abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 16:11 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 152.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 152 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 14:11 | Nová verze

    Desktopové prostředí KDE Plasma bylo vydáno ve verzi 6.7 (Mastodon). Přehled novinek i s videi a se snímky obrazovek v oficiálním oznámení. Podrobný přehled v seznamu změn.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 11:44 | Komunita

    Hříčka xsnow, která na ploše spustí sněžení, je protestware. Pokud jste v Rusku (LANG=ru), zobrazuje ukrajinské vlajky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 23
    včera 11:11 | Nová verze

    UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala beta verzi Ubuntu Touch 24.04-2.0. Nová verze již počítá s výřezy pro fotoaparát (notch) a zaoblenými rohy displeje. Webový prohlížeče Morph přešel z Chromia 87 na Chromium 134. Do shellu Lomiri byl přidán editor snímků obrazovky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | Komunita

    V Praze probíhá Flock 2026, tj. konference pro přispěvatele a příznivce Fedory. Přednášky lze sledovat také na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:00 | Nová verze

    Node-RED (Wikipedie, GitHub), webová aplikace postavená na Node.js pro vizuální programování a propojování hardwarových zařízení, API a online služeb, byl vydán ve verzi 5.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 02:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 3.27.0 FreeRDP, tj. svobodné implementace protokolu RDP (Remote Desktop Protocol). Opraveno bylo 5 zranitelností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    15.6. 23:11 | Komunita

    Řídící výbor GCC schválil záměr do GCC začlenit backend WebAssembly.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    14.6. 21:00 | Nová verze

    Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 7.0 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 7.1. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a časem také na Linux Kernel Newbies.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.6. 13:33 | Zajímavý software

    Cheat Engine (Wikipedie) je s verzí 7.7 k dispozici už také pro Linux. Jedná se o proprietární skener/debugger paměti používaný především k cheatování v počítačových hrách.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1918 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Jaký mainboard pro server?

    21.9.2006 12:57 fedodido
    Jaký mainboard pro server?
    Přečteno: 203×
    Ahoj, mohl by nám někdo poradit? Zatím nemáme zkušenosti s instalací linuxu, jen jej trochu používáme na webhostingu. Potřebovali bychom teď vlastní malý internetový LAMP server s Fedorou Core 5 a nechceme špatně koupit základní desku, protože tolik peněz zas nemáme. Deska by měla podporovat ALESPOŇ

    4 GB DDR2 667/příp.533MHz ECC RAM, 3 x SATA300 HDD 250-500GB (RAID bychom i oželeli), Intel Pentium D945 3,4 GHz nebo jiný D9xx, a celé by to mělo běžet nejlépe na 64 bitech.

    Našli jsme za necelých 9 tisíc desku ASUS P5MT-S, která by měla údajně podporovat FC3/4. Máte prosím někdo s touto deskou zkušenosti i pod FC 5? Je plně podporovaná nebo něco neběží (RAID, senzory, síťovky...)? Je něco třeba pozměnit, přenastavit? lscpi? Víte o nějaké lepší desce? Nebo poradíte někdo nějakou lepší (třeba i trochu dražší, intelovskou, výkonnější, ...), konfiguraci, která šlape ale stopro bez problémů? Můžeme použít i jiné distro (i když k fedoře už máme koupenou knížku... ;-) ) když to bude zaručeně běhat.

    Jako začátečníci budeme velmi vděční za jakoukoliv radu, i kdyby se Vám třeba zdála banální. Díky moc.

    Odpovědi

    21.9.2006 14:49 Roman DAVID | skóre: 24 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaký mainboard pro server?
    Osobne bych (za ty penize) doporucoval koupit servrik HP ML110G3

    Kupoval jsem ho minuly tyden a za cca 13000 mate vlastne serverovou desku s 2x SATA, Gbit LAN, CPU P4 630 (podporuje i 9xx), 512 MB ECC RAM , 80GB hard, ....

    Za ty penize imho odpovidajici sestavu neposkladate. K cene: jedna se zrejme o vyprodej, proto tak nizko, jinak staval neco pres 20.000,-
    hwsoft avatar 21.9.2006 15:05 hwsoft | skóre: 19
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaký mainboard pro server?
    Server desky pouzivame uz jen TYAN, jsou OK. Jinak bych sel do celeho znackoveho serveru. TYAN uz nam bezi pres rok, a celkem o nem nevime, ale jedeme na Opteronu, v 64bitech bych do Intelu nesel. Zato Intel sitovky ber urcite.

    Jediny server ktery je na Intelu je na Intel Serverboard, my mame Torrey pines, pro D9xx se podivej, rozumna zakladni deska pro vase pouziti se da sehnat do 10 tisic. Dalsi penize te bude stat case se zdrojem, a HDD urcite serverove a chlazeny co to da.

    Ted jsem se byl podivat do naseho RACKu, kde bezi Compaq Proliant 5500 a ten Intel server, a i pres mohutny vetrani je vevnitr hodne teplo.
    22.9.2006 05:20 jiri.b | skóre: 30 | blog: jirib
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaký mainboard pro server?
    no... na openbsd-misc listu byla podobna diskuse a vyslo to tak, ze tyan obcas sux a ze se supermicro nejsou skoro vubec problemy... no zkuste pohledat o co slo :)

    a stejne, kdyz jsem hledat u tyan dobrou desku na 1procesorovy opteron, tak stala fakt na prd.
    22.9.2006 08:30 rembrandt77
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaký mainboard pro server?
    tahle deska ma fakt dobry parametry a taky by me dost zajimalo jestli ste ji uz nekdo rozchodil...?

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.