abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 15:22 | IT novinky

    Vláda USA nařídila společnosti Anthropic pozastavit přístup k modelům Fable 5 a Mythos 5 pro všechny cizince, včetně zaměstnanců Anthropicu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 02:22 | Nová verze

    Společnost Murena představila (YouTube) novou verzi 4.0 mobilního operačního systému /e/OS (Wikipedie) založeného na Androidu a LineageOS bez aplikací a služeb od Googlu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    12.6. 16:33 | Bezpečnostní upozornění

    V Arch User Repository (AUR) bylo kompromitováno přes 400 opomíjených balíčků (jejich seznam). Útočník do nich začlenil škodlivý npm balíček atomic-lockfile, který krade citlivá data uživatelů. Publikována byla předběžná analýza spouštěného malwaru deps.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    12.6. 11:33 | Nová verze

    Homebrew, správce balíčků nejen pro macOS, byl vydán ve verzi 6.0.0 (seznam změn). Hlavními novinkami jsou bezpečnostní mechanismus tap trust kvůli důvěryhodnosti závislostí, vylepšení sandboxingu na Linuxu, interní JSON API nebo zlepšení výkonu.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    12.6. 03:33 | Bezpečnostní upozornění

    Byla nalezena a 9. června opravena kritická zranitelnost ve FreeBSD v Kernel TLS (KTLS). Pojmenována byla Bumsrakete (FreeBSD-SA-26:26.ktls, CVE-2026-45257). Lokální neprivilegovaný uživatel může přepisovat soubory, ke kterým má právo pouze pro čtení. Přepsáním setuid binárky a jejím spuštěním může získat roota. Na všech verzích od verze 13.0 vydané v dubnu 2021.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    11.6. 14:11 | Komunita

    Vývojáři open source operačního systému ReactOS (Wikipedie), jehož cílem je kompletní binární kompatibilita s aplikacemi a ovladači pro Windows, se na síti 𝕏 pochlubili, že ReactOS zvládne počítačovou hru Half-Life.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    11.6. 10:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    11.6. 04:44 | Nová verze

    Apple container dospěl do verze 1.0.0. Jedná se o open source nástroj pro spouštění linuxových kontejnerů na macOS postavený nad containerization. Napsaný je v programovacím jazyce Swift a optimalizovaný pro Apple silicon.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    11.6. 03:33 | Nová verze

    Bylo vydáno Eclipse IDE 2026-06 aneb Eclipse 4.40. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    10.6. 15:44 | Zajímavý software

    Asterinas (GitHub) je v Rustu napsané jádro operačního systému poskytující s jádrem Linux kompatibilní ABI. Vydána byla verze 0.18.0. První distribucí postavenou nad jádrem Asterinas je Asterinas NixOS. Nejedná se o oficiální projekt NixOS a nemá nic společného s NixOS Foundation.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1899 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: V cem snadno vytvorit poster?

    31.8.2006 09:15 hajoucha | skóre: 22
    V cem snadno vytvorit poster?
    Přečteno: 3246×
    Ahojda,

    potrebuji vytvorit poster na konferenci. Planuji pouze .eps obrazky a text. Zkousel jsem inkscape (neumi importovat .eps), pak skencil (bohuzel nenaimportuje http://www.mff.cuni.cz/fakulta/symboly/logo.eps ).

    Zkousel jsem nejprve vektorove programy, nebot si predstavuji, ze budu poster tisknout na A4 (preview) a pak na prislusny format A0.

    Snazim se vyhnout openoffice, ale jestli to jinak nepujde, zkusim i ten. Pak je tu jeste latex, zde jsem zatim mnoho nehledal. Nejake tipy?

    Moc dekuji :)

    Zdravi Michal

    Odpovědi

    31.8.2006 10:45 JaSel | skóre: 17 | blog: kseles
    Rozbalit Rozbalit vše Re: V cem snadno vytvorit poster?
    LaTeX je fajn (třída a0poster), ale první poster docela trvá. Pak už to jde lehce.
    31.8.2006 10:50 Petr Prášek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: V cem snadno vytvorit poster?
    Ahoj,

    pokud nechces oslnit grafikou a budes tam mit vice textu v kombinaci s obrazky, tak to jde docela dobre v (La)TeXu. Da se na to najit rada maker, vcetne prikladu. Ted si opravdu nemuzu spomenout na styl, ktery jsem pouzival (tak dva roky zpet), ale docela to v nem slo. Prekladal jsem to pdflatexem primo do pdf, pak jsem nemel problem nechat si to vytisknout v jakemkoliv copycentru.

    Melo to dost konzervativni vzhled, sazba do tri sloupcu, zahlavi se jmenem a jmenem pracoviste/skoly pres celou sirku nahore. Tabulky a obrazky se muzou davat pres vice sloupcu. Format az A0 bez problemu.

    Pokud se chces vice odvazat a dat tam spise hodne grafiky a vselijake ramecky, bubliny, barvicky, efekty, tak to v TeXu nedelej.

    Zdar.
    31.8.2006 10:52 Petr Prášek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: V cem snadno vytvorit poster?
    Aha, nez jsem se vypovidal :-) , tak to uz napsal kolega. Ano, myslim, ze to byl a0poster.
    31.8.2006 15:44 hajoucha | skóre: 22
    Rozbalit Rozbalit vše Re: V cem snadno vytvorit poster?

    diky :)

    Prave bojuji s ukazkovou šablonou, tak snad to dobre dopadne..

    KOLiK avatar 31.8.2006 11:32 KOLiK | skóre: 6 | blog: na_drate
    Rozbalit Rozbalit vše Re: V cem snadno vytvorit poster?
    Na postery je jako delany scribus.
    Selhaly-li všechny pokusy, je na čase si přečíst návod
    31.8.2006 15:48 hajoucha | skóre: 22
    Rozbalit Rozbalit vše Re: V cem snadno vytvorit poster?

    ...scribus jsem našel a byl jsem zprvu nadseny. Bohuzel se zahy ukazaly zasadni problemy. Predne v 64bitove verzi mi scribus nezobrazuje vlozeny text. Presel jsem tedy na 32bitu. Tam byl text ok, ale zase jsem nedokazal snadno menit velikost vlozeneho .eps obrazku. Tudiz jsem scribus zatim odlozil pro pozdejsi zkoumani a vrhnul se na latex... :)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.