T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
xorg.conf
je v sekci nastaveno 46-76Hz. Možná bych změnit chěl, ale nevím jak. Stejně mám za to, že u obnov. frekvence není stejná u CRT a LCD. LCD je trochu jiná technologie. Oproti tomu LCD funguje tak, že obraz sám od sebe nezhasne, takže tam blikání z principu nevzniká. Pokud ho tedy negeneruje zdroj světla, který je použit pro podsvícení, ale s tím změnou obnovovací frekvence stejně nic nenaděláte.
Zkus trochu experimentovat s hodnotami HorizSync a VertRefresh v xorg.conf
Jinak, pokud jde o hodnoty kolem 75Hz na monitoru, mně to připadá jak stroboskop
Pánové, zkuste si (oba) znovu přečíst tyto dvě věty:
Pro většinu lidí je 85 Hz dostatečných, ale je to hodně subjektivní, někdo nemá problémy ani se 72 Hz. Hodně záleží i na dalších faktorech - nastavení jasu a kontrastu, osvětlení místnosti, ale i na tom, co na tom monitoru vlastně zobrazujete.
a přestaňte, prosím, kroutit hlavami nad tím, jak někomu může stačit 85 Hz, když vám ne.
2. Není pravda, že vám SuSE (nebo přesněji SaX2) nabízí jen určitý rozsah frekvencí. Nabízí vám parametry, tj. rozsahy horizontálních a vertikálních obnovovacích frekvencí, které odpovídají vašemu monitoru. Pokud si myslíte, že jsou špatně (nebo, lépe, pokud si to nejen myslíte, ale je to tak i v dokumentaci k monitoru), nic vám nebrání je opravit a SaX2 pak zvolí vhodné parametry podle toho, co mu zadáte.
Tiskni
Sdílej: