Defold (Wikipedie) je multiplatformní herní engine. Nejnovější verze je 1.10.0. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Licence vychází z licence Apache 2.0.
Správa služeb hlavního města Prahy se potýká s následky kyberútoku. Hackerská skupina začala zveřejňovat na internetu některé z ukradených materiálů a vyzvala organizaci k vyjednávání. Ta zatím podrobnosti k případu sdělovat nechce. Případem se zabývá policie i Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).
OCCT je oficiálně k dispozici na Linuxu (YouTube). Jedná se o proprietární software pro zátěžové testování a monitorování hardwaru.
Společnost OpenAI představila AI modely o3 a o4-mini (𝕏).
Canonical vydal Ubuntu 25.04 Plucky Puffin. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Jedná se o průběžné vydání s podporou 9 měsíců, tj. do ledna 2026.
Desktopové prostředí LXQt (Lightweight Qt Desktop Environment, Wikipedie) vzniklé sloučením projektů Razor-qt a LXDE bylo vydáno ve verzi 2.2.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Vývojáři KDE oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 25.04. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 152 (pdf) a Hello World 26 (pdf).
Zajímá vás Open Build Service (OBS) a vývoj linuxového jádra pro IBM Mainframe? V rámci Informatických večerů na FIT ČVUT v Praze proběhne v pondělí 28. dubna přednáška Linux on Z Development s podtitulem „From packaging in the openSUSE Build Service until Linux Kernel Development at IBM“. Přednáška proběhne v anglickém jazyce. Vstup je zdarma a bez předchozí registrace.
Vyšla nová verze XMPP (Jabber) klienta Dino. Mezi novinky patří vylepšený přenos souborů (XEP-0447: Stateless file sharing), přepracované dialogy a další. Vyzkoušet lze i na (linuxových) telefonech.
#! /bin/bash cp /etc/X11/xorg.jedna /etc/X11/xorg.conf #! /bin/bash cp /etc/X11/xorg.dve /etc/X11/xorg.confDotazy:
Fatal server error: Server is already active for display 0 If this server is no longer running, remove /tmp/.X0-lock and start again.Pokud vite, jak tohle provest, budu rad. V tom pripade me bude zajimat i jak se vytvareji layouty. Takze pokud byste mel odkaz na nejakou stranku, kde je toto srozumnitelne a strucne popsane...
xrandr
. Takže řešení tvého problému by mohlo být právě využití xrandr ve tvých skriptech. Navíc nemusíš být root, aby to fungovalo. A xka taky nemusíš restartovat.~/.kde/Autostart
uživatele, u kterého chceš po přihlášení změnit rozlišení.
#! /bin/bash xrandr >p.txt if [ "grep \*0 p.txt" ]; then echo "je to 0"; xrandr -s 8; exit fi if [ "grep \*8 p.txt" ]; then echo "je to 8"; xrandr -s 0; fiAle udelal jsem tam chybu a nevim, kde. Ten vyraz za if je vzdy vyhodnocen jako true, i kdyz je vyraz nalezen ci nikoliv. V bash scriptu se zatim nevyznam, nemate, prosim, nejaky napad?
#! /bin/bash xrandr >p.txt if [ `grep \*0 p.txt` ]; then echo "je to 0"; xrandr -s 8; exit fi if [ `grep \*8 p.txt` ]; then echo "je to 8"; xrandr -s 0; fi
#! /bin/bash xrandr | grep -q \*8 if [ $? -eq 1 ] then # echo "je to 0"; xrandr -s 8; else # echo "je to 8"; xrandr -s 0; fi
Screen 0 "Screen0" 0 0 Screen 1 "Screen1" 0 0V Xine potom stačí v nastavení zadat video display
:0.1
a na displeji ti zůstane ovládací panel a film běží v TV.
Tiskni
Sdílej: