Linux Foundation Europe představila projekt RISE (RISC-V Software Ecosystem), jehož cílem je urychlit vývoj open source softwaru pro architekturu RISC-V.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu pro jednodeskové počítače na platformě ARM, byl vydán ve verzi 23.05. Přehled novinek v Changelogu.
Minulý týden proběhla openSUSE Conference 2023. Mimo jiné bylo oznámeno přejmenování systému MicroOS Desktop. MicroOS Desktop GNOME byl přejmenován na openSUSE Aeon a MicroOS Desktop Plasma na openSUSE Kalpa.
Thom Holwerda z OSnews si všímá, že vývoj operačního systému MINIX je prakticky mrtvý. Jeho hlavní autor, Andrew Tanenbaum, formálně odešel do důchodu v roce 2014 a příspěvky do kódu v následujících letech vůbec ustaly. Stav projektu shrnuje diskuze z roku 2020. Sice vyšlo najevo, že Intel používal MINIX v Management Engine, ale změny nezveřejňoval.
Google Chrome 114 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 114.0.5735.90 přináší řadu oprav a vylepšení (YouTube). Vypíchnut je CHIPS (Cookies Having Independent Partitioned State). Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Byly zveřejněny prezentace a videozáznamy přednášek a fotografie z česko-slovenského setkání poskytovatelů přístupu k internetu, provozovatelů telekomunikačních sítí, registrátorů domén a provozovatelů počítačových sítí a technických nadšenců CSNOG 2023 (Czech and Slovak Network Operators Group) konaného 16. a 17. května ve Zlínu.
Soutěž amatérských robotů Robotický den 2023 proběhne v neděli 4. června v Kongresovém centru Praha.
V Tchaj-peji probíhá počítačový veletrh COMPUTEX 2023. Firmy představují své novinky. Nvidia například superpočítač DGX GH200 AI.
Vyšla nová verze XMPP (Jabber) klienta Gajim. Nejvýznamnější novinkou je integrace OMEMO pluginu přímo do jádra aplikace, takže již není třeba plugin samostatně instalovat. Přehled dalších novinek je dostupný na oficiálních stránkách. Gajim je vytvořen v jazyce Python s využitím knihovny GTK a vedle Linuxu jej lze vyzkoušet i na platformách MacOS a Windows.
Komunita KDE představila stránku KDE for Developers pro vývojáře používající KDE aplikace. Postupně byly představeny stránky pro umělce KDE for Creators, děti KDE for Kids a vědce KDE for Scientists.
./configure --profix=/usr/local/apacheprovedl kopilaci
makea instalaci
make installpak jsem chtěl spustit apache
apachectl startale k mému údivu mi konzole nahlásila,že zadaný adresář ani soubor neexistuje a vůbec netuším kde je chyba poradíte mi moc prosím.Děkuji všem za rady!!!
ls
a pripadne tabulator;)
#! /bin/sh
APACHECTL=/usr/local/apache/bin/apachectl
[ - $APACHECTL] || exit 0
#Zde se zjistuje , s jakym argumentem bzl script volan.
#Ovladani apache.Radek Hladik
case "$1" in
start)
#Spusteni demona.
echo -n "Spuseni demona: "
$APACHECTL start
touch /var/lock/subsys/httpd
echo
;;
stop)
#Zasteveni demona.
echo -n "ukoncuji httpd: "
$APACHECTL stop
echo "hotovo"
rm -f /var/lock/subsys/httpd
echo
;;
*)
echo "Pouziti: httpd {start|stop}"
exit 1
esac
exit 0
toto jsem uložil do /etc/rc.d/init.d/ s názvem http
a podle návodu jsem provedl ln -s /etc/rc.d/init.d/http /etc/rc.d/rc3.d/s99http
podle návodu by to mělo spustit apache při spuštění Linuxu,ale nic se nespustí a já musím spouštět apache manuálně,netuším kde je chyba.Jsem lama v linuxu ve win32 vše udělá instalace apache.díky za rady!!
ln -s /etc/rc.d/init.d/http /etc/rc.d/rc5.d/s99http
insserv
(ať už ho spustíte sám nebo to udělá některý modul YaSTu) zlikviduje. Prostě ten startovací skript zkopírujte do /etc/init.d/httpd
a spusťte 'insserv httpd
'.
wget http://sourceforge.net/source.tar.gz tar -xzf source.tar.gz && cd source [prectu INSTALL, README, ./configure --help a make --help] ./configure --with-options make (gmake) --also-with-options [zjistuji, kompiluji a instaluji miliony knihoven] checkinstall [a postupuji interaktivne] installpkg balik.tgzTake tu mam makepkg, ale ten dela totez, co checkinstall (ze slozky udela podle scriptu balicek), ale uz je myslim zastaraly a v nekterych pripadech nefunkcni. V krajnim pripade se da pouzit swaret
ad. apachectl , apache2ctl:
ja bych zkusil oboje, jedno z toho pojede a to bych pak vrazil do startovacich scriptu (rc.local treba).. Jinak asi netusim, v cem je problem httpd
' do nějakého souboru než spustit 'insserv httpd
', pak asi rozumná debata na toto téma nemá smysl…
P.S.: Udělejte, prosím, něco se svým písemným projevem, někdy je neskutečné utrpení ty hrůzy po vás luštit…
/sbin/chkconfig --add apachectl
/sbin/chkconfig --level 5 apachectl on
nebo podobne podle man chkconfig
/etc/init.d/skeleton
, do níž by se na příslušná místa nakopírovaly odpovídající části apachectl
, a místo chkconfig
použít insserv
.
Tiskni
Sdílej: