Odpověď Evropské komise (pdf) k evropské občanské iniciativě Stop Destroying Videogames, jež je součástí hnutí Stop Killing Games: "Komise se domnívá, že v této fázi nemůže navrhnout právní povinnost zachovat hratelnost videoher poté, co přestaly být poskytovány komerčně. Důvodem jsou i stávající práva duševního vlastnictví. Podle autorského práva EU mají nositelé práv výlučná práva ke svým výtvorům. Kromě autorských práv mohou být
… více »Byl vydán Mozilla Firefox 152.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 152 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Desktopové prostředí KDE Plasma bylo vydáno ve verzi 6.7 (Mastodon). Přehled novinek i s videi a se snímky obrazovek v oficiálním oznámení. Podrobný přehled v seznamu změn.
Hříčka xsnow, která na ploše spustí sněžení, je protestware. Pokud jste v Rusku (LANG=ru), zobrazuje ukrajinské vlajky.
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala beta verzi Ubuntu Touch 24.04-2.0. Nová verze již počítá s výřezy pro fotoaparát (notch) a zaoblenými rohy displeje. Webový prohlížeče Morph přešel z Chromia 87 na Chromium 134. Do shellu Lomiri byl přidán editor snímků obrazovky.
V Praze probíhá Flock 2026, tj. konference pro přispěvatele a příznivce Fedory. Přednášky lze sledovat také na YouTube.
Node-RED (Wikipedie, GitHub), webová aplikace postavená na Node.js pro vizuální programování a propojování hardwarových zařízení, API a online služeb, byl vydán ve verzi 5.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Byla vydána nová verze 3.27.0 FreeRDP, tj. svobodné implementace protokolu RDP (Remote Desktop Protocol). Opraveno bylo 5 zranitelností.
Řídící výbor GCC schválil záměr do GCC začlenit backend WebAssembly.
Zdravím, já vím, že za tento dotaz mě asi 99% lidí z vás odsoudí, ale už několik měsíců se snažím povolit soubory .htaccess na svém localhostu. Vím, že třeba pro můj případ toto by jej mělo povolit:
<Directory "/var/www"> AllowOverride All </Directory>
Bohužel nestalo se tak. Tento příkaz jsem umístil do apache2.conf i do httpd.conf. Nevím, proč to nefunguje. Pročetl jsem si již desítky diskusí a všude jim stačí napsat do konfiguračního souboru http.conf výše uvedený příkaz a funguje jim to, což odpovídá dokumentaci.
Mám Apache/2.0.55.
Děkuji...
AccessFileName?
Ne, tato direktiva je na své původní hodnotě:
AccessFileName .htaccess
Soubory v adresáři /var/www mají nastavená práva na 0777.
Kdyby byla v .htacces špatná direktiva, tak to hodí server error.
Zkouším to pomocí chybové stránky, to mi přišlo pro otestování nejlepší:
#disable indexes
Options -Indexes
## make sure nobody gets the htaccess files
<Files ~ "^[\._]ht">
Order allow,deny
Deny from all
Satisfy All
</Files>
ErrorDocument 404 /err/404.php
Teď jsem si všimnul, že tu mám
ErrorDocument 404 /err/404.php
misto
ErrorDocument 404 ./err/404.php
Ale druhá moznost vrací místo stránky ./err/404.php pouze text ./err/404.php.
Takže .htaccess byl povolen ale já jej nevhodně testoval.
Omlouvám se za to. Ale opravdu jsem si toho nevšimnul. Tak je to vždycky, někoho se na něco zeptám a chcíli na to si všimnu chyby, ale do té doby, než se zeptám, si toho nemůžu všimnout ;o).
Nevíte, proč to teď ten php skript nezpracuje a vypíše to pouze jeho název?
Takže by asi nešlo aby stejný .htaccess na localhostu i na nějakém jiném serveru aby vždy odkazoval na interní chybovou stránku... Škoda
Ale tohle vrací taky message:
ErrorDocument 404 /var/www/adresar/err/404.php
Chtěl jsem říct defaultní chybovou stránku. [Co to se mnou dneska je?!?] Ale tento soubor existuje.
Tiskni
Sdílej: