abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 02:22 | Nová verze

    Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 26.2.1. Přehled novinek v Changelogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 02:11 | Komunita

    Volí se dvě místa v Radě openSUSE. Seznamte se se čtyřmi kandidáty. Členové projektu openSUSE mohou hlasovat od 1. do 8. března. Výsledky budou oznámeny 9. března.

    lkocman | Komentářů: 0
    včera 19:22 | IT novinky

    Společnost OpenAI uzavřela dohodu s americkým ministerstvem obrany o poskytování technologií umělé inteligence (AI) pro utajované sítě americké armády. Firma to oznámila několik hodin poté, co prezident Donald Trump nařídil vládě, aby přestala využívat služby společnosti Anthropic.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 13:33 | IT novinky

    Technologická společnost Anthropic v noci na dnešek oznámila, že se obrátí na soud kvůli rozhodnutí ministerstva obrany označit ji za bezpečnostní riziko dodavatelského řetězce poté, co nevyhověla jeho požadavkům týkajícím se používání umělé inteligence (AI). Prezident Donald Trump krátce před tím uvedl, že nařídil federálním úřadům postupně ukončit využívání jejích AI technologií. Spor mezi firmou vyvíjející chatbot Claude a

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    28.2. 15:44 | Upozornění

    Zemřel Rob Grant, spolutvůrce kultovního sci-fi seriálu Červený trpaslík.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    27.2. 17:33 | IT novinky

    Apple oznámil, že iPhone a iPad jako první a jediná zařízení pro koncové uživatele splňují požadavky členských států NATO na zabezpečení informací. Díky tomu je možné je používat pro práci s utajovanými informacemi až do stupně „NATO Restricted“, a to bez nutnosti instalovat speciální software nebo měnit nastavení. Žádné jiné běžně dostupné mobilní zařízení tak vysokou úroveň státní certifikace dosud nezískalo.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    27.2. 13:00 | IT novinky

    Americký provozovatel streamovací platformy Netflix odmítl zvýšit nabídku na převzetí filmových studií a streamovací divize konglomerátu Warner Bros. Discovery (WBD). Netflix to ve čtvrtek oznámil v tiskové zprávě. Jeho krok po několikaměsíčním boji o převzetí otevírá dveře k akvizici WBD mediální skupině Paramount Skydance, a to zhruba za 111 miliard dolarů (2,28 bilionu Kč).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    27.2. 12:44 | IT novinky

    Americká společnosti Apple přesune část výroby svého malého stolního počítače Mac mini z Asie do Spojených států. Výroba v závodě v Houstonu by měla začít ještě v letošním roce, uvedla firma na svém webu. Apple také plánuje rozšířit svůj závod v Houstonu o nové školicí centrum pro pokročilou výrobu. V Houstonu by měly vzniknout tisíce nových pracovních míst.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    27.2. 12:11 | Zajímavý článek

    Vědci Biotechnologické společnosti Cortical Labs vytvořili biopočítač nazvaný CL1, který využívá živé lidské mozkové buňky vypěstované z kmenových buněk na čipu. Po úspěchu se hrou PONG se ho nyní snaží naučit hrát DOOM. Neurony přijímají signály podle toho, co se ve hře děje, a jejich reakce jsou převáděny na akce jako pohyb nebo střelba. V tuto chvíli systém hraje velmi špatně, ale dokáže reagovat, trochu se učit a v reálném čase se hrou

    … více »
    karkar | Komentářů: 10
    27.2. 01:55 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (17%)
     (6%)
     (0%)
     (11%)
     (27%)
     (2%)
     (5%)
     (2%)
     (13%)
     (26%)
    Celkem 981 hlasů
     Komentářů: 25, poslední 3.2. 19:50
    Rozcestník

    Dotaz: vacation a postfixadmin

    8.8.2006 14:29 jjara
    vacation a postfixadmin
    Přečteno: 687×
    DD Nemate prosim nekdo rozbehnute vacation s postfixadminem ? Posfixadmin mi funguje, ale autoreply ne a uz nevim co s tim. V konfiguraci jsem postupoval podle textaku u postfixadminu

    cast master.cf vypada takto:

    vacation unix - n n - - pipe

    flags=DRhu user=vacation argv=/var/spool/vacation/vacation.pl

    v main.cf

    transport_maps = hash:/etc/postfix/transport

    a v transport: domena1.cz vacation

    Log po odeslani mailu vypada takto:

    Aug 8 13:32:26 postak Vacation: Orig-To: test@domena1.cz From: mh@domena2.cz MessageID: 001f01c6bade$7765e3b0$9b12000a@mirek Subject: test87p

    Aug 8 13:32:26 postak postfix/pipe[31665]: D92CB390029: to=test@domena1.cz, relay=vacation, delay=1, status=sent (domena1.cz)

    Aug 8 13:32:26 postak postfix/smtp[31664]: D92CB390029: to=test@domena1.cz@change-this-to-your.domain.tld, relay=none, delay=1, status=bounced ([change-this-to-your.domain.tld]: Name or service not known)

    Aug 8 13:32:26 postak postfix/smtp[31664]: D92CB390029: to=test@domena1.cz@change-this-to-your.domain.tld, orig_to=test@domena1.cz>, relay=none, delay=1, status=bounced ([change-this-to-your.domain.tld]: Name or service not known)

    Chova se to tak, ze po odelsani mi prijde zprava o nedoruceni (hlavne kvuli te adrese), nevim jak se zbavit te nesmyslne casti adresy change-this-to-your.domain.tld. Da se to zmenit konfiguraci postfixadminu, ale kdyz tam dam prazdny retezec tak se mu to take nelibi.

    Na foru postfixadminu jsem nic nenasel. Mate nekdo nejaky tip ? Diky

    Odpovědi

    9.8.2006 10:44 jjara
    Rozbalit Rozbalit vše Re: vacation a postfixadmin
    ..Jeste jsem si v logu vsimnul hlasky:

    Aug 8 20:01:28 postak postfix/pipe[386]: warning: pipe flag `D' requires vacation_destination_recipient_limit = 1

    Nevite co to znamena ?
    9.8.2006 11:07 jjara
    Rozbalit Rozbalit vše Re: vacation a postfixadmin
    Uz to mam: jednoduse pridat vacation_destination_recipient_limit = 1 do main.cf

    a jde to.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.