Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ahoj. Procetl jsem si par dokumentu pro sekundarni DNS. Vsude je vysvetleno, jak ho udelat, ale jen s jednou zonou.
Jakym zpusobem upravit zone zaznamy na primarnim DNS, kdyz muj nameserver je hostem pro vice domen.
Spatne se mi to vysvetluje, ale nevim, jestli musim dat allow-transfer { ip; };
jen k zone, ktera je zonou toho primary DNS a pak vytvorit (pouzivam xname.org pro sekundarni DNS) jen jednu slave zonu pro muj primarni DNS.
Nebo jestli musim dat allow-transfer { ip; };
ke vsem zonam na mem primary DNS a take vytvorit vice zone na securdarnim DNS.
Nevim jestli to jen nejak automaticke? Co bych predpokladal, je to, ze na sekundarnim DNS mu zadam kde je primarni DNS a on si vse synchronizuje automaticky, tim i vsechny zony v nem.
Muze mi toto nekdo vysvetlit. Diky
imho povolit prenos zony bude potreba u kazde zony, kterou chcete na tom sekundarnim dns (tyka se to zony nikoliv toho konkretniho dns serveru jako takoveho)
pokud na sekundarnim dns chcete vice zon, tak pro kazdou zonu musite udelat adekvatni stejne kroky jako u prvni zony (resp. automatizace komunikace primarniho a sekundarniho dns serveru se tyka opet zony nikoliv dns serveru jako takoveho)
Diky pane Petre a Pavle.
Takze je to vlastne rucni prace. Jakmele vytvorim na Primary DNS novou zonu. Tak ji musim ruco udelat take na Secondary DNS. Pochopil jsem to spravne?
Myslel jsem, ze je tam nejaka automatizace. Postavil jsem ISPConfig a ten si sam vytvori zony na primarnim DNS. To to budu muset delat ruco na sekundarnim DNS. Hmm, nic moc, ale ted uz to chapu.
Tiskni
Sdílej: