Přímý přenos (YouTube) z konference LinuxDays 2024, jež probíhá tento víkend v Praze v prostorách Fakulty informačních technologií Českého vysokého učení v Praze (FIT ČVUT). Na programu je spousta zajímavých přednášek.
Elon Musk na akci We, Robot (YouTube, 𝕏) představil Robotaxi, Robovan a vylepšeného Tesla Bota (Optimus).
Internet Archive je offline (𝕏, Bluesky, Mastodon). Unikly údaje 31 milionů uživatelů. Probíhal / probíhá na něj DDoS útok.
Alyssa Rosenzweig se v příspěvku na svém blogu rozepsala o hraní AAA her na Asahi Linuxu. Na YouTube je záznam její včerejší přednášky na XDC 2024 (X.Org Developer's Conference).
Vláda schválila Národní polovodičovou strategii: Česká republika má velký potenciál stát se významným hráčem v oblasti výroby čipů, zejména v evropském měřítku. Využít tento potenciál je cílem Národní polovodičové strategie, kterou připravilo Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci s experty, a která navazuje na evropský Akt o čipech.
V lete vyšiel Aeonwave 4.0, ktorý niekoľkonásobne menej vyťažuje procesor pri interpretácií priestorového zvuku než OpenAL Soft. Autor hľadá prispievateľov do knižnice libaaxopenal za účelom pridania ALC_EXT_EFX rozšírení využívaných napr. v hre Doom 3 cez port Dhewm3 v Linuxe.
Linuxová distribuce Ubuntu 24.10 „Oracular Oriole“ byla vydána. Jde o průběžné vydání s podporou 9 měsíců. Obsahuje mj. Linux 6.11 či GNOME 47 s několika odkazy na první vydání Ubuntu (4.10 „Warty Warthog“) před 20 lety. K dispozici jsou také oficiální deriváty s odlišnými výchozími desktopovými prostředími anebo balíky aplikací.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové major verzi 2.0 (YouTube). Důležité změny v Migration Guide.
Apache Tomcat (Wikipedie) slaví 25 let. Při té příležitosti byla vydána nová verze 11.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Open source 3D herní a simulační engine Open 3D Engine (O3DE) byl vydán v nové verzi 24.09.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání. O3DE má nového maskota: Odie.
Ahoj. Procetl jsem si par dokumentu pro sekundarni DNS. Vsude je vysvetleno, jak ho udelat, ale jen s jednou zonou.
Jakym zpusobem upravit zone zaznamy na primarnim DNS, kdyz muj nameserver je hostem pro vice domen.
Spatne se mi to vysvetluje, ale nevim, jestli musim dat allow-transfer { ip; };
jen k zone, ktera je zonou toho primary DNS a pak vytvorit (pouzivam xname.org pro sekundarni DNS) jen jednu slave zonu pro muj primarni DNS.
Nebo jestli musim dat allow-transfer { ip; };
ke vsem zonam na mem primary DNS a take vytvorit vice zone na securdarnim DNS.
Nevim jestli to jen nejak automaticke? Co bych predpokladal, je to, ze na sekundarnim DNS mu zadam kde je primarni DNS a on si vse synchronizuje automaticky, tim i vsechny zony v nem.
Muze mi toto nekdo vysvetlit. Diky
imho povolit prenos zony bude potreba u kazde zony, kterou chcete na tom sekundarnim dns (tyka se to zony nikoliv toho konkretniho dns serveru jako takoveho)
pokud na sekundarnim dns chcete vice zon, tak pro kazdou zonu musite udelat adekvatni stejne kroky jako u prvni zony (resp. automatizace komunikace primarniho a sekundarniho dns serveru se tyka opet zony nikoliv dns serveru jako takoveho)
Diky pane Petre a Pavle.
Takze je to vlastne rucni prace. Jakmele vytvorim na Primary DNS novou zonu. Tak ji musim ruco udelat take na Secondary DNS. Pochopil jsem to spravne?
Myslel jsem, ze je tam nejaka automatizace. Postavil jsem ISPConfig a ten si sam vytvori zony na primarnim DNS. To to budu muset delat ruco na sekundarnim DNS. Hmm, nic moc, ale ted uz to chapu.
Tiskni Sdílej: