abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:00 | IT novinky

    Programovací jazyk JavaScript (Wikipedie) dnes slaví 30 let od svého oficiálního představení 4. prosince 1995.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | Bezpečnostní upozornění

    Byly zveřejněny informace o kritické zranitelnosti CVE-2025-55182 s CVSS 10.0 v React Server Components. Zranitelnost je opravena v Reactu 19.0.1, 19.1.2 a 19.2.1.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 02:44 | Komunita

    Bylo rozhodnuto, že nejnovější Linux 6.18 je jádrem s prodlouženou upstream podporou (LTS). Ta je aktuálně plánována do prosince 2027. LTS jader je aktuálně šest: 5.10, 5.15, 6.1, 6.6, 6.12 a 6.18.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 02:22 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 3.23.0, tj. první z nové řady 3.23, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 18:11 | Nová verze

    Byla vydána verze 6.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:55 | Nová verze

    Po více než 7 měsících vývoje od vydání verze 6.8 byla vydána nová verze 6.9 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Gene bylo vybráno na počest amerického jazzového klavíristy Gene Harrise (Ray Brown Trio - Summertime).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    včera 05:11 | Komunita

    Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za listopad (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 01:55 | Nová verze

    Google Chrome 143 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 143.0.7499.40 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 13 bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.12. 19:33 | Nová verze

    Společnost Valve aktualizovala přehled o hardwarovém a softwarovém vybavení uživatelů služby Steam. Podíl uživatelů Linuxu dosáhl 3,2 %. Nejčastěji používané linuxové distribuce jsou Arch Linux, Linux Mint a Ubuntu. Při výběru jenom Linuxu vede SteamOS Holo s 26,42 %. Procesor AMD používá 66,72 % hráčů na Linuxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.12. 15:22 | IT novinky

    Canonical oznámil (YouTube), že nově nabízí svou podporu Ubuntu Pro také pro instance Ubuntu na WSL (Windows Subsystem for Linux).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (34%)
     (47%)
     (19%)
     (18%)
     (23%)
     (15%)
     (25%)
     (16%)
     (18%)
    Celkem 426 hlasů
     Komentářů: 18, poslední 2.12. 18:34
    Rozcestník

    Dotaz: Zavádění modulu mod_disk_cache do Apache

    27.7.2006 14:30 ratty
    Zavádění modulu mod_disk_cache do Apache
    Přečteno: 181×
    Zdravím všechny, velmi pokorně přícházím s prosbou o radu - narazil jsem na menší komplikaci v mém Apache (FC4) - chtěl jsem začít používat Apache v naší lokální síti jako proxy server s diskovou cache - moduly mod_cache,mod_proxy,proxy_ftp,proxy_http se zavedly v pořádku, ovšem při pokusu o zavedení modulu mod_disk_cache a mod_mem_cache vždy httpd nahlásí stejnou chybu: "Cannot load /etc/httpd/modules/mod_disk_cache.so into server: /etc/httpd/modules/mod_disk_cache.so: undefined symbol: ap_cache_cacheable_hdrs_out" a tim to zhasne. Dobrá, řekl jsem si, ve verzi 2.0.54 není tento modul podporován, anebo byl configurován bez --enable-disk-cache,--enable-cache atd. (vždyť to znáte:-)), i když ty moduly fyzicky v adresáři modules byly. Tak jsem stáhl Apache 2.0.58, zkonfiguroval se všemi potřebnými parametry a moduly, nainstaloval, a chyba je pořád stejná. Zkoušel jsem i starší verzi Apache, a pořád to samé.... Předem děkuji za jakékoliv tipy. Fedora Core 4, Apache 2.0.58, kernel 2.6.11-1

    Odpovědi

    27.7.2006 17:07 moose
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zavádění modulu mod_disk_cache do Apache
    Nejjednoduší by asi bylo ten modul přeložit ze zdroje proti aktuálně nainstalované verzi.
    27.7.2006 18:08 cronin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zavádění modulu mod_disk_cache do Apache
    Nastavit LogLevel na debug a skusit to spustit, ci to nepovie viac.
    27.7.2006 19:05 ratty
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zavádění modulu mod_disk_cache do Apache
    Díky za snahu přátelé, "smažil" jsem se v tom celé odpoledne, až jsem dospěl k závěru, že verze Apache 2.2.2 je také "jedlá", stáhl, zkonfiguroval, přeložil a už to jede.... Řekněme, že tím jsem problém nevyřešil, pouze obešel, ale já nemám moc času, zítra ten server musí běžet u zákazníka. Ještě jednou díky - že lze dát k LogLevel parametr "debug", to jsem třeba vůbec nevěděl - já pořád "warn", "info"..... :-)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.