Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Nevím, jak se budou programy tvářit na na několik záznamů se stejnou prioritou, ale nejspíš to zvládnou.Proste si vyberou jeden a na nej to poslou. Takze to celkem i funguje, sic neni to tak bezne.
Jenom jestli to dobře chápu:
Máte moje_domena.cz a MX záznam směřující na jeden primární mailserver. Přičemž na tomto stroji "ve skutečnosti" bydlí pouze maily někdo@moje_domena.cz, a přijaté maily pro někdo@cosik.moje_domena.cz se mají přeposílat na jiný mailserver. (Který v DNS nefiguruje.)
Nebo to myslíte jinak? Nejlepší by pro nás blbce bylo nějaké názorné vysvětlení na příkladech typu "co je pro danou mailovou adresu v MX a na jakém stroji mailbox bydlí"...
Nicméně, pokud mají být na nějakém konci tohoto řetězce mailservery na platformě Windows, tak to tu poštu můžete rovnou z části náhodně zahazovat a zbytek přeposílat na náhodně generované adresy. Efekt bude stejný...
Pokud jsem to dobře pochopil, tazatel chce toto: (jediný) MX záznam pro doménu domena.cz
ukazuje na jeho unixový stroj s eximem. Přijde-li na tento stroj mail s adresou příjemce user@domena.cz
, pak
user
, doručí se mail do níuser
, přepošle se mail na počítač neco.domena.cz
(to je ten windowsový stroj); pravděpodobně se v tomto případě navíc požaduje přepsání adresy příjemce na user@neco.domena.cz
, ale tím si nejsem úplně jistýNěco podobného jsem zatím v praxi neřešil, ale předpokládám, že se sendmailem by to byla otázka tak deseti minut studia dokumentace. Tazatel to ale chce v eximu, takže s tím mu neporadím.
pass_router
a redirect_router
. Ale s konkrétní konfigurací už bude muset poradit někdo, kdo zná exim
.
Tiskni
Sdílej: