Certifikační autorita Let's Encrypt oznámila, že bude volitelně nabízet krátkodobé certifikáty s šestidenní platností a navíc s možností vystavit je na IP adresu. Zvolit typ certifikátu bude možné v certifikačním profilu ACME.
Herní konzole Nintendo Switch 2 byla oficiálně potvrzena. Vyjde letos. Trailer na YouTube. Více ve středu 2. dubna na Nintendo Direct.
Byl vydán Linux Mint 22.1 s kódovým jménem Xia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Linux Mint 22.1 bude podporován do roku 2029.
Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
Jj, Mark Minasi ve své knize "Pevné disky od A do Z" tvrdí to samé, zmrazit, vysosat, co jde a šmytec.
Ty hvězdičkový šroubováky jsem pořídil jako nástavce v Bauhausu a díky tomu mam doma už 4 magnety
V reálu to tak ale není, proč?Protoze ten disk je neuveritelna mrdka... Sorry, ale to se neda jinak rict. Asi mu holt vychcipne firmware na tom, ze ty plotny nejde cist, jak vo ne furt mlati hlavickama.
Ale pánové notak, jeden by skoro řekl, že kecáte z hladu . Píše se rok 2006, disky podporují tunu všelijakých standardů od S.M.A.R.T po ata security, ale jak jste si zajisté zatím nepovšimli, FLASHka na desce je kapacity menší než malé . Což je tak právě z toho důvodu, aby bylo zábvnější místo napálení firmware do jedné paměti zahrát si puzzle. A tak speciálně disky od IBM si vesele bootují ze svého zákaznického obvodu, tu si vycucají část firmware z flashky, pak se rozhodnou načíst zase pro změnu něco z disku, aby se náhodou placka také netočila (h)ladem a puzzle bylo dokonalé a servisní stopa opodstatnila svou existenci. Z čehož vyplývá, že když se něco z toho zesere, tak se disk nemusí detekovat. Ne proto, že by teoreticky nemohl, ale prostě pro to, že nechce. IBM se velice honosí tím, jak mají ultra bezpečné ATA security (nemůžu si pomoci, ale evidentně je navrhoval psychopat) tak pokud náhodou nenačtou kýžené dato z disku tak se raději tváři chcíple. Nebo můžeš mít opravdu smůlu a zdechla ti část firmware. Samozřejmě se nedetekuje. Jasně že by to šlo lépe, jednodušeji a radostněji, mít firmware komplet v elektronice, kapacity na to existují, parametry v další sériové flashce, už tak bývá na disku jedna, a desky plně autonomní. Ale to by nebolo tak zajímavé, tak sexy a tak in a navíc by pánové psychopati, co implementovali ATA security, neměli ten správný pocit sucha a bezpečí s křidélky. Navíc to už tak jednoduše skutečně fungovalo před doby dávnými, kdy po zemi z dnešního pohledu ještě chodili dinosauři a dneska je asi nutné, dělat vše jinak. Holt smůla, když se zadaří tak se zadaří, pokud zdechne na disku cokoliv jinde a ta důležitá část jde číst, potom se samozřejmě alespoň detekuje a dá se potom bavit, jestli disk načte alespoň nějaká data. Což je pravděpodobnostně většina případů, kdy disk zdechne. Sory, ale fakt jsem si nemohl pomoct. To, že nejde načíst číst firmware z disku (když si pod sebou podřežeš větev také spadneš. A ne proto, že by byla pilka mrdka) výjimečně nesouvisí s tím, kolik mrdky plave mezi plotnou a diskem, jestli se o ní furt mlátí hlavička, případně jestli je DeskStar mrdka či není. Osobně si myslím, že je to hlavně pevný disk ...Jak vlastně souvisí mechanické poškození ploten s tím, že disk není detekován řadičem?... ... nebo dojde k mechanickému poškození, ale pak by se měl pořád korektně hlásit a pokud se točí a alespoň část hlaviček funguje, mělo by se dát dostat alespoň k některým sektorům.V reálu to tak ale není, proč?Protoze ten disk je neuveritelna mrdka... Sorry, ale to se neda jinak rict. Asi mu holt vychcipne firmware na tom, ze ty plotny nejde cist, jak vo ne furt mlati hlavickama.
Tiskni Sdílej: