Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].
Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.
… více »Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.
Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.
Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.
V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.
Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.
Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.
CONFIG_X86_XEN=y # CONFIG_PCI_GOXEN_FE is not set CONFIG_XEN_PCIDEV_FRONTEND=y # CONFIG_XEN_PCIDEV_FE_DEBUG is not set CONFIG_XEN=y CONFIG_XEN_INTERFACE_VERSION=0x00030101 # XEN CONFIG_XEN_PRIVILEGED_GUEST=y # CONFIG_XEN_UNPRIVILEGED_GUEST is not set CONFIG_XEN_PCIDEV_BACKEND=y CONFIG_XEN_PCIDEV_BACKEND_VPCI=y # CONFIG_XEN_PCIDEV_BACKEND_PASS is not set # CONFIG_XEN_PCIDEV_BE_DEBUG is not set CONFIG_XEN_BLKDEV_BACKEND=y # CONFIG_XEN_BLKDEV_TAP_BE is not set CONFIG_XEN_NETDEV_BACKEND=y # CONFIG_XEN_NETDEV_PIPELINED_TRANSMITTER is not set CONFIG_XEN_NETDEV_LOOPBACK=y # CONFIG_XEN_TPMDEV_BACKEND is not set # CONFIG_XEN_BLKDEV_FRONTEND is not set # CONFIG_XEN_NETDEV_FRONTEND is not set # CONFIG_XEN_BLKDEV_TAP is not set # CONFIG_XEN_TPMDEV_FRONTEND is not set CONFIG_XEN_SCRUB_PAGES=y # CONFIG_XEN_DISABLE_SERIAL is not set CONFIG_XEN_SYSFS=ydomU kernel config:
CONFIG_X86_XEN=y # CONFIG_PCI_GOXEN_FE is not set CONFIG_XEN_PCIDEV_FRONTEND=y # CONFIG_XEN_PCIDEV_FE_DEBUG is not set CONFIG_XEN=y CONFIG_XEN_INTERFACE_VERSION=0x00030101 # XEN # CONFIG_XEN_PRIVILEGED_GUEST is not set CONFIG_XEN_UNPRIVILEGED_GUEST=y # CONFIG_XEN_PCIDEV_BACKEND is not set # CONFIG_XEN_PCIDEV_BACKEND_VPCI is not set # CONFIG_XEN_PCIDEV_BACKEND_PASS is not set # CONFIG_XEN_BLKDEV_BACKEND is not set # CONFIG_XEN_NETDEV_BACKEND is not set # CONFIG_XEN_TPMDEV_BACKEND is not set CONFIG_XEN_BLKDEV_FRONTEND=y CONFIG_XEN_NETDEV_FRONTEND=y # CONFIG_XEN_BLKDEV_TAP is not set # CONFIG_XEN_TPMDEV_FRONTEND is not set CONFIG_XEN_SCRUB_PAGES=y # CONFIG_XEN_DISABLE_SERIAL is not set # CONFIG_XEN_SYSFS is not setzkousel jsem ttylinux i debian image z jailtime.org, pak jsem i udelal oddil hda5 a tam pretaroval soubory z debianni img, premenil
/etc/fstab
/dev/hda1 / ext3 errors=remount-ro 0 1 #/dev/sda2 none swap sw 0 0 proc /proc proc defaults 0 0a stejne nic, domenu jsem startoval s timto konfigem:
kernel = "/boot/vmlinuz-xenU" memory = 64 name = "debian.3-1" #nics = 1 #dhcp = "dhcp" disk = ['phy:hda5,hda1,w'] root = "/dev/hda1 ro"ukaze to toto:
xm create -c /etc/xen/debian-test Using config file "/etc/xen/debian-test". Started domain debian.3-1a nic :( v
xend.log to ukaze max toto, posledni 2 radky jsou po tom, co jsem dal xm destroy id, pac to nereaguje :(
[2006-09-19 16:11:43 xend] DEBUG (DevController:403) hotplugStatusCallback /local/domain/0/backend/vbd/5/769/hotplug-status. [2006-09-19 16:11:43 xend] DEBUG (DevController:403) hotplugStatusCallback /local/domain/0/backend/vbd/5/769/hotplug-status. [2006-09-19 16:11:43 xend] DEBUG (DevController:417) hotplugStatusCallback 1. [2006-09-19 16:11:43 xend] DEBUG (DevController:132) Waiting for devices irq. [2006-09-19 16:11:43 xend] DEBUG (DevController:132) Waiting for devices pci. [2006-09-19 16:11:43 xend] DEBUG (DevController:132) Waiting for devices ioports. [2006-09-19 16:11:43 xend] DEBUG (DevController:132) Waiting for devices vtpm. [2006-09-19 16:11:43 xend] INFO (XendDomain:363) Domain debian.3-1 (5) unpaused. [2006-09-19 16:12:29 xend.XendDomainInfo] DEBUG (XendDomainInfo:1327) XendDomainInfo.destroy: domid=5 [2006-09-19 16:12:29 xend.XendDomainInfo] DEBUG (XendDomainInfo:1335) XendDomainInfo.destroyDomain(5)plz poradte, diky. ps: primo img z jailtime.org mi taky nestartuje, to jsem taky zkousel...
Tiskni
Sdílej: