abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:33 | Bezpečnostní upozornění

    Ve FreeBSD byla nalezena a opravena zranitelnost FatGid aneb CVE-2026-45250. Jedná se o lokální eskalaci práv. Neprivilegovaný uživatel se může stát rootem.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:33 | IT novinky

    Společnost Flipper Devices oznámila Flipper One. Zcela nový Flipper postavený od nuly. Jedná se o open-source linuxovou platformu založenou na čipu Rockchip RK3576. Hledají se dobrovolníci pro pomoc s dokončením vývoje (ovladače, testování, tvorba modulů).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 14:00 | Nová verze

    Vývojáři Wine oznámili vydání verze 2.0 knihovny vkd3d pro překlad volání Direct3D na Vulkan. Přehled novinek na GitLabu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:33 | Nová verze

    Společnost Red Hat oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu (RHEL) 10.2 a 9.8. Vedle nových vlastností a oprav chyb přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Vypíchnout lze CLI AI asistenta goose. Podrobnosti v poznámkách k vydání (10.2 a 9.8).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:11 | Nová verze

    Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 30 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 7.0 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Armstrong bylo vybráno na počest amerického jazzového trumpetisty a zpěváka Louise Armstronga (What A Wonderful World).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:55 | Bezpečnostní upozornění

    V Drupalu byla nalezena a opravena kritická zranitelnost SA-CORE-2026-004 (CVE-2026-9082). Útočník může provádět libovolné SQL dotazy na webech používajících databázi PostgreSQL.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.5. 14:11 | Komunita

    Richard Hughes oznámil, že službu Linux Vendor Firmware Service (LVFS) umožňující aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem, nově sponzoruje také společnost HP.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    20.5. 13:33 | IT novinky

    O víkendu proběhla demopárty Outline 2026. Publikována byla prezentovaná dema. Upozornit lze na 16 bajtové, opravdu šestnáct bajtové, zvukově obrazové demo Wake Up! 16b (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    20.5. 04:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 9.5 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled novinek, vylepšení a oprav v poznámkách k vydání a na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (13%)
     (8%)
     (2%)
     (14%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (3%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1678 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Dotaz: PCMCIA Option EDGE na Mandake 10

    15.7.2006 15:32 douber
    PCMCIA Option EDGE na Mandake 10
    Přečteno: 136×
    Dobry den, mam dotaz ohledne linuxu Mandrake. Na zacatek bych chtel rict ze linux pouzivam poprve v zivote takze jsem uplny zacatecnik. Chtel bych prejit z WIN na LINUX ale nevim si rady jak nastavit propojeni pres Option EDGE kartu od T-Mobilu na Linuxu Mandrake 10. Vim ze jiz se to nekolikrat resilo ale at jsem zkousel podle navodu co jsem chtel tak nejsem schopnej prijit ani na to jak komunikovat s kartou nebo na jaky port ji nastavit kdyz mi to ukazuje ttyS1-ttyS3 ale v nekterych navodech se pise abych to nastavil na 4 kterou tam nemam jinak mam na PC 2 PCMCIA sloty. Vsechny fora jsem prosel a pokousel se to nastavit podle rad jak tam bylo uvedeno ale nevim jestli ty pikazy ktere tam lidi pisi se museji zadavat do terminalu konzole nebo ne? Mohl by mi prosim nekdo napsat jak to nastavit? Byl bych moc stastnej za pomoc protoze se tu s tim morim uz tyden. Jeste jednou diky K.

    Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.