abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Komunita

    Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube). Na Linuxu je vedle Qt frontendu nově k dispozici také GTK4 / libadwaita frontend.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | IT novinky

    Neziskové průmyslové konsorcium Khronos Group vydalo verzi 3.1 specifikace OpenCL (Open Computing Language). OpenCL je průmyslový standard pro paralelní programování heterogenních počítačových systémů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:11 | Nová verze

    Homebridge pro integraci chytrých domácích zařízení byl vydán ve verzi 2.0.0. Nově vedle protokolu HomeKit Accessory Protocol (HAP) podporuje standard chytré domácnosti Matter.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:11 | Nová verze

    Omarchy je linuxová distribuce s dlaždicovým správcem oken Hyprland. Založena je na Arch Linuxu. Vydána byla v nové verzi 3.7.0 - The Gaming Edition. Z novinek lze vypíchnout příkaz omarchy a celou řadu herních možností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 03:11 | Nová verze

    CyberChef byl vydán v nové major verzi 11. Přehled novinek v Changelogu. CyberChef je webová aplikace pro analýzu dat a jejich kódování a dekódování, šifrování a dešifrování, kompresi a dekompresi, atd. Často je využívaná při kybernetických cvičeních a CTF (Capture the Flag).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.5. 20:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2.4.67 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 11 zranitelností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.5. 14:44 | Zajímavý software

    Brush (Bo(u)rn(e) RUsty SHell) je v Rustu napsaný shell kompatibilní s Bash (Bourne Again SHell). Vydána byla verze 0.4.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    4.5. 04:44 | Komunita

    Google zveřejnil seznam 1 141 projektů (vývojářů) od 184 organizací přijatých do letošního, již dvaadvacátého, Google Summer of Code. Přihlášeno bylo celkově 23 371 projektů od 15 245 vývojářů ze 131 zemí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    4.5. 03:00 | Komunita

    Na čem pracovali vývojáři GNOME a KDE Plasma minulý týden? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.5. 03:44 | Nová verze

    Open source počítačová hra na hrdiny NetHack (Wikipedie, GitHub) byla vydána v nové verzi 5.0.0. První verze této hry byla vydána v roce 1987.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (14%)
     (9%)
     (2%)
     (14%)
     (31%)
     (4%)
     (7%)
     (3%)
     (16%)
     (24%)
    Celkem 1503 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Dotaz: potíže s přihlášením PSI pod KDE

    6.10.2006 10:11 začátečník
    potíže s přihlášením PSI pod KDE
    Přečteno: 207×
    Dobrý den, mám problém s Jabber klientem PSI.

    Donedávna jsem používal FVWM, protože se mi ale líbí amarok, k3b atd., tak jsem poprosil souseda (stará se mi o počítač), jestli by mi nenainstaloval KDE. Takže mi nainstaloval KDE a dokonce to nějak nastavil, že jako správce oken se používá FVWM :o)

    Smůla je, že mi začalo pod KDE+FVWM zlobit PSI. Hodně často se stává, že se strašně dlouho připojuje a nic se neděje. Akorát je tam napsáno „Connecting“ a animuje se ta hvězdička. Ze začátku jsem si naivně myslel, že se za chvilku připojí, ale po 40 minutách mě to přestalo bavit :o( Zkoušel jsem spustit samotný FVWM a tam PSI funguje bez problémů, z 20 pokusů mě po každý připojilo během chvilky. Fakt nevím co s tím. Soused je zrovna na dovolený a vrátí se až za 14 dní :o( Potřeboval bych to mít zprovozněný dřív…

    podařilo se mi dokonce zjistit verze programů co mám nainstalovaný :o) tak je sem napíšu: PSI 0.10-2, FVWM-CVS 20060815-1, KDE-COMMON 3.5.4-2, KDEBASE 3.5.4-6.

    Taky jsem si všimnul, že když se spouští PSI pod FVWM, tak po mě chce nějaký GPG heslo, ale pod KDE to po mě vůbec nechce (nesouvisí to spolu nějak?).

    Předem dík za rady

    Odpovědi

    herne the hunter avatar 8.10.2006 00:59 herne the hunter | skóre: 10 | tor lara
    Rozbalit Rozbalit vše Re: potíže s přihlášením PSI pod KDE
    a není to nějakej problém s gpg-agentem? nejjednodušší by bylo ho vypnout, třeba to pomůže :) pro souseda určitě nebude problém ho kdyžtak zprovoznit se vším všudy. co máte za distro? u mě v archu gpg-agenta kde pouštěj při startu, stačí zakomentovat příslušné řádky v souboru /opt/kde/env/agent-startup.sh u vás to může být trochu jinak…
    i am herne the hunter and you are a leaf driven by the wind.
    8.10.2006 10:09 začátečník
    Rozbalit Rozbalit vše Re: potíže s přihlášením PSI pod KDE
    Dík za radu. Ten soubor byl přesně tam, kde jste napsal. Teď už to po mě chce i tu GPG passphrase a prostě všechno funguje, hurá :)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.