abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 24
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    24.6. 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1989 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Prehravani videa a docasne vyp

    12.1.2003 12:29 Karel
    Prehravani videa a docasne vyp
    Přečteno: 364×

    Dobry den,
    existuje nejaky programek/skript, nebo zpusob jak docasne vyradit screensaver a usporne funkce monitoru pri spusteni XawTV nebo jineho programu na prehravani videa.

    Pokusil jsem se resit to skriptem.
    Nasel jsem dva soubory, do kterych se ukladaji nastaveni:

    sporic obrazovky - ~/.kde/share/config/kdesktoprc

    usporne funkce monitoru - ~/.kde/share/config/kcmdisplayrc

    Vytvoril jsem si adr. TV s podadresare No a Yes.
    V adr. No jsou soubory kdesktoprc a kcmdisplayrc se zapisem vypnuteho sporice a uspornych funci monitoru.
    Do adresare Yes se mi kopiruji originalni soubory kdesktoprc a kcmdisplayrc.

    Napsal jsem si jednoduchy skriptik tv.sh:
    ________________________________________________________________
    #!/bin/bash

    # Spusteni XawTV + vypnuti sporice obrazovky

    # zkopirovani orig. souboru s nastavenim screensaveru a monitoru
    # .kde/share/config/kcmdisplayrc a .kde/share/config/kdesktoprc
    # do adresare /Skripts/TV/Yes

    cp -p ~/.kde/share/config/kcmdisplayrc ~/Skripts/TV/Yes
    cp -p ~/.kde/share/config/kdesktoprc ~/Skripts/TV/Yes

    # zkopirovani upravenych souboru s nastavenim screensaveru a monitoru
    # /Skripts/TV/No/kcmdisplayrc a /Skripts/TV/No/kdesktoprc
    # do adresare .kde/share/config/

    cp -p ~/Skripts/TV/No/kcmdisplayrc ~/.kde/share/config
    cp -p ~/Skripts/TV/No/kdesktoprc ~/.kde/share/config

    # spusteni programu XawTV

    /usr/bin/XawTV -c /dev/v4l/video0

    # zkopirovani orig. souboru s nastavenim screensaveru a monitoru
    # /Skripts/TV/Yes/kcmdisplayrc a /Skripts/TV/Yes/kdesktoprc
    # zpet do adresare .kde/share/config/

    cp -p ~/Skripts/TV/Yes/kcmdisplayrc ~/.kde/share/config
    cp -p ~/Skripts/TV/Yes/kdesktoprc ~/.kde/share/config
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Orig. soubory se mi zkopiruji do adr. Yes, upravene do adr. ~/.kde/share/config/
    a spusti se XawTV. Po ukonceni XawTV se zazalohovane orig. soubory z adr. Yes nakopiruji zpet do puvodniho adresare ~/.kde/share/config/.

    Problem je ale v tom, ze system jede podle stareho nastaveni - tzn. ze se spousti screensaver podle orig. nastaveni.

    Jak upravit skript, aby system (Mandrake 9.0 / 2.4.19-16mdk / KDE 3.0.3) vzal na vedomi zmenu souboru kcmdisplayrc a kdesktoprc (po spusteni a ukonceni XawTV)?

    Omlouvam se za delsi prispevek a mozna i za banalni otazku.

    Predem diky.

    Karel
    --
    cecil@volny.cz

    Odpovědi

    12.1.2003 12:52 JM
    Rozbalit Rozbalit vše Prehravani videa a docasne vyp
    Obavam se, ze KDE si ten soubor nactou jednou pri startu a pak uz je nejake zmeny az do dalsiho restartu zrovna moc nezajimaji, pokud se jim neda nejak durazneji na vedomi, ze by se na nej mely znova podivat. Zkopirovani k tomu, aby to vzaly na vedomi, bohuzel urcite nestaci. :-(
    12.1.2003 13:05 Michal Karas | skóre: 45 | blog: /dev/random
    Rozbalit Rozbalit vše Prehravani videa a docasne vyp
    Omlouvam se, pokud budu trochu OT, ale opravdu se mi to zrovna nechtelo cele cist. Jak vypnout ScreenSaver jsem videl v jednom skripnu ve Skriptove Bance.

    dcop kdesktop KScreensaverIface enable 0 #vypne
    dcop kdesktop KScreensaverIface enable 1 #zapne
    12.1.2003 15:13 Karel
    Rozbalit Rozbalit vše RE: Prehravani videa a docasne vyp...

    Ale vubec se neomlouvejte!

    DIKY za radu. Ted uz dokazu vypnout/zapnout screensaver.

    Nevidel jste ve Scriptove bance (BTW: kde roste?) take script jak zapnout/vypnout DPMS monitoru?

    Jeste jednou diky za 50% nakopnuti.

    Karel
    --
    cecil@volny.cz
    12.1.2003 17:47 Michal Karas | skóre: 45 | blog: /dev/random
    Rozbalit Rozbalit vše RE: Prehravani videa a docasne vyp...
    To jsem rad, ze to alespon trochu pomohlo. Jinak Skriptova banka roste (no, spise rostla) na penguinovi. Myslim, ze skript, ktery hledate jsem tam nevidel, ale muzete se mrknout sam, kdyz uz vite KDE. :)
    12.1.2003 20:26 Karel
    Rozbalit Rozbalit vše Vyreseno

    Tak uz jsem to dal nejak dohromady (jsem pysny BFU :-)) ).

    Tu druhou cast - DPMS jsem vyresil pomoci xset.

    Takze tady je muj vytvor, treba to nekomu pomuze - otestovano na MDK 9.0, KDE 3.0.3.

    --------------------------------------------------

    #!/bin/bash

    ##
    ## Skript pro vypnuti/zapnuti KDE screensaveru/DPMS
    ## pri prehravani videa a sledovani TV.
    ## Karel Cecil, 12.1.03
    ##

    ##
    ## Jeli DPMS zapnuto - zastavit.
    ##

    if [ `xset q | grep -ic "DPMS is Enabled"` = 1 ]; then
    xset -dpms
    echo "Funkce DPMS byly vypnuty."
    ##
    ## Ulozeni puvodniho stavu DPMS
    ##
    stav_dpms=1
    else
    echo "Funkce DPMS nebyly aktivni."
    ##
    ## Ulozeni puvodniho stavu DPMS
    ##
    stav_dpms=0
    fi

    ##
    ## Jeli KDE screensaver zapnut - zastavit.
    ##

    if [ `dcop kdesktop KScreensaverIface isEnabled | grep -ic "true"` = 1 ]; then
    dcop kdesktop KScreensaverIface enable 0
    echo "Funkce Screensaveru byly vypnuty."
    ##
    ## Ulozeni puvodniho stavu Sreensaveru
    ##
    stav_screensaveru=1
    else
    echo "Funkce Screensaveru nebyly aktivni."
    ##
    ## Ulozeni puvodniho stavu Sreensaveru
    ##
    stav_screensaveru=0
    fi

    ##
    ## Spusteni XawTV nebo jineho video playeru
    ##

    /usr/bin/XawTV -c /dev/v4l/video0
    ##
    ## Obnoveni funkci DPMS a screensaveru po ukonceni XawTV
    ##

    if [ $stav_dpms = 1 ]; then
    xset +dpms
    echo "Funkce DPMS byly zapnuty."
    else
    echo "Funkce DPMS zustaly vypnuty."
    fi

    if [ $stav_screensaveru = 1 ]; then
    dcop kdesktop KScreensaverIface enable 1
    echo "Funkce screensaveru byly zapnuty."
    else
    echo "Funkce screensaveru zustaly vypnuty."
    fi

    -----------------------------------------------------

    Pokud by to nekdo vylepsil dejte vedet - preci jenom jsem BFU.

    TO: Michal Karas Diky za ten link na Skriptovou banku.

    Karel

    --

    cecil@volny.cz
    13.1.2003 11:51 Karel
    Rozbalit Rozbalit vše RE: Vyreseno

    No tak dneska jsem se mrknul na tu Skriptovou banku a hned prvni skript pro MPlayer dela to co jsem hledal mesic a vcera konecne sesmolil.
    No nic, alespon me tesi, ze jsem to cely jen tupe neopsal :-).

    Karel
    --
    cecil@volny.cz

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.