42 svobodných a otevřených projektů získalo finanční podporu od NLnet Foundation (Wikipedie).
Americký výrobce čipů Intel plánuje propustit více než 20 procent zaměstnanců. Cílem tohoto kroku je zjednodušit organizační strukturu ve firmě, která se potýká s problémy.
Byla vydána OpenMandriva Lx 6.0 s kódovým názvem Vanadium. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
CSIRT.CZ, český národní CERT provozovaný na základě veřejnoprávní správní smlouvy společností CZ.NIC, shrnuje patnáct let svého fungování pod tímto sdružením: CSIRT.CZ – 15 let ve sdružení CZ.NIC.
Commodore OS Vision (Wikipedie) byl vydán v nové verzi 3.0. Jedná se o linuxovou distribuci určenou pro fanoušky značky Commodore. Předinstalována je na počítačích Commodore 64x.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 208. brněnský sraz, který proběhne v pátek 25. dubna od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1.
Ve svém článku Getting Forked by Microsoft popisuje autor programu Spegel svoji nepříjemnou zkušenost s firmou Microsoft. Firma ho kontaktovala a zpočátku to vypadalo, že by mohlo jít o oboustranně prospěšnou spolupráci, autor tedy ochotně odpovídal na jejich otázky ohledně architektury programu a pomáhal jim ho zprovoznit. Následně komunikace ze strany Microsoftu utichla. Autor předpokládal, že zřejmě došlo ke změně priorit a firma
… více »Společnost Notion Labs stojící za softwarovou platformou pro spolupráci Notion (Wikipedia) oficiálně představila (YouTube) poštovního klienta Notion Mail. Aktuálně funguje pouze nad Gmailem.
Byla vydána nová verze 9.12 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
xorg.conf
je v sekci nastaveno 46-76Hz. Možná bych změnit chěl, ale nevím jak. Stejně mám za to, že u obnov. frekvence není stejná u CRT a LCD. LCD je trochu jiná technologie. Oproti tomu LCD funguje tak, že obraz sám od sebe nezhasne, takže tam blikání z principu nevzniká. Pokud ho tedy negeneruje zdroj světla, který je použit pro podsvícení, ale s tím změnou obnovovací frekvence stejně nic nenaděláte.
Zkus trochu experimentovat s hodnotami HorizSync a VertRefresh v xorg.conf
Jinak, pokud jde o hodnoty kolem 75Hz na monitoru, mně to připadá jak stroboskop
Pánové, zkuste si (oba) znovu přečíst tyto dvě věty:
Pro většinu lidí je 85 Hz dostatečných, ale je to hodně subjektivní, někdo nemá problémy ani se 72 Hz. Hodně záleží i na dalších faktorech - nastavení jasu a kontrastu, osvětlení místnosti, ale i na tom, co na tom monitoru vlastně zobrazujete.
a přestaňte, prosím, kroutit hlavami nad tím, jak někomu může stačit 85 Hz, když vám ne.
2. Není pravda, že vám SuSE (nebo přesněji SaX2) nabízí jen určitý rozsah frekvencí. Nabízí vám parametry, tj. rozsahy horizontálních a vertikálních obnovovacích frekvencí, které odpovídají vašemu monitoru. Pokud si myslíte, že jsou špatně (nebo, lépe, pokud si to nejen myslíte, ale je to tak i v dokumentaci k monitoru), nic vám nebrání je opravit a SaX2 pak zvolí vhodné parametry podle toho, co mu zadáte.
Tiskni
Sdílej: