Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
kdyz spustim svuj program, vypisuje cosi na stdout. Kdyz ho pustim pres:
$./program > vypis.txt
a nasledne dam:
tail -f vypis.txt
tak to trva peknou chvili, nezli dostanu neco na obrazovku. Tj. nic se neztrati, jenom je to o poznani pomalejsi nez vypis na stdout. Krom toho se vypis neobjevuje plynule, ale vzdy po nejake dobe se "vyplivne" do souboru kus vypisu. Muzete mi prosim nekdo vysvetlit, cim to je? Pripadne jak dojit k plynulemu vypisu do souboru? Cilem je ulozit vystup z program do souboru, ale pritom za behu sledovat, co vypisuje. Program je napsan v C, zadne zaludnosti, jako shell pouzivam bash.
Mnohokrate dekuji :)
Zdravi Michal
tee
?
fflush
.
jo, tee jsem zkousel. Chova se to stejne. Vypada to na nejaky buffer nebo co. Jdu omrknout ty linky... :)
Ahojda, takze jsem pridal do kodu radek:
setvbuf(stdout, NULL, _IONBF, 0);
a je vyreseno. Ted uz to bezi k me spokojenosti :)
Moc dekuji.
Zdravi Michal
Tiskni
Sdílej: