Společnost JetBrains uvolnila verzi 2 svého open-source velkého jazykového modelu (LLM) pro vývojáře Mellum.
Probíhá konference Microsoft Build 2026. Microsoft představuje své novinky: kvantový čip Majorana 2, Surface Laptop Ultra a Surface RTX Spark Dev Box s NVIDIA RTX Spark, Intelligent Terminal, Coreutils for Windows (fork Rust Coreutils), AI modely MAI, AI agenta Scout, platformu pro agent-first zařízení Project Solara, …
Google Chrome 149 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 149.0.7827.53 přináší řadu novinek. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Pluto.jl, reaktivní notebook pro programovací jazyk Julia, dospěl do verze 1.0.
Byla vydána nová verze 12.0.0 vizuálního programovacího jazyka Snap! (Wikipedie) inspirovaného jazykem Scratch (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.
Počítačovou hru Gravity Circuit (ProtonDB) lze do 14. června do 19:00 získat na Steamu zdarma. Napořád.
Nejnovější X.Org X server 21.1.23 a Xwayland 24.1.12 řeší 9 bezpečnostních chyb.
npm balíčky @redhat-cloud-services byly kompromitovány.
Byly publikovány informace o zranitelnosti CVE-2026-46243 pojmenované CIFSwitch v Linuxu od roku 2007. Běžný uživatel může získat práva roota (lokální eskalaci práv). V upstreamu je již opraveno.
Nvidia na své konferenci NVIDIA GTC Taipei 2026 představila řadu novinek. Společně s Microsoftem představili superčip NVIDIA RTX Spark (až 6 144 jader GPU, 20 jader CPU, 1 petaflop AI výkonu v FP4 a 128 GB jednotné paměti). První notebooky a stolní počítače s tímto čipem od Nvidie místo Intelu nebo AMD by se měly na trh dostat na podzim letošního roku.
http://www.lynucs.org/index.php?screen_id=141197372044df5bcb2149c&p=screendíky
Nebo http://openchemist.net/linux/howto.php?id=sf004
Bohuzel na tom screenshotu neni videt zadny jiny program, nez emulator terminalu, pravdepodobne eterm, protoze u neho je dosazeni podobneho efektu jednodussi. Takze tezko rict, zda to neni vlastnost jen toho jednoho programu, fluxbox jsem naposledy pouzival pred nekolika lety.
Kazdopadne podle te stranky se toho u etermu dosahuje takto:
Eterm -g 60x10+10-10 -O -x -w 0 --scrollbar 0 --buttonbar 0 -e
Snad to pomuze.
I also like to have borderless windows, this looks nice on a terminal, to do this you need to have the following lines in the style file (probably these are already present and you just need to change the values). bevelWidth: 0 borderWidth: 0 handleWidth: 0 frameWidth: 0bohužel nevím kam je zadat jestli do .fluxbox/init tam jsem to zkoušel ale nešlo to..dával jsem i např. session.bevelWidth: 0 nebo session.screen0.bevelWidth: 0 ale ani jedno mi nejde.. jestli byste věděl v čem by mohl být problém zde tak Vám děkuji..
.fluxbox/keys Mod4 d :ToggleDecor
~/.fluxox/apps
[app] (nazov_okna)
[Deco] {volba}
[end]
podrobne vid man fluxbox alebo tu
Tiskni
Sdílej: