Wings 3D, tj. open source 3D modelovací program naprogramovaný v programovacím jazyce Erlang zaměřený na modelování pomocí subdivision a inspirovaný programy Nendo a Mirai od Izware, byl vydán v nové opravné verzi 2.4.1. Ke stažení již také ve formátu Flatpak z Flathubu.
Webový prohlížeč Dillo byl vydán ve verzi 3.2.0. Přidává podporu vzorců v SVG, obrázků ve WebP, změny velikosti stránky či možností posouvání. Nedávno oslavil 25. výročí vzniku.
Hra Mini Thief je na Steamu zdarma napořád, když aktivaci provedete do 24. ledna do 19.00 [ProtonDB].
Certifikační autorita Let's Encrypt oznámila, že bude volitelně nabízet krátkodobé certifikáty s šestidenní platností a navíc s možností vystavit je na IP adresu. Zvolit typ certifikátu bude možné v certifikačním profilu ACME.
Herní konzole Nintendo Switch 2 byla oficiálně potvrzena. Vyjde letos. Trailer na YouTube. Více ve středu 2. dubna na Nintendo Direct.
Byl vydán Linux Mint 22.1 s kódovým jménem Xia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Linux Mint 22.1 bude podporován do roku 2029.
Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
(EE) Failed to load module "glx" (a required submodule could not be loaded, 0) (EE) Failed to load module "nvidia" (module does not exist, 0) (EE) No drivers available. Fatal server error: no screens foundtrosicku to nechapu, protoze pri vypisu lsmod system rika, ze nvidia ovladac je nahrany... nevite nekdo co s tim??
make[4]: *** [/tmp/selfgz4819/NVIDIA-Linux-x86-1.0-7174-pkg1/usr/src/nv/os-i nterface.o] Error 1 make[3]: *** [_module_/tmp/selfgz4819/NVIDIA-Linux-x86-1.0-7174-pkg1/usr/src /nv] Error 2 make[2]: *** [modules] Error 2 NVIDIA: left KBUILD. nvidia.ko failed to build! make[1]: *** [module] Error 1 make: *** [module] Error 2 -> Error. ERROR: Unable to build the NVIDIA kernel module. ERROR: Installation has failed. Please see the file '/var/log/nvidia-installer.log' for details. You may find suggestions on fixing installation problems in the README available on the Linux driver download page at www.nvidia.com.
Zdravim Dufam ze vzhladom na datum je to este ako-tak aktualne. Prave doma riesim ten isty problem ako vy. Treba mat nainstalovane nvidia-glx-legacy , nvidia-kernel-legacy-source. V debiane testing su to spominane verzie 7174. Dalej su potreba kernel headers k danemu jadru ALEBO kernel source , pomocou jednej z tych veci sa preklada modul nvidia. To by malo byt vsetko. Problem je ze na jadre z netinstall (2.6.15-1-486) nvidia nabehne a funguje normalne , ale po restarte mi uz vobec nenabehne (zostane cierna obrazovka, bez chybovej hlasky). Na novom jadre 2.6.17.6 mi nechce zase vobec zkompilovat ovladace pre nvidiu. Ak ste na nieco za ten cas dosli , prosim napiste to .
sh NVIDIA-Linux-x86-1.0-8756-pkg1.run --x-module-path=/usr/lib/xorg/modulesa bezi to v pohode.
Tiskni Sdílej: