abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:11 | IT novinky

    Na WhatsAppu budou postupně v průběhu následujících měsíců zavedena uživatelská jména. Telefonní čísla tak mohou zůstat soukromá. Aktuálně si lze uživatelské jméno rezervovat.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:11 | IT novinky

    Byl aktualizován TIOBE Index (Wikipedie). Programovací jazyk Rust se poprvé dostal do první desítky tohoto žebříčku popularity programovacích jazyků. Vede Python následovaný C, C++, Java, C#, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 01:55 | Nová verze

    Proton (Wikipedie), tj. fork Wine integrovaný ve Steamu umožňující na Linuxu hrát hry určené pouze pro Windows, byl vydán ve verzi 11.0-1. Přehled novinek se seznamem nově podporovaných her na GitHubu. Aktuální přehled všech podporovaných her na stránkách ProtonDB

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:44 | Zajímavý software

    Byly publikovány zdrojové kódy počítačové hry Unturned. Pro nekomerční účely. V plánu je přelicencování pod MIT. Hra Unturned je postavena nad multiplatformním herním enginem Unity.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:55 | IT novinky

    První česká družice navržená a sestavená výhradně studenty se dostala na oběžnou dráhu Země. Družice KOSTKA, kterou vyvinul studentský tým YSpace z Vysokého učení technického v Brně (VUT), dnes odstartovala na palubě rakety Falcon 9 společnosti SpaceX v rámci mise Transporter-17 z kalifornské základny Vandenberg Space Force Base.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | IT novinky

    Po nákresech ovladače Steam Controller a puku společnost Valve na svém GitLabu publikovala projekt Inkterface, tj. podrobný návod (PDF, video v mp4) na sestavení předního panelu s e-papírovým displejem pro Steam Machine pro zobrazování systémových informací. Použity jsou součástky od společnosti Adafruit.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 04:00 | Bezpečnostní upozornění

    V jádře Linux byla nalezena a v dubnu letošního roku v upstreamu opravena kritická zranitelnost Bad Epoll aneb CVE-2026-46242. Jedná se o zranitelnost typu "race-condition use-after-free", která běžnému uživateli umožňuje získat práva roota. Na distribucích Linuxu i na Androidu. Dokonce i zevnitř sandboxu prohlížeče Chrome. Chyba byla do Linuxu zavedena v dubnu 2023, tj. Linux 6.4.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.7. 23:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 10.4 sady aplikací pro SSH komunikaci OpenSSH. Přináší řadu důležitých bezpečnostních oprav, vylepšení funkcí a oprav chyb. Vyzkoušet lze experimentální podporu postkvantového algoritmu mldsa44-ed25519.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.7. 16:33 | Zajímavý projekt

    Open Printer je otevřená kompaktní tiskárna od Open Tools. Brzy by měla být spuštěna kampaň na její podporu na Crowd Supply. Současně by měly být uvolněny zdrojové kódy. Postavena je na Raspberry Pi Zero W a STM32. Používá inkoustové kazety HP 302.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    6.7. 15:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 3.28.0 FreeRDP, tj. svobodné implementace protokolu RDP (Remote Desktop Protocol). Opraveno bylo 8 zranitelností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (10%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (25%)
    Celkem 2075 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Palm zire handhelp pod linux ?

    31.12.2002 13:55 shamot
    Palm zire handhelp pod linux ?
    Přečteno: 157×
    nevite zda nejakym zpusobem rozchodim palm zire handheld ? Diky,

    Odpovědi

    1.1.2003 00:55 Milan Hejpetr
    Rozbalit Rozbalit vše Palm zire handhelp pod linux ?
    Urcite jej rozchodite. Nevim, jake pouzivate jadro, ale kdyz se podivate na muj prispevek zde na tomto serveru o Palmu Tungsten T, uvidite tam patch, ktery pridava do visor.o ID pro Tungstena a zaroven obsahuje i radky pro Zire...Uprava visor.c a visor.h je tedy trivialni. Pak staci jadro prelozit...pripadne si vytvorit jen samotny visor.o a dat jej do /lib/modules/vaseverze2.4jadra/kernel/drivers/usb/serial/visor.o... Aby spravne fungoval hotplug mechanismus, je (v pripade, ze jen vymenite modul visor.o) vhodne :) pri nasledujicim startu nechat znovu vytvorit soubory modules.* (modules.usbmap)...v lib/modules/vaseverze2.4jadra ... Nejspis ale uz v poslednich jadrech rady 2.4 podpora pro Zire bude - bude tedy stacit stahnout a prelozit nove jadro. Vyseuvedene se tyka spojeni pres USB. Pokud mate na PC Irda, bude to fungovat hned - jen je treba mit aktivni irda - v SuSE 8.0 apod. treba pomoci /etc/rc.d/irda start. Doporuceny software: pilot-link a J-Pilot. Pozor - J-Pilot pouziva knihovny z pilot-linku, takze je treba mit nainstalovany oba baliky , pokud chcete pouzivat J-Pilot. Podpora pro Palmy je i soucasti KDE.
    1.1.2003 16:14 shamot
    Rozbalit Rozbalit vše Palm zire handhelp pod linux ?
    super. Melo by to byt propojeni pomoci USB. Osobne pouzivam RH 8.0. Tam je v jadre USB podpora, ale to bych k tomu musel jeste pouzivat ten patch nebo uz to na 2.4.18 beha ?

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.