abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:33 | IT novinky

    Lidé.cz (Wikipedie) jsou zpět jako sociální síť s "ambicí stát se místem pro kultivované debaty a bezpečným online prostředím".

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 10:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.4 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:00 | IT novinky

    ASUS má v nabídce komplexní řešení pro vývoj a nasazení AI: kompaktní stolní AI superpočítač ASUS Ascent GX10 poháněný superčipem NVIDIA GB10 Grace Blackwell a platformou NVIDIA DGX Spark. S operačním systémem NVIDIA DGX založeném na Ubuntu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 03:11 | Nová verze

    Desktopové prostredie Trinity Desktop vyšlo vo verzii R14.1.5. Je tu opravená chyba v tqt komponente spôsobujúca 100% vyťaženie cpu, dlaždice pre viac monitorov a nemenej dôležité su dizajnové zmeny v podobe ikon, pozadí atď. Pridaná bola podpora distribúcií Debian Trixie, Ubuntu Questing, RHEL 10 a OpenSUSE Leap 16.

    lukve | Komentářů: 3
    včera 22:11 | Nová verze

    Grafická aplikace Easy Effects (Flathub), původně PulseEffects, umožňující snadno povolovat a zakazovat různé audio efekty v aplikacích používajících multimediální server PipeWire, byla vydána ve verzi 8.0.0. Místo GTK 4 je nově postavená nad Qt, QML a Kirigami.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | Komunita

    Na YouTube lze zhlédnout Godot Engine – 2025 Showreel s ukázkami toho nejlepšího letos vytvořeného v multiplatformním open source herním enginu Godot.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 10:00 | Humor

    Blíží se konec roku a tím i všemožná vyhlášení slov roku 2025. Dle Collins English Dictionary je slovem roku vibe coding, dle Dictionary.com je to 6-7, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 09:55 | IT novinky

    Cloudflare Radar: podíl Linuxu na desktopu dosáhl v listopadu 6,2 %.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    9.11. 19:22 | Pozvánky

    Chcete vědět, co se odehrálo ve světě techniky za poslední měsíc? Nebo si popovídat o tom, co zrovna bastlíte? Pak doražte na listopadovou Virtuální Bastlírnu s mikrofonem a kamerou, nalijte si něco k pití a ponořte se s strahovskými bastlíři do diskuze u virtuálního piva o technice i všem možném okolo. Mezi nejvýznamnější novinky patří Průšovo oznámení Core One L, zavedení RFID na filamentech, tisk silikonu nebo nový slicer. Dozvíte se ale i

    … více »
    bkralik | Komentářů: 4
    9.11. 05:00 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.50.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (35%)
     (47%)
     (18%)
     (17%)
     (22%)
     (15%)
     (22%)
     (16%)
     (16%)
    Celkem 340 hlasů
     Komentářů: 15, poslední 2.11. 08:25
    Rozcestník

    Dotaz: Aky mail server

    18.6.2006 21:12 Palo
    Aky mail server
    Přečteno: 320×
    Ahoj, chcel by som poradit nejaku distribuciu, kde by bol mail server nastavovatelny cez web. Nakolko nemam s linuxom nejake velke skusenosti uvital by som hotove riesenie - nejaky "black box", ktory sa nastavi a ide. Velmi sa mi pacil SME server. Je to ale moc uzavrete, neda sa tam prakticky nic nastavit. Potrebujem mensi mail server pre firmu - cca 200 uzivatelov. Rad by som bol, keby tam bol zabudovany antivirak a vsetky nastavenia, zalohovanie, statistiky a logy by sa dali robit cez web. Teraz vo firme uvazuju o zakupeni KerioMail pod windowsy. Stoji to ale dost penazi a navyse z toho SW nemam dobry pocit. Takze ak by existovalo nejake free riesenie, ktore by nevyzadovalo moc mojho casu bol by som rad.

    palo

    Odpovědi

    18.6.2006 21:33 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aky mail server
    Nedávno jsem viděl v provozu CommuniGate na Linuxu u jednoho zákazníka (něco kolem 300 userů) a nebylo to špatné. Vše přes web a kupodivu to i fungovalo :-) (na antivir a antispam používají nějaký jiný sw, communigate asi taky nebude free)

    Další možností je použít třeba postfix a natlačit uživatele do databáze. Správa pak jde přes webové rozhraní. Instalace není triviální[reklama], ale pokud bys to nezvládl a chtěl tak se můžeme domluvit na instalaci...[/reklama].
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    1.2.2009 12:06 Roman
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aky mail server

    pomerne dlho používam Communigate Pro server, ale v súčasnosti sa mi nedarí vyriešiť jeden problém - CGPro ako poštový server beží v poriadku, odosielanie správ z webovských stránok nefunguje. Koknkrétne ide o CMS JOOMLA - dá sa v ňom nastaviť odosielanie cez PHP mail funkciu, je možné použiť Sendmail alebo SMTP server. Nastavujem to všelijako - aj Joomlu aj Comunigate server, nechce mi to fungovať. Vie mi niekto poradiť? Ďakujem

    1.2.2009 13:55 ja
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aky mail server

    A ty si akoze "spravca" tej siete? Tak to pre boha prosim ta nerob. S pravdepodobnostou hraniciacou s istotou len urobis medvediu sluzbu OSS. Proste to nebudes vediet ovlada a za chvilu bude kazdy z vasej firmy velebit M$, lebo "s nim by sa tieto problemi nestali". Jednoduche free riesenie pre lamerov proste neexistuje. Proste ak chces seriozne riesenie pre firmu a nie pre partu kamaratov tak bud musis mat chopnosti a vedomosti (co evidentne nemas) alebo si musis kupit komercne riesenie co odporuje tvojej poziadavke free. Pokial viem jedine free "administratorsky pritulne" riesenie je zimbra, ale po prve aj na to budes musiet mat aspon zaklad vedomosti a po druhe jej free verzia napriklad neobsahuje zalohovanie a chcem ta vidiet, ze ako si ho napises sam. A co potom budes vysvetlovat sefom ak napriklad kvoly hardwarovej chybe (ktora nema absolutne nic spolocne s operacnym systemom) pridu o vsetky maily? Ze hold smola? A co ti asi na to odpovedia sefovia? Ze blby linux?

     

    Preto ta velmi pekne prosim - chod kosit travnik, upiest chleba alebo robit proste hocico na co mas profesiu, len nepatlaj do niecoho do coho sa nevyznas. A tento tet neber ako urazku ale ako velmi dobre mienenu radu. Usetris si problemy sebe a bude o jedneho menej ktory svojou prilisnou horlivostou nezmyselne poskodzuje OSS.

    1.2.2009 13:57 ja
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aky mail server

    Boha jeho - to ktory blbec otvoril mrtvu temu? A ktory blbec na nu odpoveda prv nez to zisti? :-D

    Jendа avatar 1.2.2009 16:39 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aky mail server
    To nevadí. Ten tvůj příspěvek budu asi hodně linkovat... A teď už - šlus!

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.