Hra Mini Thief je na Steamu zdarma napořád, když aktivaci provedete do 24. ledna do 19.00 [ProtonDB].
Certifikační autorita Let's Encrypt oznámila, že bude volitelně nabízet krátkodobé certifikáty s šestidenní platností a navíc s možností vystavit je na IP adresu. Zvolit typ certifikátu bude možné v certifikačním profilu ACME.
Herní konzole Nintendo Switch 2 byla oficiálně potvrzena. Vyjde letos. Trailer na YouTube. Více ve středu 2. dubna na Nintendo Direct.
Byl vydán Linux Mint 22.1 s kódovým jménem Xia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Linux Mint 22.1 bude podporován do roku 2029.
Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
V první řadě bych se poohlédl po Novellu samotném (pokud jde o síť s alespoň 5PC a 10 uživateli, jinak bych vše poskládal z opensource (SAMBA, SQUID, POSTFIX, AMAVIS, CLAMAV atd.)
Obdobou dřívějšího Small Business Suite je teď Open Workgroup Suite a ceny (zač. od cca10tis.Kč, pokud už NetWare máte tak ještě méně), jsou určitě příznivé (tedy pokud je srovnáváme s komerčními servery rozhodně je to levnější než Windows při lepší funkčnosti a spolehlivosti a dovoluje to téměř neomezený růst s počtem, stanic, poboček atd.). Problémem je se v těch nabídkách vyznat, jinak klientem serveru už nemusí být jen Novell client (NCP) ale i Windows (SMB/CIFS), *nix (NFS) a všechno lze provozovat i nad SuSE Linuxem nebo NetWarem. Novell bych ještě neházel do koše...
Tiskni Sdílej: