalovat.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.