Hříčka xsnow, která na ploše spustí sněžení, je protestware. Pokud jste v Rusku (LANG=ru), zobrazuje ukrajinské vlajky.
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala beta verzi Ubuntu Touch 24.04-2.0. Nová verze již počítá s výřezy pro fotoaparát (notch) a zaoblenými rohy displeje. Webový prohlížeče Morph přešel z Chromia 87 na Chromium 134. Do shellu Lomiri byl přidán editor snímků obrazovky.
V Praze probíhá Flock 2026, tj. konference pro přispěvatele a příznivce Fedory. Přednášky lze sledovat také na YouTube.
Node-RED (Wikipedie, GitHub), webová aplikace postavená na Node.js pro vizuální programování a propojování hardwarových zařízení, API a online služeb, byl vydán ve verzi 5.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Byla vydána nová verze 3.27.0 FreeRDP, tj. svobodné implementace protokolu RDP (Remote Desktop Protocol). Opraveno bylo 5 zranitelností.
Řídící výbor GCC schválil záměr do GCC začlenit backend WebAssembly.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 7.0 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 7.1. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a časem také na Linux Kernel Newbies.
Cheat Engine (Wikipedie) je s verzí 7.7 k dispozici už také pro Linux. Jedná se o proprietární skener/debugger paměti používaný především k cheatování v počítačových hrách.
Vláda USA nařídila společnosti Anthropic pozastavit přístup k modelům Fable 5 a Mythos 5 pro všechny cizince, včetně zaměstnanců Anthropicu.
Společnost Murena představila (YouTube) novou verzi 4.0 mobilního operačního systému /e/OS (Wikipedie) založeného na Androidu a LineageOS bez aplikací a služeb od Googlu.
Zdravím.
Mám LPT tiskárnu HP Laserjet 5L a netiskne v Účtu Tichý pod dosemu.
Myslím, že nejsem hloupý a že jsem prostudoval všechno možné. USB tiskárna funguje (HP laserjet 1160) bez problémů, ale dosemu je vůči LPT tiskárně (obě tiskárny NEJSOU zapojeny současně) hluchý.
Používám CUPS, takže samozřejmě mám v dosemu.rc napsáno $_printer_command = "lpr -l". Že by problém byl v cups? Zkoušel jsem dosemu -D+a -o dosemu.log, ale nic zvláštního jsem se nedočetl, tiskárnu to snad našlo jako lpt0 či tak nějak, jestli nebudete vědět hned, kde dělám chybu, tak tu část logu připojím, ale doopravdy nic zvláštního.
Zbývá mi ještě dodat: "Pomooooc!"
Tiskni
Sdílej: