Multiplatformní multimediální knihovna SDL (Simple DirectMedia Layer) byla oficiálně vydána v nové major verzi 3 (3.2.0). Změny jsou popsány v README pro migraci aplikací z SDL 2 na SDL 3.
Wine bylo po roce vývoje od vydání verze 9.0 vydáno v nové stabilní verzi 10.0. Přehled novinek na GitLabu. Vypíchnuta je nová architektura ARM64EC a podpora High DPI škálování.
Edvard Rejthar na blogu zaměstnanců CZ.NIC představil nástroj deduplidog pro odstranění duplicitních souborů.
Společnost DeepSeek představila (𝕏) AI model DeepSeek-R1 (Hugging Face) srovnatelný s OpenAI o1 a uvolnila jej pod open source licencí MIT, tj. zdarma i pro komerční použití.
GKrellM (GNU Krell Monitors, Wikipedie), tj. grafická aplikace pro sledování systémů a různých událostí, byla po pěti a půl letech vydána v nové verzi 2.4.0. Přehled novinek na Gitea.
Americká první dáma Melania Trumpová vydala v předvečer manželovy inaugurace vlastní kryptoměnu. Jmenuje se $Melania. Donald Trump vydal vlastní kryptoměnu $Trump den před manželkou.
GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 16.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.12 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.13. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies. Odstraněn byl souborový systém ReiserFS.
19. ledna 2038 přeteče hodnota time_t na 32bitových systémech, na vyřešení problému roku 2038 (Y2K38) tedy zbývá 13 let. Např. Debian v uplynulém roce přešel na 64bitový čas. Bernhard Wiedemann z openSUSE sdílí chyby v sestavení rozšířeného softwaru.
Byla vydána druhá opravná verze 21.2 v dubnu loňského roku vydané verze 21 multimediálního centra Kodi (dříve XBMC, Wikipedie) s kódovým označením Omega.
danou skladbu nemůže najítSbírka prohledána a aktualizována
např. se nepodařilo namountovat ntfs oddílHudba je na ROOT oddílu
soubory nejsou přístupné ke čtení (např. práva)Práva jsou nastavene
chmod 777 -R ~/music
Jednou z možností ověření je zkusit zda je přehraje nějaký jiný přehrávač - např. mplayer, totem či něco jiného.Mplayer - funguje, VLC - funguje
no ja som ta pochopil dobre. Ale ide o to, ze ja mam 5 roznych prehravacov a kazdy mi bezi na inom zvukovom serveri, resp. na inych prehravacich backendoch. A kazdy z nich moze byt nastaveny resp. zkompilovany s podporou roznych kodekov. A kedze mp3 subory maju 3 rozne verzie specifikacie, kazdy kodek moze prehravat nieco ine. Napr. v OpenSuse Amarok neprehrava mp3 kvoli tomu, ze xine vobec prehravanie mp3 nepodporuje vo vychodzom nastaveni.
Tym dotazom som chcel zistit, ci ti prehravace nepouzivaju iny backend resp. aby si sa pohral s nastaveniami amaroku. Ak sa jedna o chybu v kodovani, niekedy pomoze nechat program, aby si nacital cestu k suborom odznova (aj ked predpokladam, ze to si uz urobil). Dalsou radou je vyskusat prekodovat nazvy tych zloziek (resp. suborov), ktore mas po ceste k tymto suborom. Aj ked moje skusenosti s prechodom k inemu kodovaniu su skor v tom, ze maximalne ti zobrazi "divne" znaky ako prestane uplne prehravat. Jedinou moznostou je, ze v nazve je nejaky znak, ktory sa prelozi ako lomitko a vznikne tak neexistujuci priecinok.
Poslednou radou, pokial ti nic nepomoze, by mohlo byt vyskusat Clementine namiesto Amaroku.
Tiskni Sdílej: