V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
danou skladbu nemůže najítSbírka prohledána a aktualizována
např. se nepodařilo namountovat ntfs oddílHudba je na ROOT oddílu
soubory nejsou přístupné ke čtení (např. práva)Práva jsou nastavene
chmod 777 -R ~/music
Jednou z možností ověření je zkusit zda je přehraje nějaký jiný přehrávač - např. mplayer, totem či něco jiného.Mplayer - funguje, VLC - funguje
no ja som ta pochopil dobre. Ale ide o to, ze ja mam 5 roznych prehravacov a kazdy mi bezi na inom zvukovom serveri, resp. na inych prehravacich backendoch. A kazdy z nich moze byt nastaveny resp. zkompilovany s podporou roznych kodekov. A kedze mp3 subory maju 3 rozne verzie specifikacie, kazdy kodek moze prehravat nieco ine. Napr. v OpenSuse Amarok neprehrava mp3 kvoli tomu, ze xine vobec prehravanie mp3 nepodporuje vo vychodzom nastaveni.
Tym dotazom som chcel zistit, ci ti prehravace nepouzivaju iny backend resp. aby si sa pohral s nastaveniami amaroku. Ak sa jedna o chybu v kodovani, niekedy pomoze nechat program, aby si nacital cestu k suborom odznova (aj ked predpokladam, ze to si uz urobil). Dalsou radou je vyskusat prekodovat nazvy tych zloziek (resp. suborov), ktore mas po ceste k tymto suborom. Aj ked moje skusenosti s prechodom k inemu kodovaniu su skor v tom, ze maximalne ti zobrazi "divne" znaky ako prestane uplne prehravat. Jedinou moznostou je, ze v nazve je nejaky znak, ktory sa prelozi ako lomitko a vznikne tak neexistujuci priecinok.
Poslednou radou, pokial ti nic nepomoze, by mohlo byt vyskusat Clementine namiesto Amaroku.
Tiskni
Sdílej: