abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 19:33 | Nová verze

    Společnost Valve aktualizovala přehled o hardwarovém a softwarovém vybavení uživatelů služby Steam. Podíl uživatelů Linuxu dosáhl 3,2 %. Nejčastěji používané linuxové distribuce jsou Arch Linux, Linux Mint a Ubuntu. Při výběru jenom Linuxu vede SteamOS Holo s 26,42 %. Procesor AMD používá 66,72 % hráčů na Linuxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 15:22 | IT novinky

    Canonical oznámil (YouTube), že nově nabízí svou podporu Ubuntu Pro také pro instance Ubuntu na WSL (Windows Subsystem for Linux).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:11 | IT novinky

    Samsung představil svůj nejnovější chytrý telefon Galaxy Z TriFold (YouTube). Skládačka se nerozkládá jednou, ale hned dvakrát, a nabízí displej s úhlopříčkou 10 palců. V České republice nebude tento model dostupný.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 12:33 | Nová verze

    Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 25.11.1. Přehled novinek v Changelogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 15.0 svobodného unixového operačního systému FreeBSD. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    dnes 03:00 | Nová verze

    UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch 24.04 1.1 a 20.04 OTA-11. Vedle oprav chyb a drobných vylepšení je řešen také středně závažný bezpečnostní problém.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:33 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:00 | Komunita

    Fedora zve na dvoudenní testování (2. a 3. prosince), během kterého si můžete vyzkoušet nové webové uživatelské rozhraní (WebUI) projektu FreeIPA. Pomozte vychytat veškeré chyby a vylepšit uživatelskou zkušenost ještě předtím, než se tato verze dostane k uživatelům Fedory a celého linuxového ekosystému.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 13:22 | IT novinky

    Eben Upton oznámil zdražení počítačů Raspberry Pi, kvůli růstu cen pamětí, a představil 1GB verzi Raspberry Pi 5 za 45 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:44 | Humor

    Linus Torvalds na YouTube kanálu Linus Tech Tips staví dokonalý linuxový počítač.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (34%)
     (47%)
     (19%)
     (18%)
     (23%)
     (16%)
     (25%)
     (16%)
     (18%)
    Celkem 424 hlasů
     Komentářů: 18, poslední dnes 18:34
    Rozcestník

    Dotaz: Lilo a MDK2006 + Opensuse 10.1

    2.7.2006 23:24 LAMAX
    Lilo a MDK2006 + Opensuse 10.1
    Přečteno: 150×
    Potřeboval bych poradit jak přesně upravit LILO, aby šlo nabootovat také distribuci OpenSuse. Zde je LILO: default="linux" boot=/dev/sda map=/boot/map keytable=/boot/cz-lat2.klt menu-scheme=wb:bw:wb:bw prompt nowarn timeout=100 message=/boot/message image=/boot/vmlinuz label="linux" root=/dev/sda8 initrd=/boot/initrd.img append="resume=/dev/sda7 splash=silent" vga=788 other=/dev/sda1 label="windows" table=/dev/sda image=/boot/vmlinuz label="failsafe" root=/dev/sda8 initrd=/boot/initrd.img append="failsafe splash=silent resume=/dev/sda7" image=/boot/vmlinuz label="linuxsuse" root=/dev/sda9 initrd=/boot/initrd.img

    Při volbě po bootu "linuxsuse" , suse nachvílí najíždí a pak naskočí kernel panic. Mohl by mi někdo napsat kde mám chybu? Kořenový oddíl suse je na /dev/sda9 a swap je na /dev/sda7. Dík za rady

    Odpovědi

    2.7.2006 23:28 LAMAX
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Lilo a MDK2006 + Opensuse 10.1
    default="linux"
    boot=/dev/sda
    map=/boot/map
    keytable=/boot/cz-lat2.klt
    menu-scheme=wb:bw:wb:bw
    prompt
    nowarn
    timeout=100
    message=/boot/message
    image=/boot/vmlinuz
    	label="linux"
    	root=/dev/sda8
    	initrd=/boot/initrd.img
    	append="resume=/dev/sda7 splash=silent"
    	vga=788
    other=/dev/sda1
    	label="windows"
    	table=/dev/sda
    image=/boot/vmlinuz
    	label="failsafe"
    	root=/dev/sda8
    	initrd=/boot/initrd.img
    	append="failsafe splash=silent resume=/dev/sda7"
    image=/boot/vmlinuz
    	label="linuxsuse"
    	root=/dev/sda9
    	initrd=/boot/initrd.img
    Omlouvam se za neformatovaný výpis "lilo"
    3.7.2006 00:42 LAMAX
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Lilo a MDK2006 + Opensuse 10.1
    Tak u6 mi to jede... funkcni lilo.conf
    default="linux"
    boot=/dev/sda
    map=/boot/map
    keytable=/boot/cz-lat2.klt
    menu-scheme=wb:bw:wb:bw
    prompt
    nowarn
    timeout=100
    message=/boot/message
    image=/boot/vmlinuz
    	label="linux"
    	root=/dev/sda8
    	initrd=/boot/initrd.img
    	append="resume=/dev/sda7 splash=silent"
    	vga=788
    other=/dev/sda1
    	label="windows"
    	table=/dev/sda
    image=/boot/vmlinuz
    	label="failsafe"
    	root=/dev/sda8
    	initrd=/boot/initrd.img
    	append="failsafe splash=silent resume=/dev/sda7"
    other=/dev/sda9
            label=suselinux

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.