Facebook má nové logo. Poznáte rozdíl?
Byla vydána nová verze 7.2 v Javě napsané aplikace pro komplexní návrh rozmístění nábytku a dalšího vybavení v interiérech Sweet Home 3D. Vyzkoušet lze online verzi. Před dvěma týdny vyšla placená verze pro chytré telefony a tablety (App Store, Google Play).
Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?
Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
Ze stranek Archlinux.org si stahne z CVS PKGBUILD + vsechny ostatni soubory ktere tam jsou (pokud tam jsou) a v adresari s PKGBUILD zadas makepkg
.
Soubor PKGBUILD (nebo instalacni soubor neco.install
si muzes podle svych potreb upravit.
pkgname=amarok-base origname=amarok replaces=("$origname") force=y pkgver=1.4.0a origver=1.4.0 pkgrel=2 pkgdesc="amaroK - a media player for KDE" arch=(i686 x86_64) url="http://amarok.sourceforge.net/" depends=('tunepimp' 'taglib>=1.4' 'kdebase>=3.5.2' 'libifp' 'libgpod' 'libmp4v2' 'python' 'ruby' 'sdl' 'mysql>=5.0.15' 'amarok-engine') makedeps=("libvisual>=0.2.0") install=amarok.install source=("http://puzzle.dl.sourceforge.net/sourceforge/amarok/$origname-$pkgver.tar.bz2" \ "amarok_addaspodcast.desktop") build() { cd $startdir/src/$origname-$origver # aclocal # amarok engines are separate pkgs in arch: amarok-engine- # amarok-engine-xine is separate... but amarok needs it enabled to build ./configure --prefix=/opt/kde \ --with-gnu-ld \ --enable-mysql \ --with-mp4v2 \ --with-ifp \ --with-libgpod \ --without-arts \ --without-gstreamer \ --with-xine \ --without-nmm \ --without-mas \ --with-libvisual \ --without-xmms || return 1 make || return 1 make prefix=$startdir/pkg/opt/kde install || return 1 # remove xine engine from pkg... separate pkg rm $startdir/pkg/opt/kde/lib/kde3/libamarok_xine-engine.{la,so} rm $startdir/pkg/opt/kde/share/config.kcfg/xinecfg.kcfg rm $startdir/pkg/opt/kde/share/services/amarok_xine-engine.desktop mkdir -p $startdir/pkg/opt/kde/share/apps/konqueror/servicemenus/ cp $startdir/src/amarok_addaspodcast.desktop $startdir/pkg/opt/kde/share/apps/konqueror/servicemenus/ }a MUJ upraveny PKGBUILD :
# $Id: PKGBUILD,v 1.23 2006/03/27 22:19:52 damir Exp # Maintainer: damir damir@archlinux.org pkgname=amarok-base origname=amarok replaces=("$origname") pkgver=1.4.0z origver=1.4.0 pkgrel=99ali pkgdesc="amaroK - a media player for KDE" url="http://amarok.sourceforge.net/" depends=('x-server' 'taglib>=1.4' 'kdebase>=3.5.0' 'sqlite3' 'python' 'ruby' 'sdl' 'libvisual') tar -xjf $origname-1.4.0a.tar.bz2 build() { cd $startdir/$origname-$origver ./configure --prefix=/opt/kde --enable-sqlite3 || return 1 make || return 1 make prefix=$startdir/pkg/opt/kde install || return 1 }
Tiskni
Sdílej: