Evropská komise (EK) zvažuje, že zařadí komunikační službu WhatsApp americké společnosti Meta mezi velké internetové platformy, které podléhají přísnější regulaci podle unijního nařízení o digitálních službách (DSA). Firmy s více než 45 miliony uživatelů jsou podle DSA považovány za velmi velké on-line platformy (Very Large Online Platforms; VLOP) a podléhají přísnějším pravidlům EU pro internetový obsah. Pravidla po
… více »Tržní hodnota technologické společnosti Alphabet poprvé v historii přesáhla čtyři biliony dolarů (83 bilionů Kč). Stalo se tak poté, co Apple oznámil, že bude na poli umělé inteligence (AI) spolupracovat s dceřinou firmou Alphabetu, společností Google.
Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 161 (pdf).
Po delší době vývoje vyšla nativní linuxová verze virtuálního bubeníka MT-PowerDrumKit 2 ve formátu VST3. Mezi testovanými hosty jsou Reaper, Ardour, Bitwig a Carla.
Desktopové prostředí Budgie bylo vydáno ve verzi 10.10. Dokončena byla migrace z X11 na Wayland. Budgie 10 vstupuje do režimu údržby. Vývoj se přesouvá k Budgie 11. Dlouho se řešilo, v čem bude nové Budgie napsáno. Budgie 10 je postaveno nad GTK 3. Přemýšlelo se také nad přepsáním z GTK do EFL. Budgie 11 bude nakonec postaveno nad Qt 6.
OpenChaos.dev je 'samovolně se vyvíjející open source projekt' s nedefinovaným cílem. Každý týden mohou lidé hlasovat o návrzích (pull requestech), přičemž vítězný návrh se integruje do kódu projektu (repozitář na GitHubu). Hlasováním je možné změnit téměř vše, včetně tohoto pravidla. Hlasování končí vždy v neděli v 9:00 UTC.
Byl vydán Debian 13.3, tj. třetí opravná verze Debianu 13 s kódovým názvem Trixie a Debian 12.13, tj. třináctá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 13 a Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Na stránkách Evropské komise, na portálu Podělte se o svůj názor, se lze do 3. února podělit o názor k iniciativě Evropské otevřené digitální ekosystémy řešící přístup EU k otevřenému softwaru.
Společnost Kagi stojící za stejnojmenným placeným vyhledávačem vydala (𝕏) alfa verzi linuxové verze (flatpak) svého proprietárního webového prohlížeče Orion.
Firma Bose se po tlaku uživatelů rozhodla, že otevře API svých chytrých reproduktorů SoundTouch, což umožní pokračovat v jejich používání i po plánovaném ukončení podpory v letošním roce. Pro ovládání také bude stále možné využívat oficiální aplikaci, ale už pouze lokálně bez cloudových služeb. Dokumentace API dostupná zde (soubor PDF).
[root@ws212 ~]# hcitool scan Scanning ... [root@ws212 ~]#hcid.conf jsem zkousel ruzny, aktualne mam: http://www.linuxquestions.org/linux/answers/Hardware/Bluetooth_on_a_Dell_600m_laptop
[xzavrel@ws212 ~]$ dmesg | grep -i blue Bluetooth: Core ver 2.8 Bluetooth: HCI device and connection manager initialized Bluetooth: HCI socket layer initialized Bluetooth: HCI USB driver ver 2.9 Bluetooth: L2CAP ver 2.8 Bluetooth: L2CAP socket layer initialized Bluetooth: RFCOMM socket layer initialized Bluetooth: RFCOMM TTY layer initialized Bluetooth: RFCOMM ver 1.7 Bluetooth: HIDP (Human Interface Emulation) ver 1.1
[root@ws212 ~]# hciconfig
hci0: Type: USB
BD Address: 00:16:41:19:AE:EB ACL MTU: 384:8 SCO MTU: 64:8
UP RUNNING PSCAN ISCAN
RX bytes:2278 acl:0 sco:0 events:210 errors:0
TX bytes:683 acl:0 sco:0 commands:35 errors:0
A moje verze Linuxu.
[root@ws212 ~]# cat /proc/version Linux version 2.6.17-1.2139_FC5 (brewbuilder@hs20-bc2-4.build.redhat.com) (gcc version 4.1.1 20060525 (Red Hat 4.1.1-1)) #1 Fri Jun 23 12:40:16 EDT 2006
Vubec nevim v cem ten problem muze byt. Ve Windows se hlasi jako Bluetooth Personal Area Network from TOSHIBA, jako ovladac pouziva soubor tosrfnds.sys, ktery je pravdepodobne soucasti Windows.Aha takže to bude asi nějakej winšmejd co se ovládá SW takže pod linuxem asi nic nebo že by ten ovladač tosrfnds.sys šel nějak do linuxu nacpat. Co takhle si skusit půjčit nějakej bluetooth který funguje s linuxem ? Ná pár jsem viděl i logo windows i linuxu takže ty by měly chodit.
Tiskni
Sdílej: