abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×

    dnes 16:55 | Nová verze

    Byla vydána verze 5.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 16:44 | Nová verze

    TuxClocker je Qt GUI nástroj pro monitorování a nastavování (přetaktovávání) hardwaru na Linuxu. Aktuální verze je 1.4.0. Z novinek lze vypíchnout monitorování využití AMD a NVIDIA VRAM nebo sledování spotřeby energie procesorů AMD a Intel.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 09:44 | Komunita

    O víkendu (15:00 až 23:00) probíhá EmacsConf 2023, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji lze na stránkách konference. Záznamy jsou k dispozici přímo z programu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    2.12. 17:44 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    1.12. 21:55 | Nová verze

    Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 20 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    1.12. 17:22 | Nová verze

    Desktopové prostředí Cinnamon, vyvíjené primárně pro distribuci Linux Mint, dospělo do verze 6.0. Seznam změn obsahuje především menší opravy a v říjnovém přehledu novinek v Mintu avizovanou experimentální podporu Waylandu.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 10
    1.12. 13:44 | Nová verze

    OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzích 2.2.2 a 2.1.14. Přináší důležitou opravu chyby vedoucí k možnému poškození dat.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    1.12. 12:00 | Bezpečnostní upozornění

    V ownCloudu byly nalezeny tři kritické zranitelnosti: CVE-2023-49103, CVE-2023-49104 a CVE-2023-49105 s CVSS 10.0, 8.7 a 9.8. Zranitelnost CVE-2023-49103 je právě využívána útočníky. Nextcloudu se zranitelnosti netýkají.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    1.12. 08:00 | IT novinky

    I letos vychází řada ajťáckých adventních kalendářů. Programátoři se mohou potrápit při řešení úloh z kalendáře Advent of Code 2023. Pro programátory v Perlu je určen Perl Advent Calendar 2023. Zájemci o UX mohou sledovat Lean UXmas 2023. Pro zájemce o kybernetickou bezpečnost je určen Advent of Cyber 2023

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    1.12. 07:00 | Nová verze

    Byla vydána verze 2.12 svobodného video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Videoukázky funkcí Flowblade na Vimeu. Instalovat lze také z Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
     (44%)
     (12%)
     (44%)
    Celkem 50 hlasů
     Komentářů: 0
    Rozcestník

    Dotaz: Rozvržení sítě a volba distribuce

    24.9.2006 12:50 Fikus
    Rozvržení sítě a volba distribuce
    Přečteno: 149×
    Doma jsem zasíťoval celý byt a v obýváku bych chtěl vytvořit multimediální počítač, který by běžel nepřetržitě a obsahoval by filmy, hudbu (připojen na domací kino a tv) a webový server. Hw - mám na výběr 166MHz, P III 533MHz, Athlon 1800MHz Předpokládám, že budu muset používát ten nejrychlejší kvůli dekódování filmů,že?

    Problém je s bezpečností, neboť je k síti připojen otcův firemní pc a nb. A táta nesouhlasí s mojím pokusným webserverem, který jsem již nějakou dobu provozoval "načerno" na mém pc s winXP Pro (Apache,PHP,..), ale po cca týdnu došlo k nenávratnému náhlému poškození systému. Vysvětlil jsem si to jako uspěšný útok zvenčí, neboť byl systém nový a do té doby bezproblémový! Chci tedy celou věc vyřešit s ohledem na max.bezpečnost. Jak na to? Na hw routeru mám nastavené forwardování portu 80 do obýváků a ješte jeden port pro torrenty, zbytek portů zavřených a přesto nemám důvěru (měl jsem nastaveno také předtím, když došlo k poškození! Jde snad síť zabezpečit ještě jinak, lépe? Jak máte nastavený router vy?). Jako nejlepší řešení se mi zdá síť úplně hardwarove rozdělit na 2 až 3 části (obývák s linuxem - moje pc - ostatní pc), ale to asi nepůjde kvůli společnému připojení na net (adsl 4portový modem s wifi). Pro zasítění obýváku musím nyní koupit hub, mám zainvestovat do lepšího s firewalem a pomocí něho počítače odstínit? Nebo stačí koupit obyč hub a správně nastavit forwarding a firewally, což zaručí stejnou bezpečnost? Jak by jste doporučovali síť realizovat? Je realné provozovat webserver na stejné síti jako jsou důležité informace nebo je to příliš velké riziko?

    Dále bych chtěl poradit, jakou vybrat distribuci, pokud nemám žádné zkušenosti s linuxem, krom základního uživatelského používání Fedory a cigwinu(gcc). Existuje v linuxovém světě něco podobného jako WinXP MediaCenter s webserverem:)?

    Předem děkuji všem za názory

    Odpovědi

    24.9.2006 13:28 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozvržení sítě a volba distribuce
    Vše klidně může být na jednom kabelu, ovšem na každém PC musí být firewall správně nastaven a prostě zadat správná pravidla aby si windows mezi sebou nevyměnovaly virusy.

    Na propojení kup obyčejný switch (dnes stejné ceny jako hub) pokud jseš paranoidní lze koupit i router ovšem pak to chce nějakej dražší aby tam šlo pořádně nastavit pravidla firewalu.

    Jinak pro zajištění pracovního PC je nepřipojovat ho do žádné sítě :-( a když ano tak bespečnost sítě je taková jako nejslabší článek, takže i v místní síti musíš mět na všech PC firewal a neinstalovat co tě napadne.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.