Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
createrepo /data/RPMS.moje/
se v adresáři /data/RPMS.moje vytvoří adresář repodata se kterým pracuje program yum.
4. - v /etc/yum.repos.d vyrobím soubor moje.repo, a jeho obsah bude:
[MojeRepository] name=MojeRepository for Fedora Core 5 baseurl=file:///data/RPMS.moje/ enabled=15. - pustím yum list a měli by se vypsat názvy balíčků které jsou v tom mojem adresáři. a pak už standardně yum install balicek nebo yum update atd.
Bude fungovat napr. wget http://download.fedora.redhat.com/pub/fedora/linux/core/updates/5/i386/ *.rpm ?Nebude. * je zástupný znak, který interpretuje shell, takže by vám tak maximálně za hvězdičku doplnil jména souborů v aktuálním adresáři. Ale daleko spíš vám shell vynadá, že taková cesta na vašem PC neexistuje. I kdybyste * propašovalk až k
wget
u (escapováním), nemůže * v HTTP komunikaci vůbec fungovat, protože to, že /
zpravidla oddělují podadresáře a soubory na vzdáleném serveru je jen zvyk, ve skutečnosti z pohledu protokolu HTTP ta lomítka jsou každý znak, jako jakýkoli jiný – žádný hierarchický oddělovač.
Tiskni
Sdílej: